EESTI JAZZLIIT

november, 2017

Filtreeri üritusi

Reasta:

Kuupäev

Kuupäev

Pealkiri

Ürituse liik:

Kõik

Toimumispaik:

Kõik

Korraldaja:

Kõik

02nov18:00Jazzikingitus Euroopale: Tampere Jazz Happening 201718:00

Info

Eesti esimest Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistame Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare eestvedamisel jazzkontsertidega Belgias, Inglismaal, Soomes ja Saksamaal. Novembris jõuab Eesti jazz festivalile Tampere Jazz Happening, kus astuvad ülesse kolm Eesti bändi –Kirke Karja Quartet, duo Kadri Voorand & Mihkel Mälgand ning Heavy Beauty. 

2.-5. novembrini toimuv Tampere Jazz Happening on üks vanemaid jazzifestivale Soomes, mis toimub sel aastal 36 korda ning on pärjatud just Euroopa jazzivõrgustiku auhinnaga. Tampere Jazz Happening pühendab 2. novembri Eesti jazzmuusikale, kus festivali klubis astuvad lavale Kirke Karja Quartet, duo Kadri Voorand & Mihkel Mälgand ning Heavy Beauty. 2.-5. novembril on Tampere Jazz Happeningil üleval ka Eesti jazzi ja Jazzkaare boks, mis tutvustab Eesti jazzmuusikat ja festivale.

Noor ja energiline Eesti pianist Kirke Karja astub Tampere Jazz Happeningil ülesse Kirke Karja Quartetiga. Pianist pälvis 2014. aastal Noore Jazzitalendi auhinna ja teda paeluvad jazzis ja muusikas dramaturgilised arendused ning äärmuslikud kompositsioonilised võtted, mille kallal töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris. Koosseisu debüütalbum “Turbulence” hõlmab laia emotsioonide ja helide skaalat, haarates mõjutusi klassikast, ekstaatilisest jazzist ja minimalismist.

Kadri Voorand on tuntud Eesti vokalist ja helilooja. Mihkel Mälgand on üks muusikaliselt aktiivsemaid bassiste Eestis. Koos moodustavad nad duo, mis mängib põhiliselt originaalloomingut klaverile, bassile ja häälele, mis annab ruumi improvisatsioonile ning mida ehivad õhulised elektroonilised efektid. Lüürikaks on nii Eesti luule kui originaaltekstid.

Võimsa jazzi ja roki äärel liikuv Eesti-Leedu ansambel Heavy Beauty keskmeks on bass-saksofon – harva kasutatud kuid ilusa ja maheda kõlaga instrument. Rahvusvaheliselt tuntud leedu saksofonist Liudas Mockunas on just õige mees bass-saksofoni tujusid taltsutama ja kellega liituvad laval kitarrist Jaak Sooäär, bassist Henno Kelp ja trummar Andrus Lillepea.

Lisainfot Tampere Jazz Happening kontsertide kohta leiavad jazzisõbrad siit.

Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare projekti „Jazzikingitus Euroopale” eesmärk on tutvustada Eesti jazziloomingut ja muusikuid mainekatel Euroopa festivalidel. Jazzikingitus jõuab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval meie muusikat tutvustama Belgiasse, Inglismaale, Soome ja Saksamaale.

Projekt “Jazzikingitus Euroopale” saab teoks tänud Eesti Vabariik 100 ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse toele ning Eesti Suursaatkond Londonis ja Eesti muusikute pühendumisele.

Eesti Jazzliit / www.jazz.ee
Jazzkaar / www.jazzkaar.ee
Eesti Vabariik 100 / www.ev100.ee

Aeg

02.11.2017

03nov19:00Esile tõstetudSügisjazz: Terry Bozzio (USA)19:00 Kumu Auditoorium, Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Info

Terry Bozzio on maailma üks erilisemaid trummistaare. Ajakiri Rolling Stones valis ta kõigi aegade maailma 100 mõjukama trummari hulka. Sügisjazzile jõuab ta Euroopa tuuri “An Evening with Terry Bozzio” raames, tutvustades oma uusimat albumit “Terry Bozzio Composer Series”. Trummari unikaalne kontsert on oma meeleoludelt värvirikas, intensiivne, spirituaalne, meloodiline ja orkestraalne. Ta musitseerib maailma suurimal häälestatud trummi- ja löökpillikomplektil, mis võimaldab instrumentidest välja võluda ka põnevaid harmooniaid ja kõlasid. Seda kõike peab oma silmaga nägema ja kõrvaga kuulma!

Terry Bozzio viimaste aastate turneed paljudes maades olid välja müüdud. Trummiguru on teinud tihedat koostööd tippmuusikutega nagu Jeff Beck, Quincy Jones, Brecker Brothers, Herbie Hancock ja paljud teised. Frank Zappaga on ta salvestanud lausa veerandsada albumit ja osalenud lugudes isegi vokalistina. Sügisesel Bozzio kontserdil saab kuulda kompositsioone tema karjääri erinevatest perioodidest, samuti põnevaid improvisatsioone ja nautida vaimustavat löökpillide valitsemist. Legendi muusikas kohtab klassikalist vormistruktuuri, ambient kõlasid, elektroonilisi loope, atmosfäärilisi löökpilliefekte ja loomulikult kirglikku trummimängu. Terry Bozzio on jutuvestja, kes kütkestab kuulajaid oma hüpnotiseeriva kontrastiderohke muusikaga.

Album “Terry Bozzio Composer Series” avaldati 2015. aasta sügisel Jaapanis ja 2017. aasta alguses Euroopas. Neljal albumil on 59 kompositsiooni ning neid täiendavad 59 fotot maalidest selgitamaks Bozzio inspiratsiooni allikaid, emotsioone ja suhtumist.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 19.

PILETID:

Piletid müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Danske Banki klientidele on piletid 20% soodsamad! Sooduspileteid on piiratud koguses. Vaata www.danskebank.ee/jazzkaar. Jazzkaare info 666 0030 ja piletid@jazzkaar.ee.

Aeg

03.11.2017

Toimumispaik

Kumu Auditoorium

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Korraldaja

Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜpiletid@jazzkaar.ee

03nov21:00Esile tõstetudJazz.ee esitleb: Jaan Pehk & Paul Daniel & Ramuel Tafenau21:00 NO99 Jazzklubi, Sakala 3, Tallinn

Info

Jaan Pehk – laul
Paul Daniel – kitarr
Ramuel Tafenau – trummid

Jazzliidu üleskutsel ühendavad oma jõud laulja-luuletaja Jaan Pehk, kitarrist Paul Daniel ja trummar Ramuel Tafenau. Vaimuka laululoojana tuntud Jaan Pehk esitab nii enda kui ka teiste lugusid, sedapuhku jazzivõtmes. Laulude kõrvale loeb Jaan oma luulet. Paul Daniel on tegutsenud kitarristi ja arranžeerijana eripalgelistes koosseisudes ning on välja andnud oma sooloplaadi “Kreeka Tuli” (2014). Noorema põlvkonna trummar Ramuel Tafenau on lõpetanud löökriistaeriala Toomas Rulli käe all. Paul Daniel ja Ramuel Tafenau on varem ülesastunud duona, esitades peamiselt Pauli loomingut. Kõiki neid muusikuid ühendab asjaolu, et nad on õppinud Georg Otsa nimelises muusikakoolis.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 21. Eelnevalt on avatud restoran. Laudu on võimalik broneerida e-postil kohvik@no99.ee ja telefonil 660 5051.

Piletid müügil eelmüügis GateMes ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 7 €, sooduspileti hind 5 €, kohapeal vastavalt 10 € ja 7 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, Eesti Jazzliidu liikmetele ning samal õhtul NO99 Teatrit külastanutele.

Aeg

03.11.2017

Toimumispaik

NO99 Jazzklubi

Sakala 3, Tallinn

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

03nov21:30Esile tõstetudJazz.ee ja Endla Jazzklubi esitlevad: Velling-Soo-Velling21:30 Endla Jazzklubi, Keskväljak 1, Pärnu

Info

Tuuli Velling – vokaal, elektriklaver
Teet Velling – kitarrid
Mart Soo – kitarrid, elektroonika

Velling-Soo-Velling on eestikeelsele autori- ja instrumentaalmuusikale keskendunud trio, mille põhirõhk on hääle ja kitarrikõlade sümbioosil.

Tuuli Velling on eesti laulja, laululooja ning luuletaja, kes on oma luule- ja muusikaloomingut esitanud ETV luuleminutites ja Jüri Üdi klubis, festivalidel Jazzkaar, HeadRead, Prima Vista, Mailaul jne. Ka tema debüütalbumit “Kuus ruutmeetrit põrandapinda” (2013) on kriitikud tunnustanud muusika ja laulutekstide võrdse kaalu eest. Tuuli Velling on Nõmme Jazz 2009 vokalistide kategooria võitja.

Mart Soo on ansamblite Weekend Guitar Trio, ASK ja Kulgejad kitarrist, kontserdisarja “ImproTest” üks korraldajatest ning hinnatud õppejõud, kelle sügav ja sujuv sooloalbum “Kulg” (2014) on meditatiivsete kõlamustritega läbilõige senisest loomingust. 2017. aastal pälvis Mart Soo eesti prestiižseima jazzitunnustuse – Danske Jazziauhinna.

Teet Velling on ansamblist Jäääär tuntud multiinstrumentalist, kes mängib kitarre, erinevaid perkussiooniinstrumente ja iiri vilesid. Sooloalbum “Vend August” (2015) sai ilmumise järel kiita küpsete instrumentaalseadete ning filosoofilise ja seejuures elujaatava vaimsuse eest.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 21.30, jazzi publikut ootab kohvik alates kella 21. Kohvikusse saab kohti ja laudu broneerida, lisainfo e-postil kohvik@endla.ee.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Aeg

03.11.2017

Toimumispaik

Endla Jazzklubi

Keskväljak 1, Pärnu

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

06nov19:00Esile tõstetudEsmaspäevaõhtune Jazziklubi: Denise Fontoura, Braz Lima, Jason Hunter19:00 Esmaspäevaõhtune Jazziklubi Lounge24-s, Rävala puiestee 3

Info

Denise Fontoura – vokaal
Braz Lima – kitarr
Jason Hunter – trompet

Denise Fontoura on pärit Lõuna Brasiiliast. 2008 asus Denise elama Eestisse, kus liitus kireva rahvusvahelise muusikute seltskonnaga, andes omalt poolt muusikale autentse Brasiilia hõngu.

Braz Lima sündis Rio de Janeiros ja 20 aastaselt sai temast professionaalne muusik. Ta on mänginud nii väikestes kui suurtes bändides Brasiilias ja mujal. Praegu elab Braz Eestis ja on esinenud siin koos kohalike muusikutega kui ka sooloartistina.
Denise Fontoura ja Braz Lima kohtusid taas aastal 2016 ja sündis Duo Obi.

Jason Hunter on trompetist, arranžeerija ja helilooja Los Angelesest. Pärast õpinguid Fullertoni kolledžis ja Berklee Muusikakolledžis on Jason esinenud erinevate projektide raames üle terve maailma nii instrumentalisti kui bändijuhina. Hunter’i stiil segab lääneranniku jazz’i juuri modernse loomingulisusega, mida võib kindlasti soovitada nii kõrvadele kui hingele.

Sel kontserdil liituvad Duo Obiga Jason Hunter. Esitlusele tuleb autentne brasiilia muusika: brasiilia jazz, bossanova, samba.

 

LISAINFO:
Kontsert algab kell 19. Eelnevalt on avatud restoran. Soovitame broneerida laud telefonil 682 3424. Kontsert on vaheajaga.

PILETID:
Piletid on müügil Piletilevis ja kohapeal hindadega 4 € ja 8 €. Sooduspilet kehtib 6.-12. aastastele lastele ning erivajadustega kliendile ja tema saatjale.

Aeg

06.11.2017

Toimumispaik

Esmaspäevaõhtune Jazziklubi Lounge24-s

Rävala puiestee 3

Korraldaja

Kuslap OÜwww.kaunismuusika.ee

07nov09:00Viimsi Happy Jazz Festival 201709:00 Erinevad asukohad

Info

7.-12. novembrini toimub Viimsi Happy Jazz Festival.

Viimsi keskuse erinevates kontserdipaikades astuvad kodumaiste artistide kõrval üles ka mitmed külalisesinejad Ameerikast, Venemaalt ja Soomest ja Lätist.

LISAINFO: www.happyjazz.ee

Aeg

07.11.2017

Toimumispaik

Erinevad asukohad

08nov19:00IDeeJazz 201719:00 Erinevad asukohad

Info

7. Tartu rahvusvaheline jazz- ja rütmimuusika festival IDeeJazz toimub 8.-11. novembrini 2017 Tartus ja Narvas.

Maailma tippartistid üheksast riigist täidavad Tartu ja Narva parimad lavad karisma ja artistlikkusega. Festivali lavadel saab näha muusikuid Saksamaalt, Taanist, Hollandist, USA-st, Poolast, Venemaalt, Marokost, Soomest ja muidugi Eestist. Festival toob neljaks päevaks välja päikese keset novembrikuist pimedust – hea laeng iga ilmaga!

IDeeJazzi saab sel aastal nimetada hea laengu ja empaatia festivaliks, sest oma programmiga ühendab see sündmus kaht väga erinevat Eesti linna – Tartut ja Narvat. Tartus juba seitsmendat aastat järjest ning EV100 raames esmakordselt Narvas toimuv ideede ja muusika festival kutsub kõiki eestimaalasi ja väliskülalisi ennast positiivselt laadima. Kokku toimub kahes linnas 18 valitud kontserti!

IDeeJazz 2017 esinejate hulgas on auväärse karjääriga ja sügavalt kirglik Poola laulja ning kultuuri saadik Anna Maria Jopek oma uue trioga; fenomenaalse hääleulatusega maailmaklassi talent, žanrite piire ignoreeriv laulja ja trombonist Aubrey Logan USA-st; samaaegselt jõuline ja tundlik Sahara kõrbest pärit Maroko lauljatar Oum; rahvusvaheliselt tunnustatud meisterlik trompetist ja pianist Sebastian Studnitzky oma kvartetiga Saksamaalt, rikkalikult auhinnatud taani kitarrist ja helilooja ning ECM artist Jakob Bro; meie enda eesti legend ja geniaalne laululooja Vaiko Eplik koos värske trioga Triller, kuhu kuuluvad veel virtuoossed kitarristid Ain Agan ja Andre Maaker; 12-liikmeline mini-bigbänd New Rotterdam Jazz Orchestra Hollandist ja üle poole sajandi Venemaa jazzkitarri lipulaev olnud Aleksei Kuznetsov. IDeeJazzil on hea meel esitleda ka spetsiaalselt festivali jaoks sündinud projekti EV100 eri: “Rõõmu rada”, mis toob kõlamaailmade valdaja Raun Juurikase eestvedamisel fookusesse valiku rõõmu ja soojuse energiaga täidetud lugusid läbi aegade, mis näitavad eesti muusikakultuuri päikeselist poolt. “Rõõmu rada” laulab armastatud eesti laulja Liisi Koikson.

IDeeJazz on nagu Eesti – mitte just suur, aga see-eest sisukas. Iga kontsert on eristuv ja ainulaadne.

EV100 raames Narvas aset leidev IDeeJazz kutsub avastama linna kaunemaid ja põnevamaid paiku nagu kaasaegne TÜ Narva Kolledži hoone, Kreenholmi Manufaktuuri Carri Villa, kus tegutseb Narva Kunstiresidentuur ja ajalooline Narva Muuseumi Remteri saal.

Tartus on napilt aasta tagasi valminud suurejooneline ja multifunktsionaalne Eesti Rahva Muuseumi hoone just see keskkond, mis võimaldab luua värviküllase festivalipaiga, et nautida kõiki sündmusi sama katuse all.

IDeeJazzi peakorraldaja Oleg Pissarenko: „Muusika ühendab inimesi läbi rõõmu ja ühiste inimlike väärtuste tunnetamise. Sellepärast teeme sel aastal festivali IDeeJazz nii Tartus kui Narvas, et mõlema linna elanikud ja külalised saaks kogeda kõrgkvaliteetseid muusikalisi hetki koos maailma tippartistidega. Tahan, et maailma tasemel esitatud kontsertidel sündiv energialaeng saaks osaks mitte ainult Pariisi, New-Yorgi või Berliini kuulajatele vaid ka Tartu ja Narva publikule! Tere tulemast IDeeJazzile!”

Piletid müügil Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja veebiskeskkonnas piletilevi.ee.

LISAINFO: ideejazz.ee

Aeg

08.11.2017

Toimumispaik

Erinevad asukohad

10nov18:00Jazzikingitus Euroopale: EFG London Jazz Festival 201718:00

Info

Eesti esimest Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistame Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare eestvedamisel jazzkontsertidega Belgias, Inglismaal, Soomes ja Saksamaal. Novembris jõuab Eesti Jazz festivalile EFG London Jazz Festival, kus astuvad ülesse viis Eesti bändi – Weekend Guitar Trio, Kadri Voorand & Mihkel Mälgand, Erki Pärnoja : Efterglow, Heavy Beauty ja Peedu Kass Momentum.

10.-19. septembrini toimuv EFG London Jazz Festival on üks olulisemaid jazzifestivale Euroopas, mis sel aastal tähistab oma 25. sünnipäeva. Kõrvuti maailma olulisemate jazzistaaridega saab sel aastal kuulda ka Eesti artiste.

10. novembril esineb Barbicani Free Stage laval Weekend Guitar Trio, mille kontserdile järgneb kohe jazzilegendi Pat Metheny kontsert. 11. novembril annab kaks kontserti duo Kadri Voorand & Mihkel Mälgand kõrvuti Andy Sheppard Quartetiga Kings Place Hallis. 19. november on festivali Barbican Free Stage’i lava eestlaste päralt – ülesse astuvad Erki Pärnoja : Efterglow, Heavy Beauty ja Peedu Kass Momentum. 18.-19. novembril on Barbicanis üleval ka Eesti jazzi ja Jazzkaare boks, mis tutvustab Eesti jazzmuusikat ja festivale.

Weekend Guitar Trio ühendab kolme andekat kitarristi: Robert Jürjendal, Tõnis Leemets ja Mart Soo, kelle muusikaline taust hõlmab vastavalt klassikalise kitarri ja Guitar Crafti meetodit, alternatiivset elektroonilist tantsumuusikat ja jazzi/vaba improvisatsiooni.

Kadri Voorand on tuntud Eesti vokalist ja helilooja. Mihkel Mälgand on üks muusikaliselt aktiivsemaid bassiste Eestis. Koos moodustavad nad duo, mis mängib põhiliselt originaalloomingut klaverile, bassile ja häälele, mis annab ruumi improvisatsioonile ning mida ehivad õhulised elektroonilised efektid. Lüürikaks on nii Eesti luule kui originaaltekstid.

Eesti lugudekirjutaja ja multiinstrumentalist Erki Pärnoja tuleb London Jazzile omanimelise bändiga Erki Pärnoja : Efterglow. See on rahulik, akustiline ja müstiline muusika, kus kohtuvad eeterlikud süntesaatorihelid ning kriipiv ja melanhoolne kitarrimäng.

Võimsa jazzi ja roki äärel liikuv Eesti-Leedu ansambel Heavy Beauty keskmeks on bass-saksofon – harva kasutatud kuid ilusa ja maheda kõlaga instrument. Rahvusvaheliselt tuntud leedu saksofonist Liudas Mockunas on just õige mees bass-saksofoni tujusid taltsutama ja kellega liituvad laval kitarrist Jaak Sooäär, bassist Henno Kelp ja trummar Andrus Lillepea.

Peedu Kass Momentumi muusikas on nii teravust, intensiivset rütmikat kui ka üllatavaid finesse. Trio jazzimaagia loovad ansambli asutaja ja bassist Peedu Kass, pianist Kristjan Randalu ning trummar Toomas Rull. 2015. aastal esines Peedu Kass Momentum esimese eesti jazzikollektiivina Euroopa suurima jazzmuusika messi Jazzahead põhiprogrammis.

Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare projekti „Jazzikingitus Euroopale” eesmärk on tutvustada Eesti jazziloomingut ja muusikuid mainekatel Euroopa festivalidel. Jazzikingitus jõuab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval meie muusikat tutvustama Belgiasse, Inglismaale, Soome ja Saksamaale.

Projekt “Jazzikingitus Euroopale” saab teoks tänud Eesti Vabariik 100 ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse toele ning Eesti Suursaatkond Londonis ja Eesti muusikute pühendumisele.

Eesti Jazzliit / www.jazz.ee
Jazzkaar / www.jazzkaar.ee
Eesti Vabariik 100 / www.ev100.ee

Aeg

10.11.2017

10nov19:00Esile tõstetudJazz.ee ja Haapsalu Jazzklubi esitlevad: Kolm Kõla19:00 Haapsalu Jazziklubi, Posti 3

Info

Maria Väli – vokaal
Laura Lindpere – kannel
Ara Yaralyan – kontrabass

Kannel, kontrabass ja hääl – selline kooslus on harv nähtus, mis äratab ellu põnevaid kooskõlasid ja värve. Kolm Kõla eksperimenteerib võimalustega ühendada erinevad muusikalised keskkonnad, milles üles kasvati, ning viia need popi-, folgi- ja jazzimõjutustega muusikasse. Ara Yaralyan toob triosse armeenia rahvamuusika ja jazzi elemendid, Laura Lindpere klassikalise, indie ning eesti rahvamuusika komponendid, Maria Väli muusikaline taust hõlmab endas jazzi ja segu erinevatest žanritest. Lisaks on ka improvisatsioon kõigile kolmele väga südamelähedane. Kõik eelmainitud muusikastiilid saavad kokku trio originaalloomingus, millele lisaks kõlavad ka seaded erinevate autorite teostest.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 19 ja toimub Haapsalu Kultuurikeskuses.

Piletid müügil eelmüügis Piletilevis ja kohapeal, pileti hind vastavalt 6 € või 8 €.

Aeg

10.11.2017

Toimumispaik

Haapsalu Jazziklubi

Posti 3

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

10nov19:00Esile tõstetudJazz.ee ja Ülikooli Kohviku Jazzklubi esitlevad: Marie Mørck Quartet & Keio Vutt19:00 Ülikooli Kohviku Jazzklubi, Ülikooli 20, Tartu

Info

Marie Mørck (Taani) – vokaal
Britta Virves (Eesti) – klaver
Jon Henriksson (Rootsi) – kontrabass
Jonas Bäckman (Rootsi) – trummid

Keio Vutt (Eesti) – saksofon

Selle kvarteti lugu sai alguse kaks aastat tagasi Rootsi väikeses külas Skurup. Neli Põhjamaade noort muusikut kohtusid jazzmuusika õpingute raames ja mõistsid kiiresti, et üheskoos musitseerimine mõjub neile maagiliselt ja inspireerivalt. Seega otsustas Taani päritolu lauljanna Marie Mørck moodustada kvarteti koos rootslaste Jon Henrikssoni ja Jonas Bäckmani ning eestlanna Britta Virvesega.

Algas ühine areng Marie ausate meloodiate, progressiivsete bassikõlade ning särtsakate, aga samas põhjamaiste toonide kaudu. Alustati ka üheskoos uue materjali kirjutamist, mis viis projekti uutele ambitsioonikamatele tasanditele.

Eestisse jõuab kvartett pärast Kopenhaageni ja Stockholmi kontserte ning astub lavale koos Eesti saksofonisti Keio Vuttiga.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 19.

Piletid müügil kohapeal. Pileti hind 8 €, sooduspileti hind 6 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmele.

Aeg

10.11.2017

Toimumispaik

Ülikooli Kohviku Jazzklubi

Ülikooli 20, Tartu

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

10nov21:00Jazz.ee esitleb: Sofia Rubina & LRK Trio21:00 NO99 Jazzklubi, Sakala 3, Tallinn

Info

Sofia Rubina – vokaal
Jason Hunter (USA) – trompet
Evgeny Lebedev (Venemaa) – klaver
Anton Revnyuk (Venemaa) – bass
Ignat Kravcov (Venemaa) – trummid

Sofia Rubina suhtlemine publikuga ja armastus muusika vastu annavad lauljatarile kiirguse, mis toob kuulajale mõnusa tunde. Nii mõnigi tagasihoidlik eestlane hakkab Sofia õhutusel kaasa laulma. Vokaaltehniliselt on Sofia samuti tõeline meister – jazz, soul ja klubimuusika segunevad temas meeldivalt ja mahe tämber võimaldab tal kõiki stiile suurepäraselt esitada.

Seekord esineb Sofia koos noortest andekatest vene muusikutest koosneva LRK Trioga, kuhu kuuluvad pianist Evgeny Lebedev, bassist Anton Revnyuk, trummar Ignat Kravtsov. 21. sajandi algus on kujunenud vene kultuuri jaoks üheks olulisimaks ajaks, Nõukogude Liidu lõpp tõi loomeinimesteni palju senini varjatud võimalusi. Sel ajal alustasid oma karjääri uue põlvkonna haritud muusikud. See võib olla põhjuseks, miks kriitikud nimetavad LRK Triot kaasaegse muusika värskeks ja peamiseks jõuks. Kümnendi jooksul on Evgeni Lebedev, Anton Revnyuk ja Ignat Kravtsov kinnistanud oma maine tipptasemel mängijate hulgas. Oma muusikas ühendab LRK Trio kokku jazzi, folgi, vaba improvisatsiooni ja impressionistlikke elemente, hoides samal ajal au sees ka vene traditsioone.

Külalisena astub kontserdil üles ka USA-st pärit trompetist Jason Hunter.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 21. Eelnevalt on avatud restoran. Laudu on võimalik broneerida e-postil kohvik@no99.ee ja telefonil 660 5051.

Piletid müügil eelmüügis GateMes ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 7 €, sooduspileti hind 5 €, kohapeal vastavalt 10 € ja 7 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, Eesti Jazzliidu liikmetele ning samal õhtul NO99 Teatrit külastanutele.

Aeg

10.11.2017

Toimumispaik

NO99 Jazzklubi

Sakala 3, Tallinn

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

11nov21:00Esile tõstetudJazz.ee esitleb: Marie Mørck Quartet & Keio Vutt21:00 Philly Joe’s Jazziklubi, Tatari 4, Tallinn

Info

Marie Mørck (Taani) – vokaal
Britta Virves (Eesti) – klaver
Jon Henriksson (Rootsi) – kontrabass
Jonas Bäckman (Rootsi) – trummid

Keio Vutt (Eesti) – saksofon

Selle kvarteti lugu sai alguse kaks aastat tagasi Rootsi väikeses külas Skurup. Neli Põhjamaade noort muusikut kohtusid jazzmuusika õpingute raames ja mõistsid kiiresti, et üheskoos musitseerimine mõjub neile maagiliselt ja inspireerivalt. Seega otsustas Taani päritolu lauljanna Marie Mørck moodustada kvarteti koos rootslaste Jon Henrikssoni ja Jonas Bäckmani ning eestlanna Britta Virvesega.

Algas ühine areng Marie ausate meloodiate, progressiivsete bassikõlade ning särtsakate, aga samas põhjamaiste toonide kaudu. Alustati ka üheskoos uue materjali kirjutamist, mis viis projekti uutele ambitsioonikamatele tasanditele.

Eestisse jõuab kvartett pärast Kopenhaageni ja Stockholmi kontserte ning astub lavale koos Eesti saksofonisti Keio Vuttiga.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 21, uksed avatud alates kella 17.

Piletid müügil eelmüügis GateMes ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 7 €, sooduspileti hind 5 €, kohapeal vastavalt 10 € ja 7 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmetele.

Projekti toetab JazzDanmark.

Aeg

11.11.2017

Toimumispaik

Philly Joe’s Jazziklubi

Tatari 4, Tallinn

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

13nov19:00Esile tõstetudEsmaspäevaõhtune Jazziklubi: Land of Drum19:00 Esmaspäevaõhtune Jazziklubi Lounge24-s, Rävala puiestee 3

Info

Brian Melvin – löökriistad
Arno Kalbus – löökriistad
Mart Soo – kitarr, elektroonika

LAND OF DRUM on maailmamuusikat viljelev grupp, mille moodustavad löökriistamängijad Brian Melvin ja Arno Kalbus ning kitarrist Mart Soo. Trio muusika allikaks on meid ümbritsevate iidsete kultuuride rütmid , meloodiad ja nendest sündivad improvisatsioonid. LAND OF DRUM kasutab mitmeid India ja Aafrika traditsioonilisi löökriistu, miksib neid julgelt elektrooniliste kõladega ning koos kitarrist Mart Soo poolt loodud helimaastikega, loob täiesti unikaalse ja lummava, iidset ning kaasaegset ühendava kõla.

LISAINFO:
Kontsert algab kell 19. Eelnevalt on avatud restoran. Soovitame broneerida laud telefonil 682 3424. Kontsert on vaheajaga.

PILETID:
Piletid on müügil Piletilevis ja kohapeal hindadega 4 € ja 8 €. Sooduspilet kehtib 6.-12. aastastele lastele ning erivajadustega kliendile ja tema saatjale.

Aeg

13.11.2017

Toimumispaik

Esmaspäevaõhtune Jazziklubi Lounge24-s

Rävala puiestee 3

Korraldaja

Kuslap OÜwww.kaunismuusika.ee

14nov19:00Esile tõstetudJazz.ee ja Viljandi Jazziklubi esitlevad: Sid Hille Trio F# feat. Ivi Rausi19:00 Viljandi Jazziklubi, Tasuja puiestee 6, Viljandi

Info

Sid Hille (Soome) – klahvpillid, teremin ja elektroonika
Jori Huhtala (Soome) – bass ja elektroonika
Markus Ketola (Soome) – trummid ja elektroonika
Ivi Rausi – vokaal ja elektroonika

Sid Hille Trio F# feat. Ivi Rausi viivad teid spontaanse loovusega pöörasesse improvisatsioonilisse maailma gruuvima, mõtisklema, mediteerima ja seiklema mööda tuttavtundmatuid akustilis-elektroonilisi radu. Laval saavad kokku rhodes, theremin, analoogsüntesaatorid, bass mitmete pedaalide ja efektiplokkidega, trumm ja live sample’id ning vokaal oma kõikide võimaluste ja registritega.

Sid Hille on kogunud tuntust eelkõige oma jazzkvarteti Platypus Ensemble’iga (1998-2008) ja 2012. aastal loodud vaba improvisatsioonilise kollektiivi Contemporary Collective juhtfiguurina, mis esines 2015. aastal ka Philly Joe’s. Hille helilooming on võitnud mitmeid rahvusvahelisi auhindu. 2016. aastal esitas tema Keelpillikvartetti Eesti Avarus Ensemble.

Jori Huhtala on tuntud Soome jazzmuusik-helilooja, kes teeb koostööd Raoul Björkenheimiga, Eero Koivistoineniga ja mitmete teiste Soome tippmuusikutega.

Markus Ketola on eelkõige tuntust kogunud UMO Jazz Orchestri  kui ka multikultuurse Nada Ensemble’i liikmena.

Ivi Rausi on vokalist, kes teeb koostööd erinevate jazzmuusikutega ning on välja andnud kaks autoriloomingulist albumit “KummaLiine Kleit” (2012) ja “2+2 on 2” (2015). Tema suur kirg on improvisatsioon ning hääle kõikvõimalike värvide ja registritega mängimine. See on justkui kulgemine läbi värvilise ja üllatuste rohke elu.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 19.

Piletid müügil eelmüügis Piletilevis ja kohapeal. Eelmüügis pileti hind 7 €, sooduspileti hind 5 €, kohapeal vastavalt 9 € ja 7 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmele. TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengitele on sissepääs tasuta, v.a. eriüritused.

