Weekend Guitar Trio

Kuupäev
3. 05. 2013
22:00

Asukoht
Rakvere Jazzukohvik
Kreutzwaldi 2a


Weekend Guitar Trio loob komponeeritud ja improviseeritud muusikat kolmele elektrikitarrile ja elektroonikale. Triot on mõjutanud dzhäss, elektrooniline ja maailmamuusika. WGT hakkas tegutsema 1993. aastal, nad on andnud välja 7 heliplaati ja esinenud paljudel dzhässi- ja uue muusika festivalidel.

Ajalugu:  Weekend Guitar Trio moodustus 1993. aastal pärast Robert Jürjendali osalemist ühel Guitar Crafti kursusel Saksamaal. Trios on kolm kitarristi: Robert Jürjendal, Tõnis Leemets ja Mart Soo, kelle muusikaline taust hõlmab vastavalt klassikalise kitarri ja Guitar Crafti meetodit, alternatiivset elektroonilist tantsu- muusikat ja dzhässi/vaba improvisatsiooni.  WGT loob komponeeritud ja improviseeritud muusikat kolmele elektrikitarrile ja elektroonikale. Ansambel on esinenud dzhässifestivalidel Eestis, Leedus, Moldovas, Soomes, Venemaal, Saksamaal,
Prantsusmaal, Kreekas ja Tshehhis; samuti nüüdismuusika festivalidel Eestis ja Saksamaal ning kitarrikonkursil Lausanne’is, Shveitsis, kus saavutati esikoht dzhässi ja kaasaegse muusika kategoorias.

Salvestused: WGT on andnud välja 7 albumit ning nende muusika kõlab nii mõnelgi kogumikul. Eesti Raadio ja Eesti Televisioon on teinud ansamblist mitu saadet, WGT muusika on kõlanud eetris BBC’s ja paljudes teistes Euroopa raadiojaamades.

Koostöö: WGT on musitseerinud koos parimate eesti DJ-dega ja briti DJ-duoga Spring Heel Jack; mitmete löökpillimängijate, rahvamuusikute (kandle-ja torupillimängijad) ning meessolistidega (Priit Lehto). Aastal 2002 alustati koostööd vanamuusikaansambliga Vox Clamantis, seejärel David Rothenbergi (klarnet) ja John Wieczoreki (löökpillid) ning meistertrummar Brian Melviniga.2011 aastal esineti Londonis koos Toyax Willcoxi ja Jan Bangiga festivalil ESTFEST.WGT on teinud tihedat koostööd Markus Reuteriga,kes mängib külalisena plaadil Coca Inca.2012 ilmus CD Modus Novus ,esitajaks Quartet for the End of Time,kus löövad kaasa Markus Reuter,Robert Jürjendal,Tõnis Leemets ja Mart Soo.

Teosed: WGT on kandnud ette shveitsi helilooja Giancarlo Nicolai kompositsiooni “La Speranza” (koos rahvusvahelise kitarriorkestriga), samuti eesti heliloojate Tõnu Kõrvitsa, Anti Marguste, Jaan Räätsa, Mirjam Tally ja Toivo Tulevi poolt spetsiaalselt WGT-le kirjutatud teoseid. Aastal 1999 esitati NYYD-festivalil trio kõigi kolme liikme kompositsioone, aastal 2002 kirjutasid WGT-le uudisteoseid kolm noort saksa heliloojat.

Diskograafia:

Sõnastik(1996) Edition 49

3 on 1 (1997) Eesti Raadio

Animotion (2001) Beg the Bug

Aim (2003) Beg the Bug

Lava (2005) WGT

Stella Matutina (2008) Mirare ( with Vox Clamantis)

Coca Inca (2009) WGT

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee