Teletorni Jazz: Andres Mustonen Crossover Quartet

Mustonen.Crossover band

Kuupäev
21. 03. 2013
20:00

Asukoht
Teletorni Jazz Tallinna Teletornis
Kloostrimetsa tee 58A


ANDRES MUSTONEN CROSSOVER QUARTET

“Tahan alati, et muusika ei kõlaks surnuna, vaid et ta kõlaks aktuaalsena ja puudutaks kuulajat. Muusika läheb siis inimese sisse, kui ta sel hetkel resoneerib ja on aktuaalne. Selle otsimine on väga tähtis protsess. Nii nagu kiriku uks peab olema igaühe jaoks lahti, peab ka muusikat nii tegema, et kõik uksed oleksid lahti. Astuge ainult sisse ja elage kaasa!” on Andres Mustonen öelnud intervjuus klassikaraadio toimetajale Kersti Innole.

Andres Mustonen ei väsi üllatamast. Sedapuhku astub ta tema Crossover kvartett lavale uue albumi kavaga, kus põimuvad oriendi ja õhtumaa rütmid, meloodiad ja jazziimprovisatioonid. Kitarrist Jaak Sooäär, trummar Tanel Ruben ja bassist Taavo Remmel eesti jazzieliidist on Andres Mustonenile head loomingulised partnerid, kelleta oleks võimatu saavutada kvartetile nii omast erilist karismaatilisust. Kvartett on aastatega hästi kokku sulanud – jazzmuusikud tunnevad end vabalt klassikamaailmas ja Andres Mustonen üllatab üha ägedamate improvisatsioonidega.

Alguse sai kõik 2003. aasta Jazzkaarelt, kuhu Andres Mustonen tõi kõigepealt Hortus Musicuse koos keskaja muusika, rahvusvahelise koosseisuga trummiansambli ja kõhutantsijatega. Sellel erilisel kontserdil osales juba Tanel Ruben trummiansambli eestvedajana. Seejärel tekkis idee mängida klassikat aktuaalsel improvisatsioonilisel moel tegemata seejuures liiga klassikute poolt kirjapandud nooditekstile. Mustoneni kvarteti liikmeteks said Taneli sõbrad Jaak Sooäär ja Taavo Remmel. Juba 2004. aasta Jazzkaare Jõulujazzil pandi Vivaldi ja Corelli rokkima, edasi juba Bach svingima ning iga aastaga laienesid kvarteti muusika piirid veelgi sügavamale ajakaevu ja geograafiliselt kaugemale. Kui ansambli esimene heliplaat „Aria“ on klassikapärlite jazzilik tõlgendus, siis uus album oma orientaalse suunitlusega on tulisem ja rokilikum. Need kauged igatsused ja unistused, mis kunagi valati muusikasse, ei ole kuhugi kadunud. Armastus ja kirg, ausus ja austus on olulised ka tänapäeval.

Andres Mustonen on mitmekülgne muusik – viiuldaja, dirigent, varajase muusika ansambli Hortus Musicus juht, vanamuusika asjatundja. Ta juhatab mainekaid sümfooniaorkestreid paljudes riikides, esineb solistina ja koos erinevate kammerkooseisudega. Maailmakodanikuna püüab Mustonen kõigis oma ettevõtmistes leida ühist erinevate muusikastiilide vahel. Teda huvitab see, mis ühendab erinevaid muusikaid ja kunste, mis on üle kõige.

 

Koosseis:

Andres Mustonen – viiul

Jaak Sooäär – kitarr

Taavo Remmel – kontrabass

Tanel Ruben – trummid

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee