EESTI JAZZLIIT

mai, 2018

18mai21:00FeaturedJazz.ee LIVE: Uno Naissoo 90 / Tõnu Naissoo Hammond Trio21:00 NO99 Jazzklubi, Sakala 3, Tallinn

Kirjeldus

 

Eesti Jazzliit lõpetab oma 14. hooaja kummardusega Uno Naissoole, kes oleks 25. märtsil saanud 90-aastaseks. Uno Naissoo oli eesti muusik, helilooja ning pedagoog, kelle rohkearvuline laululooming kuulub eesti jazzmuusika kullafondi. Uno Naissoo on loonud peamiselt levi- ja džässmuusikat, tema loomingu hulka kuulub sadu laule ja rohkelt ansambli- ja orkestripalu, aga ka kooriteoseid, puhkpilli- ja rahvapillimuusikat, lastemuusikat ning muusikat filmidele ja teatrilavastustele. Viimastest kõige populaarsem on muusika filmile “Viimne reliikvia”, mille ta kirjutas koos oma poja Tõnu Naissooga.
 
Kontserdi esimeses pooles astub lavale Tõnu Naissoo Hammond Trio. Trio on tegutsenud väikeste vaheaegadega aastast 2011, mil ilmus Hammond Trio esimene helikandja “A Time There Was”. Käesoleval kontserdil kuuleme muusikat nii sellelt plaadilt kui ka koosseisu peagi ilmuvalt uuelt albumilt. Lisaks mõned teemad ka rokk/pop muusika klassikast. Hammond-orelile lisab Tõnu värve Moog ja ARP süntesaatoreid kasutades.
 
Koosseis:
 
Tõnu Naissoo: Hammond-orel, Moog ja ARP süntesaatorid
Danel Aljo: sopran- ja tenorsaksofonid
Ahto Abner: trummid
 
Kontserdi teises pooles astuvad lavale armastatud eesti džassmuusikud. Esitusele tulevad Uno Naissoo parimad palad läbi aegade 21. sajandi kevadtuultest inspireerituna!
 
Koosseis:
 
Ivi Rausi – vokaal
Laura Põldvere – vokaal
Vladimir Võssotski – klahvpillid
Mairo Marjamaa – saksofon
Tõnis Tüür – kontrabass
Ramuel Tafenau – löökpillid
 
LISAINFO:
 
Kontsert algab kell 21. Eelnevalt on avatud restoran, laudu on võimalik broneerida e-postil kohvik@no99.ee ja telefonil 660 5051. Piletid müügil eelmüügis GATE ME-s ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 10 €, sooduspileti hind 7 €, kohapeal vastavalt 15 € ja 10 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, Eesti Jazzliidu liikmetele ning samal õhtul NO99 Teatrit külastanutele.

 

Aeg

(Reede) 21:00

Koht

NO99 Jazzklubi

Sakala 3, Tallinn

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X