EESTI JAZZLIIT

LIVE JAZZ vana

detsember, 2017

Filtreeri üritusi

Reasta:

Kuupäev

Kuupäev

Pealkiri

Ürituse liik:

Kõik

Toimumispaik:

Kõik

Korraldaja:

Kõik

01dets21:00Jazz.ee ja Jõulujazz esitlevad: EMTA Big Band & dirigent Jere Laukkanen (Soome) „Afro Cuba Sounds“21:00 NO99 Jazzklubi, Sakala 3, Tallinn

Info

EMTA Big Band
Jere Laukkanen – dirigent

Selle aasta koostööprojekt EMTA Big Bandiga toob Eestisse tunnustatud soome helilooja, arranžeerija, dirigendi ja muusikapedagoogi Jere Laukkaneni. Tema muusika on kõlanud paljude orkestrite ja ansamblite repertuaaris ning ka kõigis soome telekanalites. Jere on dirigeerinud orkestreid nagu rahvusvaheline Afro-Cuban Jazz Orchestra, EBU Jazz Orchestra, UMO Jazz Orchestra (Soome), Berklee Jazz Composers Big Band (USA), Big Band Conservatori del Liceu (Hispaania) ja Estonian Dream Big Band.

Jere Laukkanen on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia jazziosakonna ja tegutseb samas aktiivselt lektorina, õpetades kompositsiooni, muusikateooriat ja produktsiooni. Teda peetaks üheks parimaks Afro-Cuba muusika asjatundjaks. Ka Tallinnasse toob ta Afro-Cuban Jazz Orchestra võimsad kõlad ning haaravas kavas saab kuulda helilooja värvikaid seadeid.

EMTA Big Band on järjepidevalt tegutsenud aastast 2008. Algusest peale on orkestri eestvedajaks jazzmuusika õppejõud Teet Raik. Erinevate projektide raames on EMTA bigbändi juhatanud mitmed rahvusvaheliselt tuntud muusikud ja bigbändi dirigendid, teiste seas Jens Christian “Chappe” Jensen Taanist ja Nick Smart Suurbritanniast. Jere Laukkanen on EMTA Big Bandi ees teist korda, viimati oli neil ühine kontsert oktoobris 2008.

Kontsert toimub EMTA, Eesti Jazzliidu ja Jõulujazzi koostööna.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 21. Eelnevalt on avatud restoran. Laudu on võimalik broneerida e-postil kohvik@no99.ee ja telefonil 660 5051.

Piletid müügil eelmüügis Piletilevis ning kohapeal. Pileti hind 12 €, sooduspileti hind 10 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, Eesti Jazzliidu liikmetele ning samal õhtul NO99 Teatrit külastanutele. EMTA õpilastele ja õppejõududele pileti hind 5 €.

Aeg

01.12.2017

Toimumispaik

NO99 Jazzklubi

Sakala 3, Tallinn

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

02dets19:00Jazz.ee ja Ülikooli Kohviku Jazzklubi esitlevad: Raimond Mägi Trio19:00 Ülikooli Kohviku Jazzklubi, Ülikooli 20, Tartu

Info

Kirke Karja – klaver
Hans Kurvits – trummid
Raimond Mägi – kontrabass

Raimond Mägi Trio sai alguse 2016. aastal, plaaniga salvestada lühiajalise projekti jaoks mõni lugu. Stuudios tekkinud muusikaline teineteisemõistmine oli aga nii hea, et trioga tegevuse jätkamine sobis koheselt kõigile. Lisaks Raimondile mängib trios klaverit Kirke Karja ning trumme Hans Kurvits. Mõlemad on Eesti jazzimaastikul tuntud läbi erinevate projektide, mh Pae Kollektiiv, Kirke Karja Kvartett, Tõnu Naissoo Trio. 2014. aastal pälvis Kirke Noore Jazzitalendi auhinna, Hans oli 2017. aastal sama auhinna nominent.

Kõik lugude ideed on sündinud Raimondi sulest, ent viimase lihvi annab lugudele trio liikmete erinev muusikaline taust ja kõigile iseloomulik mängustiil. Loomeprotsessis pole oluline mitte teatud stiili või kontseptsiooni piiridesse jäämine, vaid algne muusikaline idee. Idee arendus toimub tema enda sisemisest loogikast lähtudes, milleks kasutatakse vahendeid klassikalisest muusikast, progerokist ning traditsioonilisest jazzist eksperimentaalmuusikani välja. Lugudes toimuvad üleminekud komponeeritud osadelt improviseeritud muusikaks sujuvalt, ning kuulaja jaoks võib olla huvitav ära arvata, milline osa loost on täpselt kirja pandud ning milline sünnib kohapeal. Üheks olulisemaks eesmärgiks on leida tasakaal kompleksse ja lihtsa vahel, teisisõnu – et muusika ei oleks liialt akadeemilise kõlaga ja mõistetav ainult vastava haridusega inimestele, vaid kõnetaks.

Oktoobris ilmub bändilt esimene debüütplaat „Rahu“ ja plaadiesitluskontserdid toimuvad Tallinnas, Tartus, Võrus ja Haapsalus. Raimond ise on debüütalbumit iselommustanud järgnevalt: “Debüütplaat on pühendatud rahule ja inimestele, kes hoolivad rahust nii enda sees kui enda ümber. Mõte salvestada plaat enda elutoas tekkis eksperimenteerimisvajadusest. Teisalt omab plaadi oma kodus salvestamine ka sümboolset poolt. Paljudel meist on oma kodu? Oma koht, kus tunneme ennast kindlalt? Loodan, et kõik selle leiavad. Siis tuleb ka rahu.”

LISAINFO:

Kontsert algab kell 19.

Piletid müügil kohapeal. Pileti hind 8 €, sooduspileti hind 6 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmele.

Aeg

02.12.2017

Toimumispaik

Ülikooli Kohviku Jazzklubi

Ülikooli 20, Tartu

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

02dets21:00Esile tõstetudJazz.ee ja Soome Jazzliit esitlevad: Raoul Björkenheim Triad21:00 Philly Joe’s Jazziklubi, Tatari 4, Tallinn

Info

Raoul Björkenheim – kitarr
Ville Rauhala – kontrabass
Ilmari Heikinheimo – trummid

Raoul Björkenheim Triad on värske energia Soome improvisatsiooni skeenel – lisaks kitarrist Björkenheimi loomingu esitamisele tõlgendavad nad uues võtmes Coltrane’i, Monki ja Hendrixi loomingut. Raoul Björkenheim ja trummar Ilmari Heikinheimo on koos musitseerinud alates 2010. aastast ning jõudnud peaaegu telepaatilise kommunikatsioonini. Bassist Ville Rauhalas, kes ühines nendega 2013. aasta suvel, leidsid nad täiusliku kaasliikme loomaks muusikat, mis kombineerib omavahel Aafrika ja India ning džäss- ja rokkmuusikat.

Raoul Björkenheimi silmapaistev kitarrimäng ilmus esmakordselt skeenele 1985. aastal Edward Vesala bändis Bad Luck, Good Luck, kus kaasmusitseerijateks olid Tomasz Stanko ja Juhani Aaltonen. Kaks aastat hiljem tõi koosseisu album Lumi Björkenheimile rahvusvahelise tähelepanu ning talle pakuti võimalust salvestada Soome kvarteti Krakatau koosseisus. Kvartett tuuritas 1990. aastatel Soomes ja Euroopas. Björkenheim tutvus uute inimestega ning salvestas ja esines selliste muusikutega nagu Bill Laswell, Paul Schütze, Toshinori Kondo, Mats Gustafsson, Lukas Ligeti, Hamid Drake, William Parker ja Scorch Trio koos Paal Nilssen-Love ja Ingebrigt Håker Flateniga.

Ville Rauhala hakkas kontrabassi mängima juba teismeeas ning on olnud aktiivne muusikamaaistikul alates 1994. aastast. Tema esimesed koosseisud mängisid bluusi ja jazzi ning olid mõjutatud Groovy Eyesi ja Hot Pantsi ning ka rokigrupi Stringbeansi poolt. Rauhala intensiivne bassimäng on äärmiselt nakkav ning tema oskus põimida intensiivsust ja lüürilisust on teinud temast ühe Soome mitmekülgsema bassisti. Tema pühendumust toetavad kaasliikmed Black Motorist – Tampere päritolu trio, mille liikmena on Rauhala enim tuntud.

Ilmari Heikinheimo kombineerib polürütmikat ja rubatot oma plahvatuslikult dünaamilises ja lüürilises stiilis; ta lisab meloodilise mõõtme trummimängu ning on tuntud oma tumedate toonide poolest. Ta on töötanud mitmete Soome progressiivjazzi ja improvisatsiooni skeenel tuntud muusikutega, näiteks Juhani Aaltoneniga, Jorma Tapioga, Pepa Päivineniga, Hjilmar Jenssoniga, Ulf Krokforsiga ja Antti Hytti. Tema musitseerimist on dokumenteeritud Edward Vesala Sound & Fury albumi Pulsacion taasloomisel. Album nomineeriti Emma-Awardile (Soome muusikaauhind) 2013. aasta parima jazz-albumi kategoorias.

Kontsert toimub koostöös Soome Jazzliiduga.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 21, uksed avatud alates kella 17.

Piletid müügil eelmüügis GateMes ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 7 €, sooduspileti hind 5 €, kohapeal vastavalt 10 € ja 7 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmetele.

Aeg

02.12.2017

Toimumispaik

Philly Joe’s Jazziklubi

Tatari 4, Tallinn

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

04dets19:00Esile tõstetudEsmaspäevaõhtune Jazziklubi: Jaan Pehk, Paul Daniel, Ramuel Tafenau19:00 Esmaspäevaõhtune Jazziklubi Lounge24-s, Rävala puiestee 3

Info

Jaan Pehk – laul
Paul Daniel – kitarr
Ramuel Tafenau – trummid

Kontserdil ühendavad oma jõud laulja-luuletaja Jaan Pehk, kitarrist Paul Daniel ja trummar Ramuel Tafenau. Vaimuka laululoojana tuntud Jaan Pehk esitab nii enda kui ka teiste lugusid, sedapuhku jazzivõtmes. Laulude kõrvale loeb Jaan oma luulet. Paul Daniel on tegutsenud kitarristi ja arranžeerijana eripalgelistes koosseisudes ning on välja andnud oma sooloplaadi “Kreeka Tuli” (2014). Noorema põlvkonna trummar Ramuel Tafenau on lõpetanud löökriistaeriala Toomas Rulli käe all. Paul Daniel ja Ramuel Tafenau on varem ülesastunud duona, esitades peamiselt Pauli loomingut. Mõlemat muusikut ühendab asjaolu, et nad on õppinud Georg Otsa nimelises muusikakoolis.

 

LISAINFO:
Kontsert algab kell 19. Eelnevalt on avatud restoran. Soovitame broneerida laud telefonil 682 3424. Kontsert on vaheajaga.

PILETID:
Piletid on müügil Piletilevis ja kohapeal hindadega 4 € ja 8 €. Sooduspilet kehtib 6.-12. aastastele lastele ning erivajadustega kliendile ja tema saatjale.

Pildid

Aeg

04.12.2017

Toimumispaik

Esmaspäevaõhtune Jazziklubi Lounge24-s

Rävala puiestee 3

Korraldaja

Kuslap OÜwww.kaunismuusika.ee

05dets19:00Esile tõstetudJazz.ee ja Viljandi Jazziklubi esitlevad: Velling-Soo-Velling19:00 Viljandi Jazziklubi, Tasuja puiestee 6, Viljandi

Info

Tuuli Velling – vokaal, elektriklaver
Teet Velling – kitarrid
Mart Soo – kitarrid, elektroonika

Velling-Soo-Velling on eestikeelsele autori- ja instrumentaalmuusikale keskendunud trio, mille põhirõhk on hääle ja kitarrikõlade sümbioosil.

Tuuli Velling on eesti laulja, laululooja ning luuletaja, kes on oma luule- ja muusikaloomingut esitanud ETV luuleminutites ja Jüri Üdi klubis, festivalidel Jazzkaar, HeadRead, Prima Vista, Mailaul jne. Ka tema debüütalbumit “Kuus ruutmeetrit põrandapinda” (2013) on kriitikud tunnustanud muusika ja laulutekstide võrdse kaalu eest. Tuuli Velling on Nõmme Jazz 2009 vokalistide kategooria võitja.

Mart Soo on ansamblite Weekend Guitar Trio, ASK ja Kulgejad kitarrist, kontserdisarja “ImproTest” üks korraldajatest ning hinnatud õppejõud, kelle sügav ja sujuv sooloalbum “Kulg” (2014) on meditatiivsete kõlamustritega läbilõige senisest loomingust. 2017. aastal pälvis Mart Soo eesti prestiižseima jazzitunnustuse – Danske Jazziauhinna.

Teet Velling on ansamblist Jäääär tuntud multiinstrumentalist, kes mängib kitarre, erinevaid perkussiooniinstrumente ja iiri vilesid. Sooloalbum “Vend August” (2015) sai ilmumise järel kiita küpsete instrumentaalseadete ning filosoofilise ja seejuures elujaatava vaimsuse eest.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 19.

Piletid müügil eelmüügis Piletilevis ja kohapeal. Eelmüügis pileti hind 7 €, sooduspileti hind 5 €, kohapeal vastavalt 9 € ja 7 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmele. TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengitele on sissepääs tasuta, v.a. eriüritused.

Aeg

05.12.2017

Toimumispaik

Viljandi Jazziklubi

Tasuja puiestee 6, Viljandi

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

08dets21:00Esile tõstetudJazz.ee esitleb: Elletuse21:00 NO99 Jazzklubi, Sakala 3, Tallinn

Info

Liisi Koikson – laul
Liina Saar – laul
Paul Daniel – kitarr
Joel-Rasmus Remmel – klahvpillid
Peedu Kass – bass
Aleksandra Kremenetski – trummid
Ramuel Tafenau – trummid

Ansambli Elletuse muusikud said kokku 2006. aastal eesmärgiga ühendada rahvalaul tänase kõlapildi, jazzi, maailmarütmide ja värskete värvidega. „Igal keelel on oma värv, oleme tahtnud seda värvi enda jaoks avastada ja ka kuulajateni tuua,“ on öelnud ansambli liider Paul Daniel. Elletuse muusika on kui kommentaar või raam tekstidele. Nende kõlapilt on lihtne ja selge, samas vaheldusrikas. Kriitik Joosep Sang tõstab esile Paul Danieli seadete ja loomingu küpsust ja mitmekihilisust.

Ansambel salvestas oma debüütalbumi “Helletused” 2007. aastal, kus viibis ka helilooja Veljo Tormis, olles abiks oma nõuannetega. Kollektiivi teisel CD-l „Laul jookseb ehenna“ (2010) jätkas Paul Daniel oma helidemaailma punumist regilaulu ümber ja plaadil osalesid lisaks põhikoosseisule ka külalismuusikud. Ansambli kolmas album “Ilu sõitis jõge pidi“, mis ilmub 2017. aasta sügisel, on salvestatud uue koosseisuga ja sisaldab ansambli arhitekti Paul Danieli heliloomingut armastatud eesti poetessi Kristiina Ehini luuletustele. Samas pole katkenud ka side juurtega ja rahvamuusikale omane lihtne meloodika võimaldab autoril mängida erinevate muusikaliste mustritega.

