EESTI JAZZLIIT

jaanuar, 2020

10jaan21:30Jazz.ee ja Endla Jazziklubi LIVE | Lembe Lokk21:30 Endla Jazziklubi, Keskväljak 1, Pärnu

Kirjeldus

Lembe Lokk – kitarr, vokaal
 
Lembe Lokk on omapärase tämbri ja käekirjaga laulja, instrumentalist ja helilooja. Ta on õppinud Pariisi Cim-Infimm nimelises jazzmuusika koolis laulu ja täiendanud end mitmete väljapaistvate muusikute käe all. Viimased paarkümmend aastat on ta töötanud ja loovmuusikuna tegutsenud eelkôige just Prantsusmaal, aga ka Saksamaal, USA’s ja Eestis.
Tema lauljakarjäär ei tunnista piire: ta on olnud tegev vabaimprovisatsioonis, jazzis ning esitanud ka kaasaegset- ja barokkmuusikat. Ta on teinud koostööd mitmete rahvusvaheliste jazzartistidega nagu David Rothenberg, Korhan Erel, Charlie Rauh, Benoît Delbecq ja Peter Herbert. Lembe on loonud ka muusikat teatrile ja lühifilmidele. Paralleelselt muusikaga on ta esinenud näitlejana kaasaegsetes teatrilavastustes ja osalenud performansikunstnikuna erinevatel rahusvahelistel festivalidel.
Lembe looming on väga tundlik ja poeetiline. Tekstidel ja sônakasutusel on tema lauludes oluline koht. Tema mitmekülgne häälekasutus peegeldab laialdasi kogemusi väga eriilmelistes lavaprojektides. 2017. tuli välja Lembe Lokki esimene sooloplaat “comment te traduire” (kuidas sulle tôlkida, pr.k.), mille muusikas segunevad pop, jazz ja prantsuse laulutraditsioon.
2018. aastal tunnustas prestiizhikas Académie Charles Cros Prantsusmaal teda “Loomingulisuse auhinnaga”. Samuti esines ta märtsis toimunud TEDx inspiratsiooni-konverentsil TEDxTallinnavangla2018. Eesti Kultuuriministeerium on tunnustanud tänukirjaga tema tööd eesti kultuuri levitamisel maailmas.
 
LISAINFO:
Kontsert algab kell 21.30, jazzi publikut ootab kohvik alates kella 21. Kohvikusse saab kohti ja laudu broneerida, lisainfo e-postil kohvik@endla.ee.
Sissepääs on kõigile tasuta.

Aeg

(Reede) 21:30

Koht

Endla Jazziklubi

Keskväljak 1, Pärnu

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X