EESTI JAZZLIIT

detsember, 2019

12dets19:00Ain Agan & Sõbrad „AganagA“ / Jõulujazz 201919:00 Kumu Auditoorium, Tallinn

Kirjeldus

Jõulujazz 2019
AIN AGAN & SÕBRAD
“AganagA”
Neljapäev, 12. detsember 2019 kell 19.00 Kumu auditoorium

-In English below-

Teenekas Eesti kitarrist Ain Agan on jõudnud uue elutähiseni ja tähistab oma 60. sünnipäeva suurejoonelise plaadiesitluskontserdiga, kus nimekatest muusikutest koosneva kvarteti väljendusrikkust on laiendatud keelpillikvartetiga. Topeltkvartetile kirjutatud lood arranžeerisid mainekad muusikud Kristjan Randalu ja Raul Sööt. Soomes salvestatud album sündis koostöös tunnustatud Soome trummari ja pedagoogi Mika Kallio, bassist Mihkel Mälgandi, pianist Kristjan Randalu ja mitmekülgse keelpillikvarteti Preziosoga. Lisaks albumi muusikale kõlab juubelikontserdil ka Sven Grünbergilt tellitud teos “Teine Vaatleja”, kus erikülalisena astub üles särav löökpillimägija Madis Metsamart.

Iseõppijana alustanud Agana loometee eeskujudeks olnud Tiit Pauluse ja Arvo Pilliroo mustrid on kandvad ka tema isikupärases käekirjas. Tema muusikas on esikohal mõtlikud ja lüürilised toonid ning nostalgiahõnguline eestipärane koloriit. Agan on Viljandi kitarrifestivali asutaja ja kunstiline juht, tegutseb aktiivselt stuudiomuusiku ja õppejõuna. Ta on osalenud ligi 150 albumi salvestamisel ja avaldanud 5 autoriplaati, millest värskeim “AganagA” tulebki esmaettekandele Jõulujazzil. Lisaks plaadil esindatud muusikutele teeb kitarrist koostööd Tallinna Filharmoonia Kammerkoori, Susanna Aleksandra Veldi, Maian Kärmase, Lembit Saarsalu, Raivo Tafenau, Riho Sibula, Vaiko Epliku, Tõnis Mägi, Andre Maakeri, Vladislav Koržetsi ja Teemu Viinikaineniga.

Koostöös Eesti Jazzliiduga.

Koosseis:
Ain Agan – kitarrid
Kristjan Randalu – klaver,
Mihkel Mälgand – kontrabass
Mika Kallio – trummid, gongid
Madis Metsamart – vibrafon, löökpillid

Prezioso:
Hanna-Liis Nahkur – viiul
Mari-Katrina Suss – viiul
Helena Altmanis – vioola
Andreas Lend – tšello

Lingid:
https://www.facebook.com/ainaganmusic
https://open.spotify.com/artist/1TaojJ6sT6zDENsDwfbHDM
https://www.youtube.com/watch?v=8_JDzkZvudI

-IN ENGLISH-
Ain Agan is a living legend, a mainstay of Estonian music – he is a renowned jazz, pop, and folk guitarist. His freshest album “AganagA” is remarkable with arrangements made by Kristjan Randalu and Raul Sööt, as well as in collaboration with Finnish drummer Mika Kallio, Prezioso and Madis Metsamart.

Aeg

(Neljapäev) 19:00

Koht

Kumu Auditoorium

Tallinn

Korraldaja

Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜpiletid@jazzkaar.ee

X