EESTI JAZZLIIT

oktoober, 2019

02okt19:00Jazz.ee ja Rüki Galerii LIVE | Tiit Kalluste "Midnight Sun"19:00 Rüki Galerii, Tartu tn 7c

Kirjeldus

Tiit Kalluste esitleb oma värsket heliplaati “Midnight Sun”.
 
Tiit Kalluste – akordion
Joel Remmel – klaver
Heikko Remmel – kontrabass
Kaspar Kalluste – trummid
feat. Allan Järve – trompet
 
Paaril viimasel aastakümnel isikupärase sound‘i ja pillikäsitlusega akordionistina nime teinud Tiit Kalluste on kutsutud külaliseks lugematutele Eesti ja muu maailma lavadele. Tema muusikaline käekiri on eelkõige Põhjala maailmatunnetusest kantud.
 
Albumi neljaosaline nimilugu „Keskööpäike“ viitab samuti põhjala filosoofiale. Siiski on albumi kui terviku muusikaline spekter märksa laiem ning tegemata kummardust ainult ühele geograafilisele punktile püritakse universaalsema helikeele poole, fliritides mainstream jazz‘i ja isegi house’i hoovustega.
 
Jazzakordionisti Tiit Kalluste autoriplaadi esitluskontsertidel sekundeerib talle Eesti jazzi noorema põlvkonna koorekiht – maineka Noore Jazzitalendi tiitliga pärjatud pianist Joel Remmel (2011), trummar Kaspar Kalluste (2012) ja kontrabassimängija Heikko Remmel (2016). Kvartetile lisab värve Allan Järve trompet.
 
LISAINFO:
Kontsert algab kell 19. Piletid on müügil eelmüügis Piletilevis ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 7€, sooduspileti hind 5€, kohapeal vastavalt 10€ ja 7€. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele. Laudu on võimalik broneerida saates sõnum Rüki galerii Facebooki lehele.

Aeg

(Kolmapäev) 19:00

Koht

Rüki Galerii

Tartu tn 7c

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X