Viljandi kitarrifestival: The Fusion Bag

FusionBag

Kuupäev
19. 09. 2012
20:00 - 23:00

Asukoht
Viljandi Kitarrifestival
Tallinna 5


Koosseisu The Fusion Bag kuuluvad kolm muusikut Calle Stålenbring (kitarr), Mai Jõgi (bass) ning Jonathan Lundberg (trummid). Carl-Johan Gustaf Stålenbring on 24-aastane kitarrimängija, kes on üles kasvanud Jönköpingus Rootsis. Kitarrimängu alustas ta hevi-metalli bändides aastal 2000, kuid mõned aastad hiljem hakkas teda huvitama oma muusikalise silmaringi laiendamine erinevates muusikažanrides ja tehnikates. Calle suurimad mõjutajad on Scott Henderson, Steve Lukather, Greg Howe, Michael Landau, Larry Carlton, Dave Weckl, Chick Corea ja paljud teised. Viimased viis aastat on Calle mööda Rootsit tuuritanud mitmete tuntud artistidega, enamasti popmuusikat viljeledes. Ka jazz-fusioni maastikul on ta leidnud endale mõttekaaslased- trummari Jonathan Lundbergi ja bassimängija Mai Jõgi.

Mai Jõgi on Saaremaalt pärit noor bassimängija, keda peetakse tõusvaks täheks basskitarri maailmas ja kes on tähelepanu äratanud oma mitmekülgsuse, musikaalsuse ja poweriga nii jazz-, pop- kui ka rockžanris (Kerli Kõivu, Teele Viira, Marju Marynel Kuudi, Jaak Johansoni, Ain Agani, Tiit Pauluse, Tuuli Vellingu, Kaire Vilgatsi jt bändides). 2010. aasta kevadel lõpetas ta Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli basskitarri eriala, õpetajaks Raul Vaigla, seejärel õppis ühe aasta ühes Skandinaavia hinnatuimas jazzmuusikakõrgkoolis Skurups Folkhögskolas Rootsis, õpetajaks tunnustatud kontrabassimängija Daniel Franck ning hetkel õpib Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias jazzmuusikat ja improvisatsiooni “bassiguru” Robert Sundini käe all. Mai on ka omanimelise Eesti-Rootsi bändi MaiGroup eestvedaja. 2010. aasta Uno Naissoo nimelisel loomingu- ja interpretatsiooni konkursil pälvis ta parima instrumentalisti auhinna.

Jonathan Lundberg on üks nõutumaid fusion-trummareid Rootsi muusikamaastikul. Ta alustas trummimängu 13-aastaselt, kui nägi oma isa mängimas kohalikus orkestris ja teda haaras see, kui võimas pill on trumm. Kuuldes Dave Wecklit mängimas, tahtis ta üha rohkem trummisetist teada saada. Jonathan on õppinud erinevates muusikakõrgkoolides: Oskarshamnis, Piteås, Hollywoodi Muusikainstituudis ja hetkel õppib Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias. USAs elades võttis ta osa “Carlos Vega Memorial Scholarship” võistlusest ning saavutas I koha. Ta on ka omanimelise fusion-bändi Jonathan Lundberg Band eestvedaja, millele ta kirjutab ka muusikat.

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee