EESTI JAZZLIIT

jaanuar, 2019

18jaan21:00Jazz.ee LIVE | Mingo Rajandi Kvintett21:00 NO Jazzklubi, Sakala 3, Tallinn

Kirjeldus

NO Jazziklubi jätkab oma tegevust Sakala 3 (endine Teater NO99) ruumides! Jazz elab ja jazz sütitab!
 
Mingo Rajandi – kontrabass ja kompositsioonid
Liisi Koikson – vokaal
Joel Remmel – klaver
Marek Talts – kitarr
Ahto Abner – trummid
 
Kaugetel aegadel kui veel pimedaid õhtuid ekraanide taga ei veedetud, lõbustasid seltskonnad salongides end musitseerimisega. Mingo Rajandi kutsus kokku oma lemmikmuusikud just samal põhjusel – et veeta aega heas seltskonnas ja rõõmustada end ning teisi laulu- ja pillimänguga.
 
Kvinteti kavas on muusikat, mis pärineb mitmete Mingo Rajandi poolt juhitud ja nüüdseks tegevuse lõpetanud ansamblite (Verbarium, Heliotroop, Ajavares) repertuaarist ja saab nüüd uude vormi valatud, kuid on ka täitsa värskeid lugusid, mis just selles koosseisus oma õige kuju leiavad. Kava on eestikeelne, kuid muusikaline keel räägib erinevaid murrakuid mitmetelt pikkus- ja laiuskraadidelt.
 

Mingo Rajandi helikeeles on alati sünteesitud mitmed stiilid, millele on raske nime leida, kuid vihjeid leidub erinevatest muusikalistest maailmadest, millega Mingo oma loomingulistel rännakutel on kohtunud. Tema muusika on helge, pulbitsev ja ekspressiivne. On hoogu, on mõtisklusi, tantsivaid ja kõndivaid rütme, põnevust nii muusikutele kui kuulajaile.

LISAINFO:
 
Kontsert algab kell 21. Eelnevalt on avatud kohvik, laudu on võimalik broneerida e-postil 99kohvik@gmail.com ja telefonil +372 53309434.
 
Piletid müügil kohapeal ning Piletilevis alates 18. detsembrist: eelmüügis täispileti hind 12 €, sooduspileti hind 8 €. Samal päeval ja kohapeal ostetud piletid vastavalt 15 € ja 10 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, Eesti Jazzliidu liikmetele.
ENGLISH
 
NO Jazz Club continues its activity in the premises of the former Theatre NO99 at Sakala St. 3! Jazz lives and jazz ignites!
 
Mingo Rajandi – double bass and compositions
Liisi Koikson – vocals
Joel Remmel – piano
Marek Talts – guitar
Ahto Abner – drums
 
In distant times when people didn’t spend the dark evenings behind the screens, companies entertained themselves by making music in salons. Mingo Rajandi gathered her favourite musicians exactly for the same reason – to spend time in good company and make herself and others happy by singing and playing musical instruments.
 
The quintet’s programme includes music from the repertoire of various ensembles that were formerly led by Mingo Rajandi but have stopped their activity (Verbarium, Heliotroop, Ajavares), their music now put into a new form. However, there are quite fresh songs that will find their right shape in this very group. The programme is in Estonian but the musical language speaks various dialects form several longitudes and latitudes.
 
In Mingo Rajandi’s musical language the various styles are always synthesised, it’s hard to find a name to them but one can find clues from various musical worlds that Mingo has encountered on her musical journeys. Her music is bright, buzzing and expressive. There’s momentum, contemplation, dancing and walking rhythms, excitement for the musicians as well as for the audience.
 
ADDITIONAL INFORMATION:
The concert starts at 9 p.m. Café is open before the concert, you can book a table by
sending an email to 99kohvik@gmail.com or phoning +372 53309434.
 
An advance purchase of the ticket can be made from Piletilevi and tickets are also sold on-site.
Advance purchase ticket price is €12, preferential price is €8, on-site accordingly €15 and
€10. Preferential prices apply to schoolchildren, students, teachers, pensioners, owners of the
Jazz Car Wash loyalty card and members of the Jazz Estonia.

Aeg

(Reede) 21:00

Koht

NO Jazzklubi

Sakala 3, Tallinn

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X