EESTI JAZZLIIT

jaanuar, 2019

31jaan19:00Jazz.ee ja Jazziklubi WALK LIVE | Mingo Rajandi Kvintett19:00 Jazzklubi WALK, J.Kuperjanovi 63, Valga

Kirjeldus

Mingo Rajandi – kontrabass ja kompositsioonid
Liisi Koikson – vokaal
Joel Remmel – klaver
Marek Talts – kitarr
Ahto Abner – trummid
 
Kaugetel aegadel kui veel pimedaid õhtuid ekraanide taga ei veedetud, lõbustasid seltskonnad salongides end musitseerimisega. Mingo Rajandi kutsus kokku oma lemmikmuusikud just samal põhjusel – et veeta aega heas seltskonnas ja rõõmustada end ning teisi laulu- ja pillimänguga.
 
Kvinteti kavas on muusikat, mis pärineb mitmete Mingo Rajandi poolt juhitud ja nüüdseks tegevuse lõpetanud ansamblite (Verbarium, Heliotroop, Ajavares) repertuaarist ja saab nüüd uude vormi valatud, kuid on ka täitsa värskeid lugusid, mis just selles koosseisus oma õige kuju leiavad. Kava on eestikeelne, kuid muusikaline keel räägib erinevaid murrakuid mitmetelt pikkus- ja laiuskraadidelt.
 
Mingo Rajandi helikeeles on alati sünteesitud mitmed stiilid, millele on raske nime leida, kuid vihjeid leidub erinevatest muusikalistest maailmadest, millega Mingo oma loomingulistel rännakutel on kohtunud. Tema muusika on helge, pulbitsev ja ekspressiivne. On hoogu, on mõtisklusi, tantsivaid ja kõndivaid rütme, põnevust nii muusikutele kui kuulajaile.
 
LISAINFO:
Kontsert algab kell 19 ja toimub Hotell Metsises.
 
PILETID:
Piletid müügil kohapeal. Pileti hind 5 €, sooduspileti hind 3 €, alla 7. aastastele on sissepääs tasuta. Sooduspiletid kehtivad õpilastele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmetele.
ENGLISH
 
Mingo Rajandi – double bass and compositions
Liisi Koikson – vocals
Joel Remmel – piano
Marek Talts – guitar
Ahto Abner – drums
 
In distant times when people didn’t spend the dark evenings behind the screens, companies entertained themselves by making music in salons. Mingo Rajandi gathered her favourite musicians exactly for the same reason – to spend time in good company and make herself and others happy by singing and playing musical instruments.
 
The quintet’s programme includes music from the repertoire of various ensembles that were formerly led by Mingo Rajandi but have stopped their activity (Verbarium, Heliotroop, Ajavares), their music now put into a new form. However, there are quite fresh songs that will find their right shape in this very group. The programme is in Estonian but the musical language speaks various dialects form several longitudes and latitudes.
 
In Mingo Rajandi’s musical language the various styles are always synthesised, it’s hard to find a name to them but one can find clues from various musical worlds that Mingo has encountered on her musical journeys. Her music is bright, buzzing and expressive. There’s momentum, contemplation, dancing and walking rhythms, excitement for the musicians as well as for the audience.
 
ADDITIONAL INFORMATION:
The concert starts at 7 p.m. and is held in Hotel Metsis.
 
Tickets are sold on-site. Ticket price is €10, preferential price is €7, for free under 7 years of
age. Preferential prices apply to schoolchildren, owners of the Jazz Car Wash loyalty card,
and members of the Jazz Estonia.

Aeg

(Neljapäev) 19:00

Koht

Jazzklubi WALK

J.Kuperjanovi 63, Valga

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X