EESTI JAZZLIIT

juuni, 2019

25juun21:00Jazzilaulupidu Ida-Virumaal | Tormis Quartet21:00 Narva kolledž

Kirjeldus

“Jazzilaulupidu” on laulupeo 150. juubelile ja Eest jazzi 101. sünnipäevale pühendatud kontserttuur. Jazzilaulupeole on kaasatud armastatud Eesti jazzmuusikud ning kontsertkavad, mis koosnevad laulupeo repertuaarist ning rahvamuusika suurkujude heliloomingust.
 
TORMIS QUARTET
Voorand/Koikson/Sooäär/Daniel
 
Kadri Voorand – laul
Liisi Koikson – laul
Jaak Sooäär – kitarr
Paul Daniel – kitarr
 
Kadri Voorand ja Jaak Sooäär on aktiivsete koorilauljatena juba noorest east fännanud Veljo Tormise helikeelt ning maestroga on mõnda aega olnud teemaks, et tema loomingut võiks esitada ka jazzi improvisatsioonilises keskkonnas. Mõte sai teoks Jazzkaare eestvõtmisel seoses Tormise 85. juubeli tähistamisega, kui Sügisjazzi hooaja avas kontsert “Kummardus Veljo Tormisele”. Selleks puhuks ühinesid Voorandi ja Sooäärega Liisi Koikson ja Paul Daniel ning kuna uue projekti debüüt õnnestus väga hästi, otsustati koos ansambli tegemist jätkata. Möödunud aasta aprillis ilmus kvartetil album “Tormisele/Hommage To Veljo Tormis”. Tänaseks on kvartett esinenud Soomes, Suurbritannias, Iisraelis, Saksamaal, Ungaris ja Eesti peamistel folgi- ja jazzfestivalidel ning pälvis etnokulbi kui 2016. aasta parim uustulnuk pärimusmuusikamaastikul.
 
Lisainfo:
www.facebook.com/VoorandKoiksonSooaarDaniel
https://www.sooaar.com/projects/tormis-quartet
 
Kvarteti kodukontserdist Jazzkaare raames on kaks lugu üleval ka Youtube’is:
 
Kodu nutab mõrsjat: https://www.youtube.com/watch?v=7mRHDZZQU3M
Sõrmemähkimismäng: https://www.youtube.com/watch?v=0MOU_NDI76M
 
“Võiks nüüd kulunult öelda, et vana kuld moodsas kuues, aga kui Kadri Voorand ja Liisi Koikson laulu teevad, Jaak Sooäär, Paul Daniel pilli kammivad, siis tee, mis tahad, ikka on sajad, võibolla tuhanded aastad sulle kõrvu ronimas. Kuulates juhtub mingi muistne seestumine. Mõne loo puhul tahaks kammimisele halvasti alluvaid juukseid lava ees pilduda. Mõne teisega lööks peoga endale vastu säärsaapa kanda, lööks tantsugi lahti. Mis siis, et on kõik need kasked ja kadri-kood, siin on need loomulikul viisil ära tehtud. Õigel viisil. Mis ikka jaurata, mõistagi 10 punkti.” (Jüri Pino, kultuur.err.ee 14.06.18)
 
LISAINFO:
 
Kontsert algab kell 21.00 Narva Kolledžis. Sissepääs on tasuta!
 

Aeg

(Teisipäev) 21:00

Koht

Narva kolledž

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X