EESTI JAZZLIIT

Elina Hokkanen

Elina Hokkanen on Eesti lauljatar, kes hõljub popi ja jazzi piiridel. Tugev klapp popmuusikaga oli Elinal juba lapseeast alates, aga jazziõpingud on temas süvendanud armastust just selle muusika vastu. Kahe žanri kombinatsioon on Elina jaoks kõige kodusem, seega suurem osa tema loomingust sarnaneb vanakooli jazzile, mis hõlmab endas nii svingi kui ka bossanoovat, kuid viimase aja loomingusse on hiilinud ka groove ja neo-soulilik lähenemine. Elina kirjutab oma lauludesse elulise sisu, kõneldes nii inimestevahelistest suhetest kui läbisaamisest iseendaga. Põhirõhu asetabki Elina oma loomingu kirjutamisele, kuid on osalenud ka mitmetes erinevates projektides Eesti muusikamaastikul. Elina Hokkanen on esinenud festivalidel Jazzkaar, IdeeJazz ja Tudengijazz.
2019. a omandas Elina Hokkanen Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureuse kraadi jazzlaulu erialal, jätkab õpinguid samal erialal magistrantuuris.
Eeskujud: „Amy Winehouse on olnud suur mõjutaja minu muusikuteel. Võin teda endiselt lõputult kuulata ja vaadata. Jazzmuusika juures võlub mind see, kui vabana on end võimalik laval tunda. Suurim inspiratsiooniallikas on elu ise ning kõik mis sellega kaasneb – püüan olla tähelepanelik ning iga vähegi põnevama kuuldu ja nähtu suunata enda muusikasse.”
Esimese singli “Apple Tree” koos muusikavideoga avaldas Elina Hokkanen 7. juulil 2019.

X