Elletuse muusika ja seadete autor kitarrist Paul Daniel on tuntud mitmetest eesti ansamblitest. Ansambli lauljad on armastatud Liisi Koikson ja Liina Saar ning uues koosseisus osalevad veel kolm Eesti jazzimaastikult tuttavat muusikut – pianist Joel-Rasmus Remmel, bassist Peedu Kass ning trummarid Ramuel Tafenau ja Aleksandra Kremenetski.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 21. Eelnevalt on avatud restoran. Laudu on võimalik broneerida e-postil kohvik@no99.ee ja telefonil 660 5051.

Piletid müügil eelmüügis GateMes ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 7 €, sooduspileti hind 5 €, kohapeal vastavalt 10 € ja 7 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, Eesti Jazzliidu liikmetele ning samal õhtul NO99 Teatrit külastanutele.

Aeg

08.12.2017

Toimumispaik

NO99 Jazzklubi

Sakala 3, Tallinn

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

09dets21:00Jazzanova Live feat. Paul Randolph21:00

Info

Laupäeval, 9. detsembril 2017 esineb esimest korda Tallinnas, Sinilinnu laval suurepärane Jazzanova live feat. Paul Randolph!

Jazzanova on eklektiline Saksa-USA kollektiiv, kes on tegutsenud edukalt juba üle 15 aasta, produtseerides, komponeerides, arranžeerides, remiksides ja DJ´dena esinedes. Võib kindlalt väita, et nad on mõjutanud tänapäeva muusikamaailma nii läbi klubide, stuudiote, lavade, raadioeetri kui plaadifirma Sonar Kollektiv´iga. Jazzanovalt on ilmunud kolm albumit: “In Between”, “Of All The Things” ja “Funkhaus Studios Sessions” ning ridamisi singleid, EP’sid, remikse ja kogumikke. Kui keegi paluks kirjeldada Jazzanova muusikat viie sõnaga, siis oleks need: nu-džäss, chill-out, hauss, ladinapärane ja meloodiline.

Soojendamas:
DJ Daniel W. Best (Berlin)

Uksed: 21:00 / Kontserdi algus: 23.00

Lisainfo Facebookist.

Kontserti toetavad Tallinna Goethe Instituut, Soundhouse ja Kalev Spa Hotell

Aeg

09.12.2017

10dets18:00RR GEMS Records kutsub: PLOP "Yxin Kotona'' plaadiesitluskontsert18:00 Sveta Baar, Telliskivi 62

Info

RR GEMS Records kutsub teid ”PLOP – Yxin Kotona” plaadiesitluskontserdile. Peale pikka ja hoolika ettevalmistusprotsessi plaadid on valmis ja Eestisse jõudnud.

Tegemist on ajatu klassika albumiga triolt “PLOP”, mis koosneb kolmest soome ja maailma džässi võimsamatest tegelastest – Mikko Innanen, Ville Herrala, Joonas Riippa. “Yxin Kotona” teeb julge avalduse ja hakkab kummitama esimese loo algusest. See on täiuslik segu otsingu, rütmi ja tõusvate elementidest.

Albumi salvestus leidis aset käesoleva aasta juunis Tallinnas. Produtsendina on astunud välja silmapaistev ja viljakas eesti muusik Misha Panfilov (Estrada Orchestra, MP Sound Combo, Centre Electronique Muusa).

PLOP on kohal Sveta baaris 10.12 kell 18:00, Live 19:00. See on unikaalne võimalus tähistada sündmust bändiga koos ja kuulata “Yxin Kotona” albumi lugusid esinemas.

PLOP
Mikko Innanen – saksofon
Ville Herrala – kontrabass
Joonas Riippa – trummid

Uksed: 18:00
Live: 19:00

Kuumutamine vinüüliga:
Misha Panfilov
ja sõbrad

Pilet 5 €.

Kohapeal sõbraliku hinnaga saab soetada värkselt valmistatud plaati. Plaatide arv on limiteeritud 300-ni.

Aeg

10.12.2017

Toimumispaik

Sveta Baar

Telliskivi 62

11dets19:00Esile tõstetudEsmaspäevaõhtune Jazziklubi: Sofia Rubina ja Andre Maaker19:00 Esmaspäevaõhtune Jazziklubi Lounge24-s, Rävala puiestee 3

Info

Sofia Rubina- vokaal
Andre Maaker- kitarr

Sofia ja Andre on koos muusikat teinud juba üle 15 aasta! Olgu repertuaaris jazzistandardid, pophitid, kaasahaaravad latin-rütmid või eksootiline juudimuusika, ikka on neil rohkelt improvisatsioonirõõmu ja laval nakatutakse teineteisest üha uuesti ja uuesti ning loomulikult saab nakatatud ka publik!

 

LISAINFO:
Kontsert algab kell 19. Eelnevalt on avatud restoran. Soovitame broneerida laud telefonil 682 3424. Kontsert on vaheajaga.

PILETID:
Piletid on müügil Piletilevis ja kohapeal hindadega 4 € ja 8 €. Sooduspilet kehtib 6.-12. aastastele lastele ning erivajadustega kliendile ja tema saatjale.

Pildid

Aeg

11.12.2017

Toimumispaik

Esmaspäevaõhtune Jazziklubi Lounge24-s

Rävala puiestee 3

Korraldaja

Kuslap OÜwww.kaunismuusika.ee

13dets18:00Esile tõstetudMuuseumimeditatsioon "Hingepaus"18:00 Tallinna Kirjanduskeskus / Eduard Vilde Muuseum, Roheline aas 3

Info

13. detsembril kell 18 toimub Eduard Vilde muuseumis kolmas muuseumimeditatsioon.

Nagu ikka kohtuvad ka sel puhul Vilde kunagises elutoas ühismeditatsiooniks üks eesti kirjanik ja üks muusik.

Populaarse üritustesarja viimane osa kannab pealkirja „Hingepaus“. Närvilisel ja kiirustaval jõulude-eelsel ajal mõtisklevad heli ja sõna kaudu igavikulistel rahu ja inimeseks olemise teemadel kirjanik Mehis Heinsaar ja muusik Peedu Kass.

Kuulajad viiakse rännakule, mis saab alguse hommikumaadelt ning jõuab lõpuks meie kultuuriruumi. Helile ja sõnale keskendumine annab võimaluse jälgida korraga mitut narratiivi – nii meis endas kui ka enese ümber ja tunda pausi rahustavat mõju.

Kontserti saab kuulata ka lamades. Unelevad kajad, salapärased meloodiad ja rahulikult pulseeriv rütm saavad meditatsiooni kandvateks elementideks.

Palume kaasa võtta oma lamamisalus ja pleed.

Heli – Peedu Kass, sõna – Mehis Heinsaar.

Pilet 18 eurot.

Piletid eelmüügis vaid Vilde muuseumi kassas (T,N-L 11-17, K 11-20). Broneeritud pilet tuleb välja osta kolme päeva jooksul.

Kohtade arv piiratud.

Vaata lisa: www.kirjanduskeskus.ee, üritus Facebookis.

Sarja avaõhtu „Kevadõhu pühitsus“ toimus 2. mail, mil esinesid Doris Kareva ning Mick Pedaja. Teisel kontserdil „Pärimuse pöörane paine“ kohtusid Valdur Mikita ning Taavi Tulev.

Aeg

13.12.2017

Toimumispaik

Tallinna Kirjanduskeskus / Eduard Vilde Muuseum

Roheline aas 3

15dets21:30Esile tõstetudJazz.ee ja Endla Jazzklubi esitlevad: Ingrid Hagel Kvartett21:30 Endla Jazzklubi, Keskväljak 1, Pärnu

Info

Neff Irizarry (Soome) – kitarr
Ara Yaralyan – bass
Eno Kollom – trummid
Ingrid Hagel – viiul ja vokaal

