EESTI JAZZLIIT

september, 2019

28sep19:00Jazz.ee ja Saare KEK LIVE | Hagel/Hunter/Yaralyan Trio19:00 Saare KEK, Ringtee 15, Kuressaare

Kirjeldus

HAGEL/HUNTER/YARALYAN TRIO
 
Ingrid Hagel – viiul, laul
Jason Hunter – trompet
Ara Yaralyan – bass
 
Hagel/Yaralyan/Hunter trio tekkis vana ja uue musikaalse sõpruse tekkel kui vanad sõbrad Ingrid ja Ara kokku said, et koos musitseerida. Ingridi meloodiatele tekkisid Ara poolt peagi uudsed harmooniad, mis andsid omakorda lükke Jasoni inspiratsioonile värskelt sündinud lood omalorda meloodiatega üle külvata. Selle erilise koosseisu musikaalset karakterit võikski iseloomustada meloodilise värskuse, helipildi klaari kõla ja musikaalsete dimensioonide mänguga.
 
Viiuldaja ja vokalist Ingrid Hagel on rahvusvaheliselt tegutsev muusik, mängides muusikutega Saksamaalt, Sveitsist, Taanist, Rootsist, loomulikult Eestist, mujalt Euroopast ja Lõuna Ameerikast ning Jaapanist. Ingrid on andnud välja plaadid tuntud perkussionisti Marilyn Mazuri, Makiko Hirabayashi ja teiste Taani muusikutega. Osalenud ja lindistanud ka Sisters in Jazz projektiga ja Swinging Europe big bändis.
 
Armeenia päritolu kontrabassivirtuoos Ara Yaralyan (1973) on õppinud Soome Metropoolia ülikooli jazziosakonnas ja lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazziosakonna. Ta on teinud koostöö maailma tuntude muusikutega nagu Ingrid Jensen, Kari Ikonen, Vardan Ovsepian, Marrku Ounaskari, Andre Fernandes, Datevik Hovhanesyan, Verneri Pohjola ja palju teistega.
 
Jason Hunter on Californiast, Los Angeles’est pärit trompetimängija, arranžeerija ja helilooja. Ta on õppinud Fullerton Kolledžis ja Berklee Muusikaakadeemias Mark Whitfield’i, Ralph Petersoni ja Tiger Okoshi käe all ning osalenud erinevates muusikaprojektides, mis on võimaldanud tal reisida üle maailma. Hunter on tihedat koostööd teinud arranžeerides ja mängides koos soul-muusika laulja Sofia Rubinaga, kellega pälviti 2015. aastal Eesti parima jazzalbumi tiitel. Jason elab Eestis ning saab varsti valmis uue albumiga, mis koosneb tema muusikast. Hunter põimib osavalt oma lääneranniku jazzi juured kaasaegsemate lähenemistega, tulemuseks on hea muusika nii hingele, kehale kui ka meelele.
 
LISAINFO:
Kontsert algab kell 19.00 ja on kahes osas. Uksed on avatud kell 18.00. Eelnevalt on avatud kohvik. Laudu on võimalik ette broneerida info@saarekek.ee või helistades numbrile +372 566 883 77.
 
Piletid müügil eelmüügis ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 10 €, sooduspileti hind 7 €, kohapeal vastavalt 12 € ja 8 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, Eesti Jazzliidu liikmetele.
 
 
 

Aeg

(Laupäev) 19:00

Koht

Saare KEK

Ringtee 15, Kuressaare

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X