Teletorni Jazz: Rebecca Kontus

Kuupäev
26. 12. 2013
20:00

Asukoht
Teletorni Jazz Tallinna Teletornis
Kloostrimetsa tee 58A


Rebecca Kontus, alati naerusuine lauljatar, on oma lauljateel esitanud eripalgelist muusikat – vanadest koraalidest tantsulise klubimuusikani. Parimate hulka on ta jõudnud rahvusvahelisel lauljate konkursil Sony Jazz Stage. Tema lugudega on ilmunud neli heliplaati ja järge ootamas on viies, millel kõlavad eesti autorite ja Rebecca Kontuse enda uued jõululaulud. Aga enne veel, kui uue albumi muusika inimesi kodudes rõõmustama hakkab, võib neid kuulata kontserdil detsembris 2013.
Muusikakriitik Joosep Sang on kirjutanud: „Rebecca Kontuse stiilis on nii souli, jazzi kui ka ameerikaliku gospeli tulisust.“ Tema isikupärane ja dünaamiline esitus tuleb eriti hästi esile just jazzilugudes.
2008 aasta kevadel ilmunud Rebecca debüütalbum „Inglite Pisarad“ ja sama aasta sügisel plaadilettide jõudnud „Déjà Vu“ võeti nii kuulajate kui kriitikute poolt soojalt vastu. Kolmas album „Võin ma tulla“ (2010) üllatas omanäoliste jazzilike interpretatsioonidega tuntud ja armastatud koraalidest. Lauljatari neljas album „Flâneur“ (2012), põhitoonilt nooruslik ja positiivne, jutustab lugusid inimestest, kellega autor kohtub jalutuskäigul linnas.
Paljud Rebecca repertuaaris olevad laulud pärinevad tema enda sulest, kuid samas naudib ta ka standardite värsket isikupärat mõtestamist. Loominguprotsessi kohta mainib Rebecca: „Ma olen nutnud ja kirjutanud ning naernud ja kirjutanud… Minu laulud on mind muutnud. Iga laul on kui osake minust, minu lugu, minu kaaslaste lugu.“
Selle aasta jõulukontserdil kõlavad erinevate eesti autorite ja Rebecca uued jõululaulud, sekka ka mõned tuntud jõululood, mis on Rebeccale iseloomulikult natuke värskemas kuues. „Tänapäeva kiires elutempos kulub meile kõigile ära korraks aeg maha võtta ning lasta endast läbi voolata killuke lapsepõlve, kus sai võibolla vanaemaga kirikus käidud. Advendiaeg pakub selleks suurepärase võimaluse,“ usub Rebecca Kontus.
Koos Rebeccaga võib laval näha musitseerimas Eesti jazzmuusika paremikku.
Koosseis:
Jaak Sooäär – kitarr
Matis Metsala – klahvpillid
Heikko Remmel – kontrabass
Tanel Ruben – trummid
Rebecca Kontus – vokaal

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee