EESTI JAZZLIIT

veebruar, 2019

10veeb19:00Criss Cross Europe feat. BOJAN Z & KIRKE KARJA / Talvejazz 201919:00 Kumu Auditoorium, Tallinn

Kirjeldus

Talvejazz 2019
CRISS CROSS EUROPE feat. BOJAN Z & KIRKE KARJA (Prantsusmaa- Eesti- Belgia-Luksemburg-Holland)
Pühapäev, 10. veebruar 2019 kell 19.00 Kumu auditoorium
 
-In English below-
 
Igal aastal toob bänd Criss Cross Europe kokku andekad Euroopa muusikud, et koos musitseerida, uusi teadmisi koguda ja tippmuusikute nagu Louis Sclavis, Stefano Bollani, Marilyn Mazur käe all tehnikat arendada. Omalaadne muusikaline laboratoorium tegutseb aastast 2008 väga edukalt.
 
Tänu projektile on tekkinud uusi rahvusvahelisi ansambleid, rikastunud on muusikute helipalett ja uusi talente on märgatud maades, kus on seni kontserte antud. Läinud aastal osales ansamblis Eesti bassist Peedu Kass. Sel aastal esindab Eestit pianist ja helilooja Kirke Karja ning ansamblit juhendab Prantsusmaal elav serbia karismaatiline helilooja-pianist Bojan Z. Rahvusvahelise ansambli Criss Cross Europe ridades osalevad tänavu Prantsusmaa, Luksemburgi, Eesti, Belgia ja Hollandi silmapaistvad jazzmuusikud. Kontsertidega esinetakse kõigis neis riikides.
 
Bojan Z, kodanikunimega Bojan Zulfikarpasic, on päritolult serblane. 1980. aastate lõpus kuulutati ta toonases Jugoslaavias parimaks nooreks jazzmuusikuks. 1988. aastal siirdus ta Prantsusmaale, kus tema kontserttegevus sai tuule tiibadesse. Pianisti on korduvalt pärjatud Prantsuse muusikaauhindadega Victoire du Jazz, ta on pälvinud ka kõrgeima riikliku autasu Kunstide ja Kirjanduse ordeni.
 
Bojan Z muusikas on mõjutusi jazziklassikutelt nagu Thelonious Monk, McCoy Tyner, aga ka Balkani, Türgi ja Lähis-Ida rahvaste muusikast. Ta on loonud oma stiili, millest leiab nii minimalistlikku lihtsust ja lüürilisust kui ka põnevaid rütmimustreid ja massiivset orkestraalsust. Bojan Z on väsimatu uute lahenduste otsija. Muusik on ka Pariisis aset leidva Jazzycolors festivali patroon. Eestis esines ta 2011. aastal Jazzkaarel koos prantsuse legendaarse saksofonisti Michel Portaliga, kelle ansamblipartner on ta juba üle paarikümne aasta olnud. Bojan Z’lt on ilmunud 10 oma koosseisudega albumit ning ta on osalenud veel veerandsajal heliplaadil.
 
Criss Cross Europe kontserdid:
6.02 Reims
09.02 Luksemburg
10.02 Tallinn
14.02 Kent
15.02 Tilburg
 
Koostöös Eesti Jazzliiduga.
 
Koosseis:
Bojan Z – mentor ja helilooja
Kirke Karja (Eesti) – klaver, klahvpillid
Anneleen Boehme (Belgia) – kontrabass
Pol Belardi (Luksemburg) – vibrafon, bass
Yuri Rhodenborgh (Holland) – kitarr
Mathieu Penot (Prantsusmaa) – trummid
 
Lingid:
http://crisscrosseurope.eu
https://www.facebook.com/Criss-Cross-Europe-683327905026039/
 
www.jazzkaar.ee
 
–In English–
Every year Criss Cross Europe Band brings together gifted European musicians, to perform and enrich their musical technique together with top musicians like Louis Sclavis, Stefano Bollani, Marylin Mazur. This one of a kind musical laboratory has been successfully held for already 10 years now. Last year bassist Peedu Kass took part as a participant from Estonia, this year jazz pianist and composer Kirke Karja will hold our flag high. She will make music together with Belgian double bassist Anneleen Boehme, Luxembourg vibraphonist Pol Belardi, guitarist Yuri Rhodenborgh and French drummer Mathieu Penot. The mentor of the ensemble is Serbian charismatic pianist and composer Bojan Z, who has performed at Jazzkaar previously with saxophone legend Michel Portal.
 
In co-operation with Jazz Estonia.

Aeg

(Pühapäev) 19:00

Koht

Kumu Auditoorium

Tallinn

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

X