IMG_0381

Sel reedel lõpetab Eesti Jazzliit oma 13. hooaja erikontsertiga

Sel reedel lõpetab Eesti Jazzliit oma 13. kontserthooaja erikontsertiga “Tallinn-67”. Piletid on müügil: gateme.com/organizer/jazzliit/. Lisaks toimuvad Heavy Beauty kontserdid Endla Jazziklubis ja Rakvere Jazzukohvikus ning Paul Daniel & Ramuel Tafenau kontsert Tartu Ülikooli Kohviku Jazzklubis.

Reedel, 19. mail NO99 Jazzklubis toimuv Eesti Jazzliidu hooaja lõpukontsert tähistab 50 aasta möödumist jazzfestivalist Tallinn-67. 1967. aastal toimunud rahvusvaheline jazzfestival kujunes märgiliseks Eesti ja Nõukogude muusikaelus, sest tõi kokku muusikuid nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Kuigi väga populaarne festival, jäi Tallinn-67 siiski viimaseks jazzfestivaliks, sest Nõukogude Liidus nähti läänelikes vaadetes ohtu. Kontserdil taaselustavad Tallinn-67 festivali seal esitatud jazzipalade kaudu muusikud Laura Põldvere, Ivi Rausi-Haavasalu, Siim Aimla, Mart Soo, Reigo Ahven ning Ara Yaralyan.

Tallinnast kaugemal toimub sel nädalal kolm kontserti. Heavy Beauty esineb reedel Endla Jazziklubis ja laupäeval Rakvere Jazzukohvikus. Heavy Beauty ühendab muusikuid Liudas Mockūnas, Jaak Sooäär, Henno Kelp ja Andrus Lillepea. Heavy Beauty keskmes on haruldane bass-saksofon, mida taltsutab rahvusvaheliselt tuntud leedu saksofonist Liudas Mockunas. Nagu ansambli nimestki näha, on Heavy Beauty muusikas oluline osa raske roki kõlal, mida kannab edasi jazziliku improvisatsiooni esteetika. Kvarteti debüütalbum “Propaganda” (AVA Muusika) ilmus 2016. aasta kevadel.

Paul Daniel & Ramuel Tafenau esinevad laupäeval Tartu Ülikooli Kohviku Jazzklubis. Kontserdil kõlab duo improvisatsiooniline ja eksperimentaalne helide maailm. Kava koosneb põhiliselt Paul Danieli loodud muusikast. Koosseisus on esindatud kitarr ja trummid. Muusikas kohtuvad kaks vastandlikku maailma: õrn, intiimne akustiline kitarr ja perkussiooni-instrumendid ning käre, jõuline elektrikitarr ja trummid.

Vaata kontsertide kohta lisa ka kalendrist:

Jazz.ee esitleb: Tallinn-67

Jazz.ee ja Endla Jazzklubi esitlevad: Heavy Beauty

Jazz.ee ja Ülikooli Kohviku Jazzklubi esitlevad: Paul Daniel & Ramuel Tafenau

Jazz.ee ja Rakvere Jazzukohvik esitlevad: Heavy Beauty

 

15. 05. 2017

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee