EESTI JAZZLIIT

mai, 2019

04mai19:00Jazz.ee ja Saare KEK LIVE | Kaisa Ling Thing19:00 Saare KEK, Ringtee 15, Kuressaare

Kirjeldus

Kaisa Ling Thing
 
Vodevillibluusi projekt Kaisa Ling Thing on ellu kutsutud, et tutvustada ning väärtustada muusikat, mida esitasid 1920ndatel ja 30ndatel USA mustad bluusilauljad Ma Rainey, Bessie Smith, Alberta Hunter, Ida Cox ja paljud teised. Tegu oli halastamatu ning keerulise ajastuga, mil mustad naised olid ühiskonna kõige represseeritum lõige. See jättis neile aga ootamatult suure vabaduse öelda välja see, mida teised ei saanud või ei julgenud. Nii ilmuski eelmise aasta novembri lõpus Eesti esimene vodevillibluusi kogumik, kauamängiv “Nii kole mees” (Teet ja pojad 2018), millel leidub laule seksist, rassismist ja vägivallast – seda kõike vodevillile omase ümberütleva huumori prisma läbi. Kaisa on aga veendunud, et seda muusikat tuleks meeles pidada ka tänapäeval, neid kangeid, julgeid ja pööraseid naisi endale eeskujuks seada, et mitte taaskord n-ö samas augus lõpetada.
 
Projekti eestvedaja ja laulja Kaisa Maria Ling on pühendunud naisbluusi uurimisele ning koondanud enda ümber hulga muusikuid ja kaasamõtlejaid eesotsas laulusõnade tõlkija ja bluusimuusiku Aapo Ilvesega, tänu kellele kõlab saja-aastane riukalik bluus nüüd ka eesti keeles.
 
LISAINFO:
Kontsert algab kell 19.00 ja on kahes osas. Uksed on avatud kell 18.00. Eelnevalt on avatud kohvik. Laudu on võimalik ette broneerida info@saarekek.ee või helistades numbrile +372 566 883 77.
 
Piletid müügil eelmüügis Piletilevis ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 10 €, sooduspileti hind 7 €, kohapeal vastavalt 12 € ja 8 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, Eesti Jazzliidu liikmetele.
 

Aeg

(Laupäev) 19:00

Koht

Saare KEK

Ringtee 15, Kuressaare

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X