EESTI JAZZLIIT

mai, 2019

17mai21:00Jazz.ee LIVE | Jana Kütt Trio21:00 NO Jazziklubi, Sakala 3, Tallinn

Kirjeldus

NO Jazziklubi jätkab oma tegevust Sakala 3 (endine Teater NO99) ruumides! Jazz elab ja jazz sütitab!
 
Jana Kütt Trio
 
Esmakordselt kohtuvad laval kolm isemoodi muusikut:
Jana Kütt – vokaal/comp/sõnad
Kirke Karja – klaver
Johannes Laas – kitarr
 
Igaühel oma nägu ja esteetika, ometigi on nad mingis mõttes sarnased. Katsetamine ja eksperimenteerimine muusikas on see, mis neid seob.
 
Kontserdil kõlavad kolme muusiku lood, mis räägivad meie veidrast ühiskonnast ja inimestevahelistest suhetest laulja enda silmade läbi. Tekstid on nii eesti- kui ka ingliskeelsed, olles samal ajal kibedad ja magusad, mõtlikud ning kerglevalt lendlevad. Kavas on tunda mõjutusi sellistelt artistidelt nagu Laura Mvula, Ellen Andrea Wang, Studnitzky. Bob Reybolds jpt.
 
Jana Kütt on laulja, helilooja ja arranžeerija, kes omandab kraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazz-osakonnas Kadri Voorandi käe all. Ta on end täiendanud Rootsis Göteborgi Muusikaakadeemias ning osalenud mitmetes rahvusvahelistes muusika- ja õppeprojektides.
 
Ansambli Jana Kütt Group’i eestvedajana on antud kontserte Eestis ja Rootsis ning esinetud erinevatel festivalidel nagu Jazzkaar, IdeeJazz, Visioon, Tudengijazz.
2017. aastal ilmus nende esikplaat “Värvid”.
Jana on tegev ka modernse folgi ansamblis Pillikud laulja ja heliloojana. 2018.aasta suvel käis koosseis Euroopa tuuril, esinedes Lätis, Tšehhis, Portugalis, Hispaanias ja Saksamaal.
Ta kuulub ka side-man’ina läti pianisti koosseisu Anna Wibe trio.
2016.aastal osales Jana rahvusvahelisel Jazz-konkurssil Riga Jazz Stage, kus jõudis superfinaali.
2019.a jaanuaris avaldas laulja esimese singli “Moment Unwind” oma nime alt.
 
Johannes Laas on kitarrist ning helilooja. Ta on mänginud ning salvestanud ansamblites Innersound, Jana Kütt Group, Johannes Laas 5tet ning Alfa Collective. Viimasena mainitud kooseisuga sai eelmisel sügisel avaldatud debüütalbum “Canvas”. Ta on lõpetanud H. Elleri nimelise Tartu muusikakooli ning hetkel jätkab õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
 
Kirke Karja (1989) on lõpetanud klassikalise klaveri bakalaureuse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Tanel Joametsa ning Ivari Ilja juhendamisel ning jazzmuusika magistrantuuri Kristjan Randalu õpilasena. Ta on õppinud ka kompositsiooni Raul Söödi ning Margo Kõlari käe all ning tegelenud vabaimprovisatsiooniga Anto Peti juures. Hetkel täiendab ta end Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris ning töötab vabakutselise muusikuna.
2014. aastal pälvis ta oma Noore Jazzitalendi auhinna, mida annavad välja Jazzkaar ja Jazzliit.
Kirke on juht mitmetes ansamblites: 10-liikmeline Pae Kollektiiv ning Kirke Karja kvartett. Nende koosseisudega on välja antud ka albumid Kirke omaloominguga aastatel 2014 ning 2016. Kirke Karja Kvartett on üles astunud ka mainekatel festivalidel Jazzahead! ja 12points. 2018. aastal pälvis see ansambel Jazzkaarel aasta jazzansambli auhinna.
2018. aastal esitas Euroradio Jazz Orchestra 40 minutit Kirke kirjutatud uudisloomingut. Kirke on varasemalt kirjutanud muusikat ka näiteks EMTA sümfooniaorkestrile, erinevatele kammerorkestritele ja -ansamblitele.
Kirke kuulub ka rühmitusse Avarus, mille põhiväljundiks on Avarus Ensemble. Lisaks klaverile tegeleb Kirke erinevate elektrooniliste instrumentidega näiteks ansamblites Lauri Kadalipp Social Jazz, Karl Petti Band, jne.
 
LISAINFO:
Kontsert algab kell 21. Eelnevalt on avatud kohvik, laudu on võimalik broneerida e-postil 99kohvik@gmail.com ja telefonil +372 53309434.
 
Piletid müügil eelmüügis Piletilevis ning kohapeal. Eelmüügis täispileti hind 12 €, sooduspileti hind 8 €. Samal päeval ja kohapeal ostetud piletid vastavalt 15 € ja 10 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, Eesti Jazzliidu liikmetele.
 
 
 

Aeg

(Reede) 21:00

Koht

NO Jazziklubi

Sakala 3, Tallinn

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X