EESTI JAZZLIIT

märts, 2019

02mär19:00Jazz.ee ja Saare KEK LIVE | Helin-Mari Arder Kvartett19:00 Saare KEK, Ringtee 15, Kuressaare

Kirjeldus

Helin-Mari Arder – laul
Teet Raik – kitarr
Ara Yaralyan – kontrabass
Eno Kollom – trummid
 
MÄRTSIS ALGAS MAI
 
Helin-Mari Arder on päikeseline esineja, keda paljud teavad tema kirjutatud laulu “Väike päike” järgi. Oma lauljatee algusest peale on teda sageli seostatud ühe kauni muusikastiiliga, mis on pärit kuumast Brasiiliast. Bossa nova on nõtke ja lummav stiil, mis sobib ka eesti keele rütmiga imehästi. Helin-Mari ongi oma südameasjaks võtnud esitada kauneid bossasid nii emakeeles, portugali keeles kui ka mitmetes teistes keeltes.
 
Bossa nova, mis sai alguse suuresti tänu Antonio Carlos Jobimile ning teda ümbritsevatele brasiilia muusikutele, on kogunud austajaid ja imetlejaid üle kogu maailma. Ka eesti autorid on kirjutanud mitmeid kauneid laule, mis bossakuues kõlavad imehästi või ongi päriselt selles stiilis kirjutatud. Viimasel ajal on Helin-Mari triol olnud rõõm bossa novat tihedamini esitada, näiteks kaunis Keila-Joa lossis, kus kuulajaid on saanud selle imelise muusikaga põhjalikumalt tutvuda lausa 5 erineva kavaga kontserdi jooksul.
Lauljatari saatjateks trio originaalkoosseisus on Teet Raik kitarril ning Ara Yaralyan kontrabassil. Koos on esinetud ligi 15 aastat ning esitatud maailma erinevatest maadest pärit muusikat, kuid ikka loovalt ning improviseerides, nagu jazzi armastavatele muusikutele kohane. Seekordsetel kontsertidel liitub trioga suurepärane trummar ja löökpillimängija Eno Kollom. Tule ja avasta kaunist bossa nova maailma!
 
www.helinmari.ee
 
https://www.youtube.com/watch?v=Qb9aGEkM4Qs
 
LISAINFO:
Kontsert algab kell 19.00 ja on kahes osas. Uksed on avatud kell 18.00. Eelnevalt on avatud kohvik. Laudu on võimalik ette broneerida info@saarekek.ee või helistades numbrile +372 566 883 77.
 
Piletid müügil eelmüügis Piletilevis ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 10 €, sooduspileti hind 7 €, kohapeal vastavalt 12 € ja 8 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, Eesti Jazzliidu liikmetele.

Aeg

(Laupäev) 19:00

Koht

Saare KEK

Ringtee 15, Kuressaare

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X