Aeg

14.11.2017

Toimumispaik

Viljandi Jazziklubi

Tasuja puiestee 6, Viljandi

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

15nov18:00Esile tõstetudNUKU muuseumikontserdid: Trio Päri Päri18:00 NUKU muuseum, Lai 1 / Nunne 4

Info

Uus loominguline trio Päri Päri  (laulja Maarja Soomre, kitarrist Jaan Varts ja trummar Tanel Ruben) ammutab jõudu pärimusest. Päri Päri liigub pärituulega mööda regilaulude radu ja küsib, mis on minu pärimus, keerutab tantsuviisidel end päripäeva, lendleb ajas ja ruumis, rütmis ja harmoonias, kogeb erinevate rahvaste pärimust seoses tänapäevaga.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 18. Kontserdipiletid on saadaval NUKU teatri kodulehel ja kassas ning Piletilevis hinnaga 12 ja 9 eurot. Lisainfo: www.nuku.ee

 

Aeg

15.11.2017

Toimumispaik

NUKU muuseum

Lai 1 / Nunne 4

16nov19:00Esile tõstetudJazz.ee ja Ülikooli Kohviku Jazzklubi esitlevad: Sid Hille Trio F# feat. Laura Põldvere19:00 Ülikooli Kohviku Jazzklubi, Ülikooli 20, Tartu

Info

Sid Hille (Soome) – klahvpillid, teremin ja elektroonika
Jori Huhtala (Soome) – bass ja elektroonika
Markus Ketola (Soome) – trummid ja elektroonika
Laura Põldvere – vokaal ja elektroonika

Sid Hille Trio F# feat. Laura Põldvere viivad teid spontaanse loovusega pöörasesse improvisatsioonilisse maailma gruuvima, mõtisklema, mediteerima ja seiklema mööda tuttavtundmatuid akustilis-elektroonilisi radu. Laval saavad kokku rhodes, theremin, analoogsüntesaatorid, bass mitmete pedaalide ja efektiplokkidega, trumm ja live sample’id ning vokaal oma kõikide võimaluste ja registritega.

Sid Hille on kogunud tuntust eelkõige oma jazzkvarteti Platypus Ensemble’iga (1998-2008) ja 2012. aastal loodud vaba improvisatsioonilise kollektiivi Contemporary Collective juhtfiguurina, mis esines 2015. aastal ka Philly Joe’s. Hille helilooming on võitnud mitmeid rahvusvahelisi auhindu. 2016. aastal esitas tema Keelpillikvartetti Eesti Avarus Ensemble.

Jori Huhtala on tuntud Soome jazzmuusik-helilooja, kes teeb koostööd Raoul Björkenheimiga, Eero Koivistoineniga ja mitmete teiste Soome tippmuusikutega.

Markus Ketola on eelkõige tuntust kogunud UMO Jazz Orchestri  kui ka multikultuurse Nada Ensemble’i liikmena.

Laura Põldvere on täiendanud oma teadmisi jazzi vallas nii Bostoni Berklee Muusikakolledžis, Freiburgi Jazz & Rock Schule’is ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Tänaseks on ta lõpetanud EMTA magistrantuuri kaasaegse improvisatsiooni erialal professorite Anne-Liis Polli ja Anto Petti käe all. Ta on välja andnud 7 albumit – kolm jazzi žanris. LP ‘Memories of Tomorrow’ ilmus Jaapani turul ning materjal salvestati koos Tõnu Naissoo trioga. Improvisatsioonilise koosseisuga Carrot Lights ilmus album 2014. aasta oktoobris ning sellega seoses tuuritati usinalt mööda Euroopat. Kõige hiljutisem jazzplaat ilmus 2015. aastal ning tegemist oli duoprojektiga koos Joel Remmeliga.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 19.

Piletid müügil kohapeal. Pileti hind 8 €, sooduspileti hind 6 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmele.

Aeg

16.11.2017

Toimumispaik

Ülikooli Kohviku Jazzklubi

Ülikooli 20, Tartu

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

17nov20:00Esile tõstetudJazz.ee ja Võru Jazziklubi esitlevad: Raimond Mägi Trio20:00 Võru Jazziklubi, Petseri 20, Võru

Info

Kirke Karja – klaver
Hans Kurvits – trummid
Raimond Mägi – kontrabass

Raimond Mägi Trio sai alguse 2016. aastal, plaaniga salvestada lühiajalise projekti jaoks mõni lugu. Stuudios tekkinud muusikaline teineteisemõistmine oli aga nii hea, et trioga tegevuse jätkamine sobis koheselt kõigile. Lisaks Raimondile mängib trios klaverit Kirke Karja ning trumme Hans Kurvits. Mõlemad on Eesti jazzimaastikul tuntud läbi erinevate projektide, mh Pae Kollektiiv, Kirke Karja Kvartett, Tõnu Naissoo Trio. 2014. aastal pälvis Kirke Noore Jazzitalendi auhinna, Hans oli 2017. aastal sama auhinna nominent.

Kõik lugude ideed on sündinud Raimondi sulest, ent viimase lihvi annab lugudele trio liikmete erinev muusikaline taust ja kõigile iseloomulik mängustiil. Loomeprotsessis pole oluline mitte teatud stiili või kontseptsiooni piiridesse jäämine, vaid algne muusikaline idee. Idee arendus toimub tema enda sisemisest loogikast lähtudes, milleks kasutatakse vahendeid klassikalisest muusikast, progerokist ning traditsioonilisest jazzist eksperimentaalmuusikani välja. Lugudes toimuvad üleminekud komponeeritud osadelt improviseeritud muusikaks sujuvalt, ning kuulaja jaoks võib olla huvitav ära arvata, milline osa loost on täpselt kirja pandud ning milline sünnib kohapeal. Üheks olulisemaks eesmärgiks on leida tasakaal kompleksse ja lihtsa vahel, teisisõnu – et muusika ei oleks liialt akadeemilise kõlaga ja mõistetav ainult vastava haridusega inimestele, vaid kõnetaks.

Oktoobris ilmub bändilt esimene debüütplaat „Rahu“ ja plaadiesitluskontserdid toimuvad Tallinnas, Tartus, Võrus ja Haapsalus. Raimond ise on debüütalbumit iselommustanud järgnevalt: “Debüütplaat on pühendatud rahule ja inimestele, kes hoolivad rahust nii enda sees kui enda ümber. Mõte salvestada plaat enda elutoas tekkis eksperimenteerimisvajadusest. Teisalt omab plaadi oma kodus salvestamine ka sümboolset poolt. Paljudel meist on oma kodu? Oma koht, kus tunneme ennast kindlalt? Loodan, et kõik selle leiavad. Siis tuleb ka rahu.”

LISAINFO:

Kontsert algab kell 20 ja toimub Spring Cafes. Kohtade arv on piiratud.

Pileti saab osta eelmüügist Spring Cafe kohvikust või kohapealt. Ilma piletit ostmata kohta broneerida ei saa. Pileti hind 5 €, alla 12. aastastele on sissepääs tasuta. Enne kontserti ja selle ajal on kohvikus erimenüü.

