EESTI JAZZLIIT

märts, 2019

09mär21:00Jazz.ee ja BVSC Jazziklubi LIVE | Helin-Mari Arder Kvartett21:00 BVSC Jazziklubi

Kirjeldus

Helin-Mari Arder – laul
Teet Raik – kitarr
Ara Yaralyan – kontrabass
Eno Kollom – trummid
 
MÄRTSIS ALGAS MAI
 
Helin-Mari Arder on päikeseline esineja, keda paljud teavad tema kirjutatud laulu “Väike päike” järgi. Oma lauljatee algusest peale on teda sageli seostatud ühe kauni muusikastiiliga, mis on pärit kuumast Brasiiliast. Bossa nova on nõtke ja lummav stiil, mis sobib ka eesti keele rütmiga imehästi. Helin-Mari ongi oma südameasjaks võtnud esitada kauneid bossasid nii emakeeles, portugali keeles kui ka mitmetes teistes keeltes.
 
Bossa nova, mis sai alguse suuresti tänu Antonio Carlos Jobimile ning teda ümbritsevatele brasiilia muusikutele, on kogunud austajaid ja imetlejaid üle kogu maailma. Ka eesti autorid on kirjutanud mitmeid kauneid laule, mis bossakuues kõlavad imehästi või ongi päriselt selles stiilis kirjutatud. Viimasel ajal on Helin-Mari triol olnud rõõm bossa novat tihedamini esitada, näiteks kaunis Keila-Joa lossis, kus kuulajaid on saanud selle imelise muusikaga põhjalikumalt tutvuda lausa 5 erineva kavaga kontserdi jooksul.
Lauljatari saatjateks trio originaalkoosseisus on Teet Raik kitarril ning Ara Yaralyan kontrabassil. Koos on esinetud ligi 15 aastat ning esitatud maailma erinevatest maadest pärit muusikat, kuid ikka loovalt ning improviseerides, nagu jazzi armastavatele muusikutele kohane. Seekordsetel kontsertidel liitub trioga suurepärane trummar ja löökpillimängija Eno Kollom. Tule ja avasta kaunist bossa nova maailma!
 
www.helinmari.ee
 
KUULA:
https://www.youtube.com/watch?v=Qb9aGEkM4Qs
 

LISAINFO:

Kontsert algab kell 21. Uksed on avatud kl 20. Laudu on võimalik broneerida telefonil +37255578420 või saates sõnumi Facebookis.

Piletid müügil kohapeal. Piletihind on 10€.

Aeg

(Laupäev) 21:00

Koht

BVSC Jazziklubi

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X