EESTI JAZZLIIT

detsember, 2017

02dets21:00FeaturedJazz.ee ja Soome Jazzliit esitlevad: Raoul Björkenheim Triad21:00 Philly Joe’s Jazziklubi, Vabaduse väljak 10, Tallinn

Kirjeldus

Raoul Björkenheim – kitarr
Ville Rauhala – kontrabass
Ilmari Heikinheimo – trummid

Raoul Björkenheim Triad on värske energia Soome improvisatsiooni skeenel – lisaks kitarrist Björkenheimi loomingu esitamisele tõlgendavad nad uues võtmes Coltrane’i, Monki ja Hendrixi loomingut. Raoul Björkenheim ja trummar Ilmari Heikinheimo on koos musitseerinud alates 2010. aastast ning jõudnud peaaegu telepaatilise kommunikatsioonini. Bassist Ville Rauhalas, kes ühines nendega 2013. aasta suvel, leidsid nad täiusliku kaasliikme loomaks muusikat, mis kombineerib omavahel Aafrika ja India ning džäss- ja rokkmuusikat.

Raoul Björkenheimi silmapaistev kitarrimäng ilmus esmakordselt skeenele 1985. aastal Edward Vesala bändis Bad Luck, Good Luck, kus kaasmusitseerijateks olid Tomasz Stanko ja Juhani Aaltonen. Kaks aastat hiljem tõi koosseisu album Lumi Björkenheimile rahvusvahelise tähelepanu ning talle pakuti võimalust salvestada Soome kvarteti Krakatau koosseisus. Kvartett tuuritas 1990. aastatel Soomes ja Euroopas. Björkenheim tutvus uute inimestega ning salvestas ja esines selliste muusikutega nagu Bill Laswell, Paul Schütze, Toshinori Kondo, Mats Gustafsson, Lukas Ligeti, Hamid Drake, William Parker ja Scorch Trio koos Paal Nilssen-Love ja Ingebrigt Håker Flateniga.

Ville Rauhala hakkas kontrabassi mängima juba teismeeas ning on olnud aktiivne muusikamaaistikul alates 1994. aastast. Tema esimesed koosseisud mängisid bluusi ja jazzi ning olid mõjutatud Groovy Eyesi ja Hot Pantsi ning ka rokigrupi Stringbeansi poolt. Rauhala intensiivne bassimäng on äärmiselt nakkav ning tema oskus põimida intensiivsust ja lüürilisust on teinud temast ühe Soome mitmekülgsema bassisti. Tema pühendumust toetavad kaasliikmed Black Motorist – Tampere päritolu trio, mille liikmena on Rauhala enim tuntud.

Ilmari Heikinheimo kombineerib polürütmikat ja rubatot oma plahvatuslikult dünaamilises ja lüürilises stiilis; ta lisab meloodilise mõõtme trummimängu ning on tuntud oma tumedate toonide poolest. Ta on töötanud mitmete Soome progressiivjazzi ja improvisatsiooni skeenel tuntud muusikutega, näiteks Juhani Aaltoneniga, Jorma Tapioga, Pepa Päivineniga, Hjilmar Jenssoniga, Ulf Krokforsiga ja Antti Hytti. Tema musitseerimist on dokumenteeritud Edward Vesala Sound & Fury albumi Pulsacion taasloomisel. Album nomineeriti Emma-Awardile (Soome muusikaauhind) 2013. aasta parima jazz-albumi kategoorias.

Kontsert toimub koostöös Soome Jazzliiduga.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 21, uksed avatud alates kella 17.

Piletid müügil eelmüügis GateMes ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 7 €, sooduspileti hind 5 €, kohapeal vastavalt 10 € ja 7 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmetele.

Aeg

(Laupäev) 21:00

Koht

Philly Joe’s Jazziklubi

Vabaduse väljak 10, Tallinn

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X