EESTI JAZZLIIT

september, 2017

11sep19:00FeaturedSügisjazz: Manu Delago (Austria-UK)19:00 Kumu Auditoorium, Tallinn

Kirjeldus

Esmakordselt kohtus Eesti publik maailma kuulsaima hang-trummi mängija Manu Delagoga 2015. aasta Jõulujazzil, kus Austria multitalent võlus publikut oma värvikirevate helide ja erakordsete rütmidega esitledes heliplaati “Silver Kobalt”. Andeka muusiku ajagraafik on tihe – lisaks oma projektidele esineb ja salvestab ta Björki, The Cinematic Orchestra ja Anoushka Shankar’iga. Ta on esinenud kuuel kontinendil ning üles astunud paljudel olulistel festivalidel üle maailma.

Sel sügisel tuuritab hangi-virtuoos, produtsent ja alati uuele avatud helilooja oma bändiga Manu Delago Handmade esitledes värsket albumit „Metromonk“. See on piirekompav, dünaamika ja meeleloludega delikaatselt mängiv muusika, kus Delago kasutab haruldast instrumenti mitmekülgselt pendeldades minimalistliku kõlapaleti, elektroonika ja akustiliste helide vahel.

“Tahtsin luua värskeid elektroonilisi helimaastikke, mis on sündinud läbi live kontsertide kogemuse ja kannavad endas inimlikke tundeid,” selgitab Delago. Plaadil teevad külalistena kaasa Jõulujazzilgi esinenud laulja-pianist Douglas Dare (Erased Tapes), 2015. aastal Jõulujazzil Manu Delagoga esinenud laulja Isa Kurz, Prantsusmaa trompetilegend Erik Truffaz (Blue Note) ja vokalist Pete Josef (Gilles Peterson’i auhinna Worldwide Award 2016 nominent). Siidpehme häälega talendikas laulja ja pianist Pete Josef, kelle debüütalbum „Colour“ sai väga sooja vastuvõtu osaliseks, on tõusev talent Suurbritannia muusikamaastikul.

Lapsena õppis Manu Delago klaveri- ja akordionimängu, oma esimese trummikomplekti sai ta juba 2-aastaselt. Aastal 2003 alustas ta hang-trummi mänguga avastades seeläbi eneses ka kire heliloomingu vastu. Artisti olulisteks mõjutajateks on olnud nii The Prodigy, Bon Iver, Michael Jackson kui ka Stravinski, nii Beyonce ja Rage Against The Machine.

Kontserti toetab Austria Suursaatkond.

Metallist trumm hang leiutati 2000. aastal Šveitsis. Tavapäraselt mängitakse seda süles sõrmede ja peopesadega, pilli toon on võrreldes teiste trummidega soe ja pehme.

“Erakordne hang-trummi ja löökpillimängija” Björk
“Virtuoos” The Times
“Meisterlik ja tundeline muusik” The Telegraph

LISAINFO:

Kontsert algab kell 19.

PILETID:

Piletid müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Danske Banki klientidele on piletid 20% soodsamad! Sooduspileteid on piiratud koguses. Vaata www.danskebank.ee/jazzkaar. Jazzkaare info 666 0030 ja piletid@jazzkaar.ee.

Aeg

(Esmaspäev) 19:00

Koht

Kumu Auditoorium

Tallinn

Korraldaja

Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜpiletid@jazzkaar.ee

X