Ingrid Hageli kvartett koosseisus Neff Irizarry (Soome) kitarril, Ara Yaralyan bassil ja Eno Kollom tummidel, ei ole enne koos lavale astunud, kuigi Ingrid, Ara ja Eno on vanad mängupartnerid. Ingrid on musitseerinud viimase paari aasta jooksul ka Neffiga, kes on Ingridi Taani bändiga esinenud nii Eesti jazzklubides kui ka Kopenhaageni Jazzfestivalil. Kvarteti poolt tuleb esitusele Ingridi enda looming, seda puhku Eesti rahvamuusikast inspireeritud, aga ka Eesti rahvamuusika seaded, seatud Ingridi ja tema vibrafonistist kolleegi Martin Fabriciuse (Taani) poolt. Kvartett toob kuulajateni materiali Ingridi uuelt plaadilt, mis tuleb välja järgmisel veebruaril, mille ta pühendab Eesti Vabariigile tema 100.sünnipäeva puhul, nimega Jazz på Estisk, a la Jan Johansson Jazz på Svensk.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 21.30, jazzi publikut ootab kohvik alates kella 21. Kohvikusse saab kohti ja laudu broneerida, lisainfo e-postil kohvik@endla.ee.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Aeg

15.12.2017

Toimumispaik

Endla Jazzklubi

Keskväljak 1, Pärnu

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

16dets22:00Esile tõstetudJazz.ee ja Rakvere Jazzukohvik esitlevad: Ingrid Hagel Kvartett22:00 Rakvere Jazzukohvik, Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Info

Neff Irizarry (Soome) – kitarr
Ara Yaralyan – bass
Eno Kollom – trummid
Ingrid Hagel – viiul ja vokaal

Ingrid Hageli kvartett koosseisus Neff Irizarry (Soome) kitarril, Ara Yaralyan bassil ja Eno Kollom tummidel, ei ole enne koos lavale astunud, kuigi Ingrid, Ara ja Eno on vanad mängupartnerid. Ingrid on musitseerinud viimase paari aasta jooksul ka Neffiga, kes on Ingridi Taani bändiga esinenud nii Eesti jazzklubides kui ka Kopenhaageni Jazzfestivalil. Kvarteti poolt tuleb esitusele Ingridi enda looming, seda puhku Eesti rahvamuusikast inspireeritud, aga ka Eesti rahvamuusika seaded, seatud Ingridi ja tema vibrafonistist kolleegi Martin Fabriciuse (Taani) poolt. Kvartett toob kuulajateni materiali Ingridi uuelt plaadilt, mis tuleb välja järgmisel veebruaril, mille ta pühendab Eesti Vabariigile tema 100.sünnipäeva puhul, nimega Jazz på Estisk, a la Jan Johansson Jazz på Svensk.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 22. Kohvikusse saab laudu broneerida telefonil 329 5420.

Pileti hind 8 €, sooduspileti hind 6 €. Piletid müügil teatri kassas ja kohvikus ning Piletimaailma müügikohtades. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmele.

Aeg

16.12.2017

Toimumispaik

Rakvere Jazzukohvik

Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

18dets19:00Esile tõstetudEsmaspäevaõhtune Jazziklubi: Raul Ukareda ja Raul Vaigla19:00 Esmaspäevaõhtune Jazziklubi Lounge24-s, Rävala puiestee 3

Info

Raul Ukareda – kitarr
Raul Vaigla – bass

LISAINFO:
Kontsert algab kell 19. Eelnevalt on avatud restoran. Soovitame broneerida laud telefonil 682 3424. Kontsert on vaheajaga.

PILETID:
Piletid on müügil Piletilevis ja kohapeal hindadega 4 € ja 8 €. Sooduspilet kehtib 6.-12. aastastele lastele ning erivajadustega kliendile ja tema saatjale.

Pildid

Aeg

18.12.2017

Toimumispaik

Esmaspäevaõhtune Jazziklubi Lounge24-s

Rävala puiestee 3

Korraldaja

Kuslap OÜwww.kaunismuusika.ee

19dets12:30Pop-up kontsert: Kirke Karja & Karl-Juhan Laanesaar12:30 Tallinna Lennujaam, Lennujaama tee

Info

Jazzkaar, Eesti Jazzliit ja Eesti Vabariik 100 kutsub reisijaid ja jazzifänne teisipäeval, 19. detsembril kell 12:30 ja 13.00 Tallinna Lennujaama reisiterminali, et võtta kokku Eesti jazzartistide hullumeelne, aga edukas 2017. aasta Euroopas ja lükata sisse veel võimsam hoog 2018. aastale.

