Veronika Portsmuth “Kõikide järvede kuu”

Kuupäev
4. 10. 2012
21:00 - 22:30

Asukoht
TAFF CLUB
Pühavaimu 9


Hääl VERONIKA PORTSMUTH, Kitarr PAUL DANIEL, Klahvpillid JOEL-RASMUS REMMEL, Bass PEEDU KASS, Löökpillid AHTO ABNER, Muusika LEMBIT VEEVO, Seaded KRISTO MATSON
Lembit Veevo laulude autorite tekste ja iseenda luulet esitab MARIA LEE

Noorema põlvkonna hinnatud helilooja Kristo Matsoni poolt seatud Lembit Veevo koorilaule esitab 5-liikmeline professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel.

VERONIKA PORTSMUTH (1980), projekti eestvedaja, on hariduselt koorijuht ja klassikaline laulja. Oma igapäevatöös juhatab ta erinevaid koore: Kultuuripealinna Segakoor, Eesti Kaitseväe Segakoor, MIINA, Eesti Advokatuuri Segakoor, Eesti Kontsertkoor) ning õpetab kooridirigeerimist EMTA üliõpilastele, olles sealsamas ka ise doktorantuuris. Lauljana on ta tegutsenud Eesti Filharmoonia Kammerkooris, Voces Musicales´is ning olnud solistiks erinevate ansamblite kooslustes Eesti Muusika Päevadel, Eesti Muusikaauhindade Galal jpt. üritustel. Ta on ka 2011.aastal toimuva noorte laulupeo „maa ja ilm” kunstiline juht.Ta on korraldanud ka mitmeid suurüritusi: Fääri saarte ooperi esiettekanne Eestis S.Rasmusseni „Hullu mehe aias” Kultuurikatlas, Põltsamaa Fest 2009 „Nooruse unenägu”, Põhjamaade muusika kontserdid „Vihmast ja enesest” Estonia kammersaalis ning „Päike läbi tuhapilve” Hobuveskis, Alo Matiiseni kontserttuur „Isamaa ilu hoieldes” EKV Segkoori ja Alo EXP Groupiga. Samuti on olnud tegev segakooride laulupäevade meeskonnas Türil ja Toilas ning Emakeelepäeva kontsertidel erinevates Eesti kontsertsaalides ESL juhatuse liikmena.

Tema maailmamuusika lemmikud tulenevalt huvist Skandinaavimaade muusika vastu on Björk, Sigur Ros ja Nordic Sounds. Antud projekti muusikaline idee on saanud kindlasti oma mõjutusi põhjamaadest, kuid peamine inspiratsioon on tulnud just tööst oma kooridega, mil jäänud eredalt hinge Veevo kütkestav koorimuusika ning selles kantud ajatu sõnum.

KRISTO MATSON (1980) on õppinud Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis trombooni, muusikateooriat ja kompositsiooni. 2007. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooni erialal Tõnu Kõrvitsa õpilasena, praegu täiendab end magistrantuuris Helena Tulve juures.

2005–2007 töötas ta muusikateoreetiliste ainete õpetajana Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ja alates 2007Tallinna Muusikakeskkoolis, kus on hetkel ka osakonna juhataja.

Matsoni teoseid on esitanud Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Pärnu Linnaorkester, Tartu Keelpillikvartett, viiuldaja Urmas Vulp, tšellist Aare Tammesalu, pianist Lea Leiten jt. Tema muusika on kõlanud festivalil “Eesti muusika päevad”, Eesti Noorte Heliloojate Festivalil ja Eesti Muusikaakadeemia Sügisefestivalil, samuti on tema seadeid kõlanud ka Laulupidudel. Matson on tuntud ka arranžeerija ja levimuusikuna.

Matsoni “Cantus in memoriam Malera Kasuku”sai eripreemia rahvusvahelisel Lepo Sumera nimelisel noorte heliloojate konkursil 2006.

Bändi süda, kontrabassimängija PEEDU KASS (või õigemini Peedu Kass juunior, sest tema laevakaptenist isa kannab sama eesnime) on vaatamata noorusele (25) jõudnud Eesti džässis palju saavutada. Basskitarriga hakkas ta tegelema alles keskkoolis ning esimese kontrabassi ostis keskkooli lõpetamise päeval. Tänaseks on ta on mänginud mitmetes nimekates ja silmapaistvates jazzkooslustes nii Eestis kui mujal ning on hetkel üks säravamaid jazzinterpreete Eestis.

Bändi trummar AHTO ABNER (1979) õpib hetkel Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia džässmuusika osakonnas löökpille. Ta on samuti kaasa teinud ja tegev mitmetes pop- ja džässprojektides koos Helin-Mari Arderi, Oleg Pissarenko, Sofia Rubina, Ewert Sundja, Dave Bentoni, Siiri Sisaski, Ajavarese jt. Ta töötab muuhulgas stuudiomuusiku ning Gustav Adolfi Muusikakooli õpetajana. Temaga koostöös on valminud üle 20 helikandja, osades neist on ka olnud ise produtsent.

Kitarrist PAUL DANIEL on mitmekülgne interpreet, kes orienteerub hästi nii jazzis kui rahvamuusikas. Viimasel ajal on ta aktiivsemalt tegelenud heliloomingu ja arranzeerimisega. Paul on lõpetand Georg Otsa nim Muusikakooli kitarri eriala, hetkel õppib Eesti Muusika Akadeemia pop-jazz osakonnas. Oma ainulaadse interpretatsiooniga on ta andnud plaadile unikaalse hõngu.

Fantaasiarohke klahvpillimängija JOEL-RASMUS REMMEL, kes pälvis sel aastal Noore Jazzitalendi Auhinna, osaleb paljudes ansamblites ja esineb muusikutega nagu Raul Sööt, Siim Aimla, Raivo Tafenau, Mihkel Mälgand, Ara Yaralyan, Taavo Remmel, Markus Ketola, Tanel Ruben, Aleksandra Anstal, Ahto Abner, Ain Agan, Mart Soo, Kadri Voorand, Hedvig Hanson, Laura Junson, Anna Põldvee jpt.

Sissepääs Pühavaimu tn 9
Uksed kell 20.00
Pilet 7 € Osta siit: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klubi/?concert=111732
www.filharmoonia.ee
tel. 6699940

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee