EESTI JAZZLIIT

veebruar, 2019

08veeb21:00Jazz.ee ja BVSC Jazziklubi LIVE | Sooäär-Yaralyan-Ounaskari21:00 BVSC Jazziklubi

Kirjeldus

Jaak Sooäär – kitarr
Ara Yaralyan – kontrabass
Markku Ounaskari – trummid
Eesti kitarrist Jaak Sooäär, Armeenia-Eesti bassist Ara Yaralyan ja Soome trummar Markku Ounaskari moodustasid trio 2016. aasta kevadel ning sellega on esinetud mitmel pool Eestis ja Soomes. Trio põhjamaise värvinguga muusika keskmes on meloodialiinid, eksootilised armeenia viisid ja improvisatsioonid Johann Sebastian Bachi teemadel. Kontserdil esitletakse trio viimast ülimenukat albumit „Sabaga täht“ („A Shooting Star”), mille andis välja Saksa plaadifirma O-Tone Music.
Jaak Sooäär on Eesti üks hõivatumaid muusikuid, kes on tuntud ka paljudel välislavadel. Sooääre koostööpartnerite nimistu on pikk ja kaalukas. Eesti muusikute kõrval on kitarristi head pikaajalised partnerid Han Bennink, Mikko Innanen, Aleksei Kruglov, Anders Jormin, Liudas Mockunas jpt. Sooäär on koostööd teinud ka Ray Andersoni, Will Calhouni, Dave Liebmani, Vladimir Tarasovi ja paljude teiste meie aja tuntud muusikutega.
Bassist Ara Yaralyani teatakse väljaspool Eestit Kari Ikonen Triost, teiste seas on Yaralyan koostööd teinud ka Ingrid Jenseni, Vardan Ovsepiani ja Verneri Pohjolaga.
Markku Ounaskari on Põhjamaade üks hinnatumaid trummareid, kelle partnerite hulka kuuluvad Euroopa tipud nagu Arve Henriksen, Anders Jormin, Nils Petter Molvaer, Trygve Seim, Markus Stockhausen, Tore Brunborg, Mats Eilertsen, Lena Willemark, Kristjan Randalu jt. Trummar on olnud kaastegev mitmetel ECM-i albumitel.
KUULA:
https://soundcloud.com/jaaksoo-r/sabaga-taht
https://www.youtube.com/watch?v=C1kR0unMrQE
https://www.facebook.com/SooaarYaralyanOunaskari/
 

LISAINFO:

Kontsert algab kell 21. Uksed on avatud kl 20. Laudu on võimalik broneerida telefonil +37255578420 või saates sõnumi Facebookis.


Piletid müügil kohapeal. Piletihind on 10€.

Aeg

(Reede) 21:00

Koht

BVSC Jazziklubi

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X