EESTI JAZZLIIT

detsember, 2017

01dets21:00Jazz.ee ja Jõulujazz esitlevad: EMTA Big Band & dirigent Jere Laukkanen (Soome) „Afro Cuba Sounds“21:00 NO99 Jazzklubi, Sakala 3, Tallinn

Kirjeldus

EMTA Big Band
Jere Laukkanen – dirigent

Selle aasta koostööprojekt EMTA Big Bandiga toob Eestisse tunnustatud soome helilooja, arranžeerija, dirigendi ja muusikapedagoogi Jere Laukkaneni. Tema muusika on kõlanud paljude orkestrite ja ansamblite repertuaaris ning ka kõigis soome telekanalites. Jere on dirigeerinud orkestreid nagu rahvusvaheline Afro-Cuban Jazz Orchestra, EBU Jazz Orchestra, UMO Jazz Orchestra (Soome), Berklee Jazz Composers Big Band (USA), Big Band Conservatori del Liceu (Hispaania) ja Estonian Dream Big Band.

Jere Laukkanen on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia jazziosakonna ja tegutseb samas aktiivselt lektorina, õpetades kompositsiooni, muusikateooriat ja produktsiooni. Teda peetaks üheks parimaks Afro-Cuba muusika asjatundjaks. Ka Tallinnasse toob ta Afro-Cuban Jazz Orchestra võimsad kõlad ning haaravas kavas saab kuulda helilooja värvikaid seadeid.

EMTA Big Band on järjepidevalt tegutsenud aastast 2008. Algusest peale on orkestri eestvedajaks jazzmuusika õppejõud Teet Raik. Erinevate projektide raames on EMTA bigbändi juhatanud mitmed rahvusvaheliselt tuntud muusikud ja bigbändi dirigendid, teiste seas Jens Christian “Chappe” Jensen Taanist ja Nick Smart Suurbritanniast. Jere Laukkanen on EMTA Big Bandi ees teist korda, viimati oli neil ühine kontsert oktoobris 2008.

Kontsert toimub EMTA, Eesti Jazzliidu ja Jõulujazzi koostööna.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 21. Eelnevalt on avatud restoran. Laudu on võimalik broneerida e-postil kohvik@no99.ee ja telefonil 660 5051.

Piletid müügil eelmüügis Piletilevis ning kohapeal. Pileti hind 12 €, sooduspileti hind 10 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, Eesti Jazzliidu liikmetele ning samal õhtul NO99 Teatrit külastanutele. EMTA õpilastele ja õppejõududele pileti hind 5 €.

Aeg

(Reede) 21:00

Koht

NO99 Jazzklubi

Sakala 3, Tallinn

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X