Tallinna Lennujaama klaveril rõõmustab reisijaid noor ja andekas pianist Kirke Karja ning trummidel mitmekülgne Karl-Juhan Laanesaar Kirke Karja Kvartetist, mis on tänavu tuuritanud mitmetel jazzifestivalidel ja jazziklubides väljapool Eestit.

Eesti jazzartistid jõudsid eesistumise ja Eesti Vabariik 100 rahvusvahelise programmi raames sellel aastal Brüsselisse Flagey keskusesse, Tampere Jazz Happening festivalile ning Euroopa ühele suurimale jazzfestivalile EFG London Jazz Festival.

Kes ei ole sel ajal lendu ootamas, kuid soovib kontserdist osa saada, siis toimub kontsertidest ka Facebook Live!

Jazz sütitab!

www.ev100.ee
www.jazzkaar.ee
www.jazz.ee
www.events.estonia.ee

Aeg

19.12.2017

Toimumispaik

Tallinna Lennujaam

Lennujaama tee

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

22dets20:00Esile tõstetudJazz.ee ja Võru Jazziklubi esitlevad: Weekend Guitar Trio20:00 Võru Jazziklubi, Petseri 20, Võru

Info

Mart Soo – kitarr, elektroonika
Tõnis Leemets – kitarr, elektroonika
Robert Jürjendal – kitarr, elektroonika

Weekend Guitar Trio – Robert Jürjendal, Mart Soo ja Tõnis Leemets – loob komponeeritud ja improviseeritud muusikat kolmele elektrikitarrile ja elektroonikale. Triot on mõjutanud dzhäss, elektrooniline ja maailmamuusika.

WGT alustas tegevust 1993. aastal. Nad on andnud välja 7 heliplaati ning esinenud mainekatel jazzi- ja uue muusika festivalidel Eestis ning välismaal (Marciac Jazz Festival, London Jazz Festival, PUNKT festival jt.). WGT muusika on kõlanud populaarses BBC 3 muusikaprogrammis ja paljudes teistes Euroopa raadiojaamades. WGT on musitseerinud koos parimate eesti DJ-dega ja briti DJ-duoga Spring Heel Jack; mitmete löökpillimängijate (Brian Melvin, John Wieczorek), rahvamuusikute (Celia Roose, Tuule Kann) ning lauljatega (Kadri Hunt, Priit Lehto). WGT koostööpartneriteks on erinevatel aegadel olnud Markus Reuter (Austria), Vox Clamantis, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ning heliloojad Anti Marguste, Jaan Rääts, Mirjam Tally ning Tõnu Kõrvits. 2010. aastal toimus Londonis Kings Place’is WGT kontsert koos briti popartisti Toyah Willcoxi ja norra elektroonilise muusika viljeleja ning produtsendi Jan Bang’iga. Aastal 2013 tähistas WGT oma 20. juubelit kontsertide ning duubelplaadiga, kus külalismuusikutena osalesid ansambel Una Corda (Ene Nael, Liis Viira, Kristi Mühhling) ning jazztrio koosseisus Taavi Kerikmäe, Tanel Ruben ning Taavo Remmel.

LISAINFO:

Kontsert algab kell 20 ja toimub Spring Cafes. Kohtade arv on piiratud.

Pileti saab osta eelmüügist Spring Cafe kohvikust või kohapealt. Ilma piletit ostmata kohta broneerida ei saa. Pileti hind 5 €, alla 12. aastastele on sissepääs tasuta. Enne kontserti ja selle ajal on kohvikus erimenüü.

Aeg

22.12.2017

Toimumispaik

Võru Jazziklubi

Petseri 20, Võru

Korraldaja

Eesti Jazzliitinfo@jazz.ee

 

X