EESTI JAZZLIIT

september, 2018

28sep21:00FeaturedEST FRA Jazz Fest: Le CoOn (FRA) & David Chevallier Trio (FRA)21:00 NO99 Jazzklubi, Sakala 3, Tallinn

Kirjeldus

LE COON (Prantsusmaa)
 
Francois Badeau – diatooniline akordion
Elie Dalibert – altsaksofon
Mateo Guyon – löökpillid & vibrafon
 
Ansamblisse, mis sai kokku 2013. aastal, kuuluvad kolm erisugust esteetikat hindavat muusikut. Diatoonilise akordioni, saksofoni, trummide ja vibrafoni kooskõlast sünnib filmimuusikat meenutav unistuslik helimaastik.
 
Le CoONi helikeel on mõjutatud nii traditsioonilisest-, pop- kui ka improvisatsioonilisest muusikast. Nende muusika pakub kuulajale vahetu ja sütitava muusikalise elamuse.
 
Le CoON esineb 26. septembril Valga jazziklubis WALK ja 28. septembril NO99 Jazziklubis.
 
facebook.com/LeCoonmusic
 
 
DAVID CHEVALLIER TRIO (Prantsusmaa)
 
David Chevallier – 6- ja 12- keeleline akustiline kitarr, banjo
Sébastien Boisseau – kontrabass
Christophe Lavergne – löökpillid
 
Nii klassikalise- kui ka jazzmuusika maastikul tunnustatud prantsuse kitarristi David Chevallier’i moodustatud trio toob kuulajani põneva segu jazz-folgist ja elektroonilisest muusikast.
 
Esitatakse originaalloomingut, mis pärineb trio 2017. aastal välja antud albumilt “Second Life”.
 
David Chevallier’iga koos musitseerivad Euroopa jazziskeenel tuntud kontrabassist Sébastien Boisseau ja löökpillimängija Christophe Lavergne.
 
facebook.com/chevallierboisseaulavergne
lesonart.com/en/second-life-2/
 
 
EST-FRA Jazz Fest
 
Septembris toimub esmakordselt Eestis prantsuse-eesti jazzifestival EST-FRA Jazz Fest. Festivalil saavad kokku kaks kultuuri ning viis omanäolist ansamblit, et tekitada kultuurideülene jazzisulam. 26.-28. septembril toimuv üle-eestiline festival seob prantsuse ja eesti muusikat ja maitseid ning tähistab Eesti Jazzliidu uue koostööprojekti algust Nantes Jazz Action’iga. Kontserdid leiavad aset Tallinnas, Tartus, Pärnus, Valgas ja Võrus.
 
EST-FRA Jazz Fest’il astuvad üles kolm eriilmelist prantsuse ansamblit David Chevallier Trio, Colunia ja Le CoON. Prantslaste kõrval astuvad lavale kaks Eesti koosseisu, mainekatest eesti jazzmuusikutest koosnev Bad Habits Trio ja gypsy-jazz trio Titoks.
 
EST-FRA Jazz Fest’i esimene osa leidis aset 2018. aasta märtsis Prantsusmaal, Nantes’i linnas, kus kohalike prantsuse ansamblitega andsid kontserte ja töötube Kadri Voorand Trio, Peedu Kass Momentum ning Jaak Sooäär & Aleksei Kruglov 4tet. 26.-28. septembril 2018 saab projekt järje Eestis: Jazzliit on kutsunud kohale kolm ansamblit Nantes’ist, kes erinevates Eesti linnades koos kodumaiste artistidega kontserte annavad ning töötube läbi viivad.
 
Festivali programm:
26. septembril Valga jazziklubis WALK: Le CoON(FRA) ja Titoks(EST)
26. septembril Võru jazziklubis: Colunia(FRA) ja Bad Habits Trio(EST)
27. septembril Tartu Erinevate Tubade Klubis: David Chevallier Trio(FRA) ja Bad Habits Trio(EST)
28. septembril Pärnu Endla jazziklubis: Colunia(FRA) ja Titoks(EST)
28. septembril Tallinna jazziklubis NO99: David Chevallier Trio(FRA) ja Le CoON(FRA), toidufestival: prantsuse ja eesti maitsed
 
 
LISAINFO:
 
Esimene kontsert algab kell 21. Eelnevalt on avatud ​kohvik, laudu on võimalik broneerida e-postil ​​99kohvik@gmail.com ja telefonil +372 53309434.

 
Piletid müügil eelmüügis GateMes ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 15 €, sooduspileti hind 10 €, kohapeal vastavalt 20 € ja 15 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, Eesti Jazzliidu liikmetele ning samal õhtul NO99 Teatrit külastanutele.

 

Aeg

(Reede) 21:00

Koht

NO99 Jazzklubi

Sakala 3, Tallinn

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X