EESTI JAZZLIIT

märts, 2019

01mär21:30Jazz.ee ja Endla Jazziklubi LIVE | Kaspar Uljas & Isabel Bermejo21:30 Endla Jazzklubi, Keskväljak 1, Pärnu

Kirjeldus

Isabel Bermejo – vokaal
Kaspar Uljas – bandoonium
 
Isabel ja Kaspar kohtusid paar aastat tagasi Rotterdami konservatooriumis (Codarts), õppides ühiselt maailmamuusika osakonnas magistriõppes. Kaspari lõputöö teemaks oli saatefaktuuri kujundamine bandooniumil, mis sisaldas tööd lauljate ja erinevate instrumentalistidega. See andis algimpulsi alustada koostööd andeka ja mitmekülgse laulja Isabel Bermejo’ga, kellega pärast paari proovi otsustada ühiselt kokku panna kava Ladina-Ameerika muusikast, eelkõige argentiina tangodest ja folkloorist.
 
Argentiina tango on jutustuse vorm, mille tõttu valitud repertuaar räägib lugu ja peegeldab erinevaid tahke selle maa muusika ja kultuuri värvikast ja multikultuursest päritolust. Antud duo taaselustab tango ajaloo populaarse kombinatsiooni lauljast ja bandooniumi mängijast, mis oli levinud koosseis tangomuusika kuldajal. Kaspar ja Isabel on kogenud muusikud nii jazz ja maailmamuusika vallas, kelle muusika viib kuulaja eksootilisele ja nauditavale reisile Ladina-Ameerikasse.
 
Kaspar Uljas on eesti akordionist ja bandooniumi mängija. Hetkel elades Belgias, on varasemalt õppinud akordionit ja jazzmuusikat Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias ning omandanud magistrikraadi bandooniumi erialal argentiina tango osakonnas Codartsi Kunstide Ülikoolis Rotterdamis. Kaspar on
põhiliselt tuntud akordionistina ansamblist Abraham’s Café ja teinud varasemalt koostööd paljude erinevate eesti muusikutega. Lisaks on ta mänginud koosseisudes nagu Trio Maag, duo koos Jaak Lutsojaga jpt. Viimase viie aasta jooksul on Kaspar tegelenud bandooniumi mänguga. Keskendudes eelkõige Argentiina tangole ja folkloorile, põimib ta seda oma varasema kogemusega jazz- ja maailmamuusikas nii interpreedi kui ka heliloojana.
 
Isabel Bermejo on rahvusvaheliselt tunnustatud Hispaania lauljanna. Hetkel elades Hollandis, on varasemalt õppinud laulmist nii Hispaanias kui ka Hollandis, Maastrichti ja Rotterdami konservatooriumites ning osalenud erinevatel meistrikursustel Ameerikas ja Saksamaal. Isabel tunneb
ennast koduselt nii jazz-, flamenko-, tango- kui ka ladina-ameerika muusikas ja teeb tihedat koostööd rahvusvahelistes koosseisudes. On esinenud erinevatel festivalidel Hollandis (North Sea Jazz Festival, Operadagen, Rotterdam Film Festival jpt.) ja kontsertsaalides nagu De Doelen, kus hiljuti esitles oma
ansambli The Impact omaloomingulist projekti, millega tuleval aastal on ilmumas debüütalbum “Stories”. Isabel Bermejo’t on iseloomustatud kui mitmekülgset ja võimekat lauljat, kes oma siira ja tugeva lavalise kohalolekuga on võimeline edastama erinevaid emotsioone selle kõige puhtamal kujul.
 
 
KUULA:
Esa Palabra: https://www.youtube.com/watch?v=w2-el9jt950
 
Mi bandoneón y yo: https://www.youtube.com/watch?v=xkB2GJy2Jlc
 
Tal Vez: https://www.youtube.com/watch?v=MwjnhCJlfG0
 
 
LISAINFO:
Kontsert algab kell 21.30, jazzi publikut ootab kohvik alates kella 21. Kohvikusse saab kohti ja laudu broneerida, lisainfo e-postil kohvik@endla.ee.
 
Sissepääs on kõigile tasuta.

Aeg

(Reede) 21:30

Koht

Endla Jazzklubi

Keskväljak 1, Pärnu

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X