EESTI JAZZLIIT

märts, 2018

23mär20:00FeaturedJazz.ee ja Võru Jazziklubi LIVE: Alexey Kruglov/Jaak Sooäär Quartet20:00 Võru Jazziklubi, Fr. R. Kreutzwaldi 15, Võru

Kirjeldus

Alexey Kruglov – saksofonid
Jaak Sooäär – kitarr
Mihkel Mälgand – kontrabass
Tanel Ruben – trummid

Kvartett loodi 2010. aasta aprillis. Esimese turnee lõppkontsert Eestis salvestati ja anti välja albumina “Karate” Briti maineka plaadifirma Leo Records alt. Alates sellest ajast on kvartett esinenud arvukalt Venemaal, USA-s, Eestis ja Soomes (sh Jazzkaar Festivalil, IDeeJazz festivalil, Arkhangelski Jazzfestivalil, Jaroslavli Jazzfestivalil, Sõru Jazzil). Kvarteti viimane album koosneb Vene legendaarsete heliloojate meistriteostest – kolm osa Mussorgski teosest “Pildid näitusel”, Rimsky-Korsakovilt “Scheherazade” ja “Kummipalli lend”, kaks numbrit Borodini ooperist “Prince Igor” ja Balakirevi teost “Nocturne F-sharp minor “. Nende tuntud teoste algupärased harmooniad ja vormid on väga inspireeriv materjal tänapäevase džässimprovisatsiooni jaoks – algupäraselt väga tugevad meloodiad kõlavad väga hästi ka tänapäeva heli kontekstis. Album “Karate” valiti 2014. aasta detsembris Euroopa Jazzi Edetabelisse.

Aleksei Kruglov on üks ajastu tuntumaid jazzmuusikuid Moskva jazziskenel ning Jaak Sooäär, Mihkel Mälgand ja Tanel Ruben on tuntud jazzmuusikud Eestis. Nad kõik on väga aktiivsed ka rahvusvahelisel areenil. Kruglov ja Sooäär on lisaks kvartetti albumile üheskoos koos teiste kaasmuusikutega välja andnud veel kolm albumit. Albumi “Mighty Five” kohta on ajakirjas JazzWise kirjutanud Selwyn Harris: “See salvestus on tabav. Muusikud on suutnud välja tuua originaalteoste natuuri ja kire.”

LISAINFO:

LISAINFO:
Kontsert algab kell 20 ja toimub Stedingu kohvikus. Kohtade arv on piiratud.

Pileti saab osta eelmüügist Stedingu kohvikust või kohapealt. Ilma piletit ostmata kohta broneerida ei saa. Pileti hind 5 €, alla 12. aastastele on sissepääs tasuta. Enne kontserti ja selle ajal on kohvikus erimenüü.

 

Aeg

(Reede) 20:00

Koht

Võru Jazziklubi

Fr. R. Kreutzwaldi 15, Võru

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X