Voffka Club, Sillamäe: Aleksey Kruglov & Jaak Sooäär trio

Kuupäev
2. 11. 2014
19:00 - 20:30

Asukoht
Voffka Club
Kesk 23


Aleksei Kruglovi ja eesti muusikute koostöö sai alguse 2010. aasta kevadel, kui koos anti Eestis viis kontserti, millest viimane salvestati Teater NO99 Jazziklubis. Live salvestuse põhjal valmis heliplaat „Karate“, mille 2011. aasta kevadel andis välja inglise plaadifirma Leo Records. Kvarteti teise albumi „Sea Colours“ andis 2012. aasta kevadel välja tuntud vene plaadifirma Solyd Records. Mõlemad plaadid on saanud väga head kriitikat nii Euroopa, Eesti kui Vene pressis – „Karate“ sai muuhulgas neli tärni Euroopa olulisimas jazziajakirjas „Jazzwise“, „Sea Colours“ valiti Euroopa jazziajakirjanike ühenduse poolt novembris 2012. aasta Euroopa parimate jazziplaatide hulka.

Alates 2012. aasta sügisest on kvartett peamiselt tegelenud vene klassikalise muusika esitamisega. Põhiline rõhk on “Võimsa rühma” heliloojate Mussorgski, Rimski-Korsakovi ja Borodini loomingul, ent kavva on võetud ka Tshaikovski ja Sviridovi loomingut.

Selle aasta mais salvestas kvartett “Võimsa rühma” kava ning see ilmub novembri alguseks Moskva tuntud plaadifirma “Art Beat” leibeli alt, mille puhul toimub väike esitlustuur Eestis. Kvartett tõlgendab klassikat austusega ning võimalikult palju algvariandi nüansse ja värve säilitades, millele omalt poolt lisatakse improvisatsiooni energia ja kaasaegne helipilt.

Aleksei Kruglov on lõpetanud Gnessinite-nimelise muusikaakadeemia professor Aleksandr Osseitsuki õpilasena ja täiendanud end USA-s Brubecki Instituudis. 2000. aastal pälvis ta esikoha noorte jazzartistide konkurssidel Rostovis, Riias ja Moskvas ja aasta hiljem omistati talle jazzikriitikute preemia Aasta Tulevikulootus. Saksofonist töötab mitmete erinevate ansamblikoosseisudega, kuid koostööd eesti muusikutega peab ta oluliseks ja haaravaks.

Aleksei Kruglovil ja Jaak Sooäärel on koos kokku ilmunud juba viis heliplaati. Lisaks kahele kvarteti albumile ilmus 2012. aastal koostöös vene muusikutega duubelplaat „Stereo Autumn“ (Art Beat) ning trioalbum “Search of United Sounds” koos Peterburi trummari Aleksander Ragazanoviga (Bomba Piter). 2013. aasta suvel andis Inglise plaadifirma Leo Records välja kvarteti Kruglov/Sooäär/Lapin/Judanov plaadi “Military Space”.

Youtube’is leidub 2013. aasta aprillis Viljandi Pärimusmuusika Aida kontserdil salvestatud kaks osa Mussorgski tsüklist “Pildid näituselt”:

“Kiievi väravad”
https://www.youtube.com/watch?v=x_q1FMKxCGY

“Vana loss”
https://www.youtube.com/watch?v=R_kcVtdVYlw

Aleksei Kruglov – saksofonid
Jaak Sooäär – kitarr
Mihkel Mälgand – kontrabass
Tanel Ruben – trummid

Piletid: 5/3 eurot

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee