EESTI JAZZLIIT

aprill, 2018

23apr12:00Jazz.ee LIVE POP-UP LUNCH12:00 Viru Keskuse Rahva Raamat, Tallinn

Kirjeldus

Eesti Jazzliit koostöös Rahva Raamatu ja BFMi tudengitega alustavad koostööprojekti Jazz.ee LIVE: POP-UP Lunch, mille raames hakkavad toimuma mõnusad lõunakontserdid Viru Keskuse Rahva Raamatu hubases interjööris.

Esimene LIVE leiab aset kevadise Jazzkaare Linnaruumi projekti raames 23. aprillil algusega kell 12.00. 

Kontserdid salvestatakse BFMi tudengite poolt ning kantakse üle Delfi TV vahendusel.


12.00 

Ivi Rausi ”Retrojazz”

Ivi Rausi – vokaal
Tiit Born – kitarr

Selle duo unikaalsus on soov luua Eesti retro jazzis uut kvaliteeti üllatades kuulajat põnevate kõlavarjundite ja tõlgendustega mitte kaotades ära loo algset ideed. Mõlema muusiku ühine suur kirg on sügav armastus ja austus Eesti vanema generatsiooni heliloojate, nagu Kustas Kikerpuu, Valter Ojakäär, Uno Naissoo, Uno Loop jt. loomingusse. On asju, mis ei unune ja on muusika, mis ei vanane!


12.30 

Titoks ‘’Gypsy-jazz”

Kristjan Rudanovski – Viiul
Jaanis Kill – Kitarr
Robert Nõmmann – Kontrabass

Virtuoosne ja detailideni lihvitud, emotsionaalne ja meeleolukas kollektiiv söövib mällu kõigile, kes kasvõi korra on sattunud seda kuulama. Titoks koosneb kolmest sõbrast, noorest, aga juba üsna staažikast muusikust, kes tänu aastatepikkusele koosmängule on saavutanud ideaalse harmoonia nii mõtetes kui ka heliilmas.

Trio toob publikuni Django Reinhardti parimad palad, Raimond Valgre unustamatud meloodiad ning klassikamaailma ilusaimad kompositsioonid, seda kõike muidugi gypsy-jazzi võtmes. Titoksi improvisatsiooniline kahekõne ja virtuoossus tekitavad kuulajais emotsioone, mida on raske unustada.


13.00 

Alfa Collective – ”Soul Jazz”

Anett Tamm – vokaal, akustiline kitarr
Robert Nõmmann – kontrabass
Martin Petermann – löökpillid

Alfa on 2017. aasta suvel loodud ansambel, mis koosneb viiest noorest interpreedist. Ansambel mängib peamiselt laulja Anett Tamme jazzi ja souli mõjutustega loomingut, millesse on põimitud popi ja folgi elemente. Ansambli vokalisti ideedest lähtudes avastatakse, katsetatakse ning luuakse kõlapilt, mille eesmärk on tekitada kuulajale just see sama ennastunustav tunne, mille vaimus ollakse muusikat tehes. Alfal on parasjagu käsil debüütalbumi salvestamine, mis 2018. aasta kevadel ilmavalgust näeb.

 


13.30 

Laura Kadalipp Social Jazz

Lauri Kadalipp – saksofon
Allan Järve – trompet
Kirke Karja – klaver
Tõnu Tubli – trummid

Koos eksperimenteeritakse tuntud jazz’i-hittidede ja omaloominguga ning otsitakse inspiratsiooni nii standarditest, R’n’B-st kui ka kõigest sellest, mida nüüdismuusikal pakkuda on. Kord agressiivselt, kord leebelt põimuvad faktuuri kõrgemates kihtides puhkpillihelid, ristudes maitsekate rütmide ning värvika harmooniaga. Nii sünnib vahetu, emotsionaalne ja atraktiivne muusika, mis otsekui kaaluta olekus hõljudes jätab kuulaja otsustada, kus on tõde, kus on vundament. Noor kollektiiv on andnud arvukalt kontserte üle Eesti, pälvinud hulgaliselt positiivset vastukaja ning 2018. aasta alguses andis ansambel välja oma debüütplaadi “Feels just right”.

Aeg

(Esmaspäev) 12:00

Koht

Viru Keskuse Rahva Raamat

Tallinn

X