Aeg

17.11.2017

Toimumispaik

Võru Jazziklubi

Petseri 20, Võru

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

17nov21:00Esile tõstetudJazz.ee esitleb: Sid Hille Trio F# feat. Ivi Rausi ja Laura Põldvere21:00 Philly Joe’s Jazziklubi, Tatari 4, Tallinn

Info

Sid Hille (Soome) – klahvpillid, teremin ja elektroonika
Jori Huhtala (Soome) – bass ja elektroonika
Markus Ketola (Soome) – trummid ja elektroonika
Ivi Rausi – vokaal ja elektroonika
Laura Põldvere – vokaal ja elektroonika

Sid Hille Trio F# feat. Ivi Rausi ja Laura Põldvere viivad teid spontaanse loovusega pöörasesse improvisatsioonilisse maailma gruuvima, mõtisklema, mediteerima ja seiklema mööda tuttavtundmatuid akustilis-elektroonilisi radu. Laval saavad kokku rhodes, theremin, analoogsüntesaatorid, bass mitmete pedaalide ja efektiplokkidega, trumm ja live sample’id ning vokaal oma kõikide võimaluste ja registritega.

Sid Hille on kogunud tuntust eelkõige oma jazzkvarteti Platypus Ensemble’iga (1998-2008) ja 2012. aastal loodud vaba improvisatsioonilise kollektiivi Contemporary Collective juhtfiguurina, mis esines 2015. aastal ka Philly Joe’s. Hille helilooming on võitnud mitmeid rahvusvahelisi auhindu. 2016. aastal esitas tema Keelpillikvartetti Eesti Avarus Ensemble.

Jori Huhtala on tuntud Soome jazzmuusik-helilooja, kes teeb koostööd Raoul Björkenheimiga, Eero Koivistoineniga ja mitmete teiste Soome tippmuusikutega.

Markus Ketola on eelkõige tuntust kogunud UMO Jazz Orchestri  kui ka multikultuurse Nada Ensemble’i liikmena.

Ivi Rausi on vokalist, kes teeb koostööd erinevate jazzmuusikutega ning on välja andnud kaks autoriloomingulist albumit “KummaLiine Kleit” (2012) ja “2+2 on 2” (2015). Tema suur kirg on improvisatsioon ning hääle kõikvõimalike värvide ja registritega mängimine. See on justkui kulgemine läbi värvilise ja üllatuste rohke elu.

Laura Põldvere on täiendanud oma teadmisi jazzi vallas nii Bostoni Berklee Muusikakolledžis, Freiburgi Jazz & Rock Schule’is ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Tänaseks on ta lõpetanud EMTA magistrantuuri kaasaegse improvisatsiooni erialal professorite Anne-Liis Polli ja Anto Petti käe all. Ta on välja andnud 7 albumit – kolm jazzi žanris. LP ‘Memories of Tomorrow’ ilmus Jaapani turul ning materjal salvestati koos Tõnu Naissoo trioga. Improvisatsioonilise koosseisuga Carrot Lights ilmus album 2014. aasta oktoobris ning sellega seoses tuuritati usinalt mööda Euroopat. Kõige hiljutisem jazzplaat ilmus 2015. aastal ning tegemist oli duoprojektiga koos Joel Remmeliga.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 21, uksed avatud alates kella 17.

Piletid müügil eelmüügis GateMes ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 7 €, sooduspileti hind 5 €, kohapeal vastavalt 10 € ja 7 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmetele.

Aeg

17.11.2017

Toimumispaik

Philly Joe’s Jazziklubi

Tatari 4, Tallinn

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

18nov22:00Esile tõstetudJazz.ee ja Rakvere Jazzukohvik esitlevad: Sid Hille Trio F# feat. Ivi Rausi22:00 Rakvere Jazzukohvik, Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Info

Sid Hille (Soome) – klahvpillid, teremin ja elektroonika
Jori Huhtala (Soome) – bass ja elektroonika
Markus Ketola (Soome) – trummid ja elektroonika
Ivi Rausi – vokaal ja elektroonika

Sid Hille Trio F# feat. Ivi Rausi viivad teid spontaanse loovusega pöörasesse improvisatsioonilisse maailma gruuvima, mõtisklema, mediteerima ja seiklema mööda tuttavtundmatuid akustilis-elektroonilisi radu. Laval saavad kokku rhodes, theremin, analoogsüntesaatorid, bass mitmete pedaalide ja efektiplokkidega, trumm ja live sample’id ning vokaal oma kõikide võimaluste ja registritega.

Sid Hille on kogunud tuntust eelkõige oma jazzkvarteti Platypus Ensemble’iga (1998-2008) ja 2012. aastal loodud vaba improvisatsioonilise kollektiivi Contemporary Collective juhtfiguurina, mis esines 2015. aastal ka Philly Joe’s. Hille helilooming on võitnud mitmeid rahvusvahelisi auhindu. 2016. aastal esitas tema Keelpillikvartetti Eesti Avarus Ensemble.

Jori Huhtala on tuntud Soome jazzmuusik-helilooja, kes teeb koostööd Raoul Björkenheimiga, Eero Koivistoineniga ja mitmete teiste Soome tippmuusikutega.

Markus Ketola on eelkõige tuntust kogunud UMO Jazz Orchestri  kui ka multikultuurse Nada Ensemble’i liikmena.

Ivi Rausi on vokalist, kes teeb koostööd erinevate jazzmuusikutega ning on välja andnud kaks autoriloomingulist albumit “KummaLiine Kleit” (2012) ja “2+2 on 2” (2015). Tema suur kirg on improvisatsioon ning hääle kõikvõimalike värvide ja registritega mängimine. See on justkui kulgemine läbi värvilise ja üllatuste rohke elu.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 22. Kohvikusse saab laudu broneerida telefonil 329 5420.

Pileti hind 8 €, sooduspileti hind 6 €. Piletid müügil teatri kassas ja kohvikus ning Piletimaailma müügikohtades. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmele.

Aeg

18.11.2017

Toimumispaik

Rakvere Jazzukohvik

Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

20nov19:00Esile tõstetudEsmaspäevaõhtune Jazziklubi: Riho Sibul19:00 Esmaspäevaõhtune Jazziklubi Lounge24-s, Rävala puiestee 3

Info

Riho Sibul – kitarr

Riho Sibul on mitmekülgne helilooja ning loonud muusikat rock’n’rollist bluusini ja lüürilistest ballaadidest filmimuusikani. Oma eeskujudena on ta nimetanud Jimi Hendrixit, Jeff Becki, Wayne Krantzi ja Bill Friselli. Kui varasematel aastatel piirdus Sibul vaid pillimänguga, siis Ultima Thules alustas ta ka oma lauljateed.

