EESTI JAZZLIIT

november, 2017

03nov19:00FeaturedSügisjazz: Terry Bozzio (USA)19:00 Kumu Auditoorium, Tallinn

Kirjeldus

Terry Bozzio on maailma üks erilisemaid trummistaare. Ajakiri Rolling Stones valis ta kõigi aegade maailma 100 mõjukama trummari hulka. Sügisjazzile jõuab ta Euroopa tuuri “An Evening with Terry Bozzio” raames, tutvustades oma uusimat albumit “Terry Bozzio Composer Series”. Trummari unikaalne kontsert on oma meeleoludelt värvirikas, intensiivne, spirituaalne, meloodiline ja orkestraalne. Ta musitseerib maailma suurimal häälestatud trummi- ja löökpillikomplektil, mis võimaldab instrumentidest välja võluda ka põnevaid harmooniaid ja kõlasid. Seda kõike peab oma silmaga nägema ja kõrvaga kuulma!

Terry Bozzio viimaste aastate turneed paljudes maades olid välja müüdud. Trummiguru on teinud tihedat koostööd tippmuusikutega nagu Jeff Beck, Quincy Jones, Brecker Brothers, Herbie Hancock ja paljud teised. Frank Zappaga on ta salvestanud lausa veerandsada albumit ja osalenud lugudes isegi vokalistina. Sügisesel Bozzio kontserdil saab kuulda kompositsioone tema karjääri erinevatest perioodidest, samuti põnevaid improvisatsioone ja nautida vaimustavat löökpillide valitsemist. Legendi muusikas kohtab klassikalist vormistruktuuri, ambient kõlasid, elektroonilisi loope, atmosfäärilisi löökpilliefekte ja loomulikult kirglikku trummimängu. Terry Bozzio on jutuvestja, kes kütkestab kuulajaid oma hüpnotiseeriva kontrastiderohke muusikaga.

Album “Terry Bozzio Composer Series” avaldati 2015. aasta sügisel Jaapanis ja 2017. aasta alguses Euroopas. Neljal albumil on 59 kompositsiooni ning neid täiendavad 59 fotot maalidest selgitamaks Bozzio inspiratsiooni allikaid, emotsioone ja suhtumist.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 19.

PILETID:

Piletid müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Danske Banki klientidele on piletid 20% soodsamad! Sooduspileteid on piiratud koguses. Vaata www.danskebank.ee/jazzkaar. Jazzkaare info 666 0030 ja piletid@jazzkaar.ee.

Aeg

(Reede) 19:00

Koht

Kumu Auditoorium

Tallinn

Korraldaja

Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜpiletid@jazzkaar.ee

X