EESTI JAZZLIIT

mai, 2019

24mai19:00Jazz.ee ja Võru Jazziklubi LIVE | Jana Kütt Trio19:00 Võru Jazziklubi, Fr. R. Kreutzwaldi 15, Võru

Kirjeldus

Jana Kütt Trio
 
Esmakordselt kohtuvad laval kolm isemoodi muusikut:
Jana Kütt – vokaal/comp/sõnad
Kirke Karja – klaver
Johannes Laas – kitarr
 
Igaühel oma nägu ja esteetika, ometigi on nad mingis mõttes sarnased. Katsetamine ja eksperimenteerimine muusikas on see, mis neid seob.
Kontserdil kõlavad kolme muusiku lood. Jana omad räägivad meie veidrast ühiskonnast ja inimestevahelistest suhetest laulja enda silmade läbi. Tekstid on nii eesti- kui ka ingliskeelsed, olles samal ajal kibedad ja magusad, mõtlikud ja kerglevalt lendlevad. Kavas on tunda mõjutusi sellistelt artistidelt nagu Laura Mvula, Ellen Andrea Wang, Studnitzky. Bob Reybolds jpt.
 
Jana Kütt on laulja, helilooja ja arranžeerija, kes omandab kraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazz-osakonnas Kadri Voorandi käe all. Ta on end täiendanud Rootsis Göteborgi Muusikaakadeemias ning osalenud mitmetes rahvusvahelistes muusika- ja õppeprojektides.
Ansambli Jana Kütt Group’i eestvedajana on antud kontserte Eestis ja Rootsis ning esinetud erinevatel festivalidel nagu Jazzkaar, IdeeJazz, Visioon, Tudengijazz. 2017.aastal ilmus nende esikplaat “Värvid”.
Jana on tegev ka modernse folgi ansamblis Pillikud laulja ja heliloojana. 2018.aasta suvel käis koosseis Euroopa tuuril, esinedes Lätis, Tšehhis, Portugalis, Hispaanias ja Saksamaal.
Ta kuulub ka side-man’ina läti pianisti koosseisu Anna Wibe trio.
2016.aastal osales Jana rahvusvahelisel Jazz-konkurssil Riga Jazz Stage, kus jõudis superfinaali.
2019.a jaanuaris avaldas laulja esimese singli “Moment Unwind” oma nime alt.
 
Johannes Laas on kitarrist ning helilooja. Ta on mänginud ning salvestanud ansamblites Innersound, Jana Kütt Group, Johannes Laas 5tet ning Alfa Collective. Viimasena mainitud kooseisuga sai eelmisel sügisel avaldatud debüütalbum “Canvas”. Ta on lõpetanud H. Elleri nimelise Tartu muusikakooli ning hetkel jätkab õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
 
Kirke Karja (1989) on lõpetanud klassikalise klaveri bakalaureuse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Tanel Joametsa ning Ivari Ilja juhendamisel ning jazzmuusika magistrantuuri Kristjan Randalu õpilasena. Ta on õppinud ka kompositsiooni Raul Söödi ning Margo Kõlari käe all ning tegelenud vabaimprovisatsiooniga Anto Peti juures. Hetkel täiendab ta end Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris ning töötab vabakutselise muusikuna.
2014. aastal pälvis ta oma Noore Jazzitalendi auhinna, mida annavad välja Jazzkaar ja Jazzliit.
 
LISAINFO:
Kontsert algab kell 20 ja toimub Stedingu Kohvikus. Kohtade arv on piiratud.
 
Pileti saab osta eelmüügist Stedingu Kohvikust (avatud T-P 10-22) või kohapealt. Ilma piletit ostmata kohta broneerida ei saa. Pileti hind 5€, alla 12-aastastele on sissepääs tasuta.
 
 

Aeg

(Reede) 19:00

Koht

Võru Jazziklubi

Fr. R. Kreutzwaldi 15, Võru

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X