LISAINFO:
Kontsert algab kell 19. Eelnevalt on avatud restoran. Soovitame broneerida laud telefonil 682 3424. Kontsert on vaheajaga.

PILETID:
Piletid on müügil Piletilevis ja kohapeal hindadega 4 € ja 8 €. Sooduspilet kehtib 6.-12. aastastele lastele ning erivajadustega kliendile ja tema saatjale.

Aeg

20.11.2017

Toimumispaik

Esmaspäevaõhtune Jazziklubi Lounge24-s

Rävala puiestee 3

Korraldaja

Kuslap OÜwww.kaunismuusika.ee

22nov18:00Esile tõstetudJazz.ee ja Jazzklubi WALK esitlevad: Kolm Kõla18:00 Jazzklubi WALK, J.Kuperjanovi 63, Valga

Info

Maria Väli – vokaal
Laura Lindpere – kannel
Ara Yaralyan – kontrabass

Kannel, kontrabass ja hääl – selline kooslus on harv nähtus, mis äratab ellu põnevaid kooskõlasid ja värve. Kolm Kõla eksperimenteerib võimalustega ühendada erinevad muusikalised keskkonnad, milles üles kasvati, ning viia need popi-, folgi- ja jazzimõjutustega muusikasse. Ara Yaralyan toob triosse armeenia rahvamuusika ja jazzi elemendid, Laura Lindpere klassikalise, indie ning eesti rahvamuusika komponendid, Maria Väli muusikaline taust hõlmab endas jazzi ja segu erinevatest žanritest. Lisaks on ka improvisatsioon kõigile kolmele väga südamelähedane. Kõik eelmainitud muusikastiilid saavad kokku trio originaalloomingus, millele lisaks kõlavad ka seaded erinevate autorite teostest.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 18 ja toimub Hotell Metsises.

Piletid müügil kohapeal. Pileti hind 5 €, sooduspileti hind 3 €, alla 7. aastastele on sissepääs tasuta. Sooduspiletid kehtivad õpilastele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmetele.

Aeg

22.11.2017

Toimumispaik

Jazzklubi WALK

J.Kuperjanovi 63, Valga

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

24nov19:00Jõulujazz 201719:00 Erinevad asukohad

Info

24. novembrist 13. detsembrini toimuval Jõulujazzil pakuvad kümne riigi jazzitähed Eesti kuulajatele 30 säravat kontserti. Jõulujazzi peaesinejad on Ameerika muusikud – lauljatar Stacey Kent, trummilegend Simon Phillips oma ansambliga Protocol IV ja laulja-trummar Vinx.

22. korda toimuva Jõulujazzi säravalt mitmekülgsest kavast saavad kuulajad noppida oma lemmikud ja võtta kaasa kuumad elamused kargesse põhjamaa talve.  Jõulujazz piletid on müügil Piletilevi müügikohtades ning veebiaadressil www.piletilevi.ee.

LISAINFO: www.jazzkaar.ee

Aeg

24.11.2017

Toimumispaik

Erinevad asukohad

Korraldaja

Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜpiletid@jazzkaar.ee

24nov21:00Esile tõstetudJazz.ee esitleb: Estonian Dixieland Band21:00 NO99 Jazzklubi, Sakala 3, Tallinn

Info

Aivar Vassiljev – trummid
Enri Remmelgas – tuuba
Madis Arvisto – banjo
Valeri Trahatšjov – klarnet
Sander Valdmaa – trompet
Sten Valdmaa – tromboon

Estonian Dixieland Band pakub 20. sajandi alguse Ameerikas populaarseks saanud happy-jazz muusikat. Pillidest on lavale toodud klarnet, trompet ja tromboon, mis annavad soleerides koosseisule ajastutruud hõngu. Saateks leiab lavalt rütmigrupi, keda esindavad tuubal, trummidel, klaveril ja banjol rõõmsad muusikud, toetades swing rütmidega esiritta kuuluvaid soliste.

Meie kava hõlmab mitmekesist tantsumuusikat, millest nii vanemad kui ka nooremad leiavad äratundmisrõõmu, alustades New Orleansi, Chicago ning New York linnade kuldajastu hittidega nagu “Sweet Georgia Brown”, “Charleston”, “Hello Dolly”, jätkates Eestlastele tuntud viisidega nagu “Moskva Lähistel”, R. Valgre “Helmi”, “Kalle Kusta”, lõpetades tänapäevaste pop-lugudega, mis on spetsiaalselt seatud jazzilikus võtmes nagu Guns N’ Roses “Sweet Child O Mine” või The White Stripes “Seven Nation Army”.

Kuula Estonian Dixieland Bandi esinemist Youtubest.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 21. Eelnevalt on avatud restoran. Laudu on võimalik broneerida e-postil kohvik@no99.ee ja telefonil 660 5051.

Piletid müügil eelmüügis GateMes ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 7 €, sooduspileti hind 5 €, kohapeal vastavalt 10 € ja 7 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, Eesti Jazzliidu liikmetele ning samal õhtul NO99 Teatrit külastanutele.

Aeg

24.11.2017

Toimumispaik

NO99 Jazzklubi

Sakala 3, Tallinn

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

27nov19:00Esile tõstetudEsmaspäevaõhtune Jazziklubi: Merje Kägu ja Jacob Holthe Thorsen19:00 Esmaspäevaõhtune Jazziklubi Lounge24-s, Rävala puiestee 3

Info

Merje Kägu – kitarr
Jacob HoltheThorsen – kitarr

Duo muusika loob sildu omaloomingu ja improvisatsioonilise helimaailma vahel. Tegemist on autoriloominguga, mis on inspireeritud rahust ja inimeseks kujunemisest. Suvel salvestati Göteborgis esimene album, mis on ilmumas sügisel. Noorte muusikute koostöö sai alguse õpingutel Göteborgi Muusikaakadeemias ning on jätkunud ka pärast ülikooli. Kontserdil püüavad kitarristid tuua esile kahe kitarri kooskõla võrratuid värve.

 

LISAINFO:
Kontsert algab kell 19. Eelnevalt on avatud restoran. Soovitame broneerida laud telefonil 682 3424. Kontsert on vaheajaga.

PILETID:
Piletid on müügil Piletilevis ja kohapeal hindadega 4 € ja 8 €. Sooduspilet kehtib 6.-12. aastastele lastele ning erivajadustega kliendile ja tema saatjale.

Pildid

Aeg

27.11.2017

Toimumispaik

Esmaspäevaõhtune Jazziklubi Lounge24-s

Rävala puiestee 3

Korraldaja

Kuslap OÜwww.kaunismuusika.ee

X