EESTI JAZZLIIT

detsember, 2018

21dets20:00FeaturedJazz.ee ja Võru Jazziklubi LIVE: Shabat Quartet20:00 Võru Jazziklubi, Fr. R. Kreutzwaldi 15, Võru

Kirjeldus

Margarita Voskanyan – armeenia flöödid (shvi, blul) ja muud puhkpillid
Jaan Jaanson – kitarrid
Ara Yaralyan – kontrabass
Aleksandra Kremenetski – löökpillid
 
 
“Shabat Quartet” on Eestis sündinud ansambel, kus kohtuvad armeenia ja juudi rahvamuusika. Bändi nime algussõna “shabat” tähendab laupäeva nii armeenia kui ka heebrea keeles. Kvarteti muusikat iseloomustab kaasakiskuvad rütmid, jazz-harmoonia, hingematvalt kaunid meloodiad ja improvisatsioon. Yaralyani, Jaansoni ja Kremenetski jazz-triolikule lähenemisele annab väga erilise kõla Voskanyani oskuslik vilepillide valdamine ja rahvamuusika tunnetus.
 
Margarita Voskanyan on särav artist ja etnomuusika valdaja. Ta on Jerevani muusikaakadeemia kasvandik, kus tema erialaks olid armeenia rahvamuusika ja erinevad puupuhkpillid. Ta on õppinud ka Viljandi Kultuuriakadeemias. Margarita on rahvusvaheliselt tegutsev muusik ning muusikateadlane. Ta on armeenia ansambli „CILICIA“ (2003-2008) asutaja. Eestis on Margarita tegutsenud aastast 2003 ansamblis „ATLAS“ muusiku ning kunstilise nõustajana. Lisaks kodumaale Armeeniale on ta esinenud Gruusias, Eestis, Soomes, Prantsusmaal, Hollandis ja mujal.
Jaan Jaanson on üks eesti parimaid jazz-kitarriste. Ta on nõutud bändikaaslane nii instrumentaalmuusika kollektiivides (Aleksander Paal Ballad Trio, Meelis Vind Project, Estonian Dream Bigband jt) kui ka koostöös lauljatega (Margus Vaher, Sofia Rubina, Liina Saar). Jaan on lõpetanud Helsingi Metropolia Kõrgkooli muusikapedagoogi erialal. 2012. aastal omistati talle Tiit Pauluse nimeline noore kitarristi preemia.
 
Armeenia päritolu kontrabassivirtuoos Ara Yaralyan on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazziosakonna. Ta on teinud koostööd maailma tuntud muusikutega nagu Ingrid Jensen, Kari Ikonen, Vardan Ovsepian, Andre Fernandes, Datevik Hovhanesyan, Verneri Pohjola ja paljude teistega.
Ara Yaralyani pillitunnetus ja mänguoskus on teinud temast väga hinnatud ja nõutud muusiku, kes salvestab ja töötab koos erinevate muusikutega. Ta on ka andekas helilooja ning õpetab Tallinna G.Otsa nimelises Muusikakoolis jagades kogemusi ja teadmisi noortele muusikutele.
 
Aleksandra Kremenetski (1982) on laia ampluaaga trummar ja löökpillimängija. Tema ainulaadset musitseerisemist võib kuulda nii jazzilavadel kui ka erinevates akustilise muusika kooslustes (Quid Novi, Redel Ruudus & Mirjam Kivisild, Mari Kalkun, Helin-Mari Arder, Elletuse jt). Aktiivse kontserttegevuse kõrval tegeleb ta lisaks heliloominguga ning õpetab löökpille Nõmme muusikakoolis.
 
LISAINFO:
Kontsert algab kell 20 ja toimub Stedingu kohvikus. Kohtade arv on piiratud. Pileti saab osta eelmüügist Stedingu kohvikust (avatud T-P 10-22) või kohapealt. Ilma piletit ostmata kohta broneerida ei saa. Pileti hind 5 €, alla 12-aastastele on sissepääs tasuta.

Aeg

(Reede) 20:00

Koht

Võru Jazziklubi

Fr. R. Kreutzwaldi 15, Võru

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X