EESTI JAZZLIIT

september, 2018

25sep19:00FeaturedJazz.ee ja Viljandi Jazziklubi LIVE: X419:00 Viljandi Jazziklubi (Pärimusmuusika Ait), Tasuja puiestee 6, Viljandi

Kirjeldus

Vladimir Võssotski – klahvpillid
Danel Aljo – saksofon
Kaarel Liiv – bass
Dmitri Nikolajevski – trummid

X4 koondab endas nelja Eesti jazzimaastikul juba tuntud muusikut. Bänd tuli esmakordselt kokku aastal 2008 Xpress Quartet’i nime all, et mängida omaloomingut ja jazz-fusion covereid.

2010. aastaks oli kogunenud juba piisavalt omaloomingut, et ilmavalgust nägi bändi esimene kauamängiv “Don’t Wake up the Volcano”. Selle kavaga esines ansambel nii klubides kui ka festivalidel Eestis, Lätis ja Venemaal. Kuna bänd hõlmas endas väga hõivatud muusikuid, kellel on kogu aeg mitu projekti tules, tekkis vahepeal pikem paus. Aeg-ajalt tuldi kokku mõneks eksklusiivseks kontserdiks.

Tänaseks tekkis X4 liikmetel idee tulla kokku, et uue hoo ja värske energiaga esitada nii “vanu hitte” kui ka uut materjali. Vahepealsed aastad on juurde toonud uusi muusikalisi kogemusi, pillivaldamise meisterlikkust, elukogemust ja mõnele ka halle karvu pähe.

Bändi kontsertidel saab nautida bassi ja trummi energilist koostööd ja 10-aastase pideva koosmänguga tekkinud täpset ja kõikumatut gruuvi, klahvide ja saksofoni kohati ekspressiivseid, samas mõtlikke improvisatsioone ning terve bändi kordumatut sünergiat.

Kuula lisaks: https://xpressquartet.bandcamp.com/

LISAINFO:

Kontsert algab kell 19 ja toimub Pärimusmuusika Aida väikeses saalis. Piletid müügil eelmüügis Piletilevis ja kohapeal. Eelmüügis pileti hind 7 €, sooduspileti hind 5 €, kohapeal vastavalt 9 € ja 7 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmele. TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengitele on sissepääs tasuta, v.a. eriüritused.

Aeg

(Teisipäev) 19:00

Koht

Viljandi Jazziklubi (Pärimusmuusika Ait)

Tasuja puiestee 6, Viljandi

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X