Tartu jazzklubi: Joel Remmel Trio + Mother Jack (Casey&Johan Moir)

Kuupäev
20. 11. 2014
20:00 - 21:30

Asukoht
Tartu Jazz Club
Ülikooli 20


http://tartujazzclub.ee/

Joel Remmel Trio ja Mother Jack (Casey &Johan Moir)

Casey Moir – laul, löökpillid, elektroonika

Johan Moir – trompet, kontrabass

Joel-Rasmus Remmel – klaver

Heikko-Joseph Remmel – kontrabass

Aleksandra Kremenetski – löökpillid

 

Mother Jack on lõbus ja julge multiinstrumentalistide duett  Rootsist. Casey Moir laulab ja mängib suure õhinaga trumme ning muid löökpille, mida ta on harrastanud lapsest saadik oma sünnimaal Austraalias kasvades .  Johan Moir on lõpetanud Göteborgi Muusikaakadeemia jazz-trompeti erialal,  kuid duos keskendub ta rohkem kontrabassile ja laulule.  Mother Jacki looming pärineb Casey ja Johani sulest – selles on pop-muusika lihtsust, jazz-muusika  keerulisust ning punk-roki toorest energiat. Ansambel on tuuritanud Rootsis, Taanis, Saksamaal ja Austraalias; aastal 2013 andnud välja oma EP nimega  „Presents…“; aastal 2015 on plaanis välja anda uus ja täispikk album.

www.motherjack.com

 

Joel Remmel Trio on Eesti noore jazzi isikupärasemaid kollektiive, kelle looming kõnetab ja puudutab kuulajaid. Juba on ansamblilt ilmunud kaks albumit – debüütplaat “Lumekristall” (2012), mis sai väga hea vastuvõtu osaliseks ja samuti ka tänavu ilmunud album “More Than Fishermen”, mis võlub oma põhjamaise karguse ja selgusega. Trios saavad kokku kolm andekat muusikut pianist Joel-Rasmus Remmel, bassist Heikko-Joseph Remmel ja löökpillimängija Aleksandra Kremenetski. Põhiosa lugudest on pärit pianisti sulest, kuid oma panuse helipildi kujundamisse on andnud ka trio teised liikmed.

Joel Remmel pälvis 2011. aastal Noore Jazzitalendi tiitli. Jazzmuusika avastas Joel suhteliselt hilja. Kuigi isa Taavo Remmel on eesti parimaid jazzmuusikuid ning jazziplaatidestki polnud kodus puudust, tekkis Joelil tõsisem huvi improvisatsioonilise muusika vastu alles lastemuusikakooli lõpuklassides. Lemmikuks kujunes Esbjörn Svensson Trio ja samuti inspireeris teda väga Brad Mehldau muusika. Muusikaväliseks mõjutajaks peab pianist põhjamaist loodust ja karget merd. Pärast EMTA lõpetamist on ta keskendunud heliloomingule ja kontserttegevusele oma trio ja mitme teise kollektiiviga.

„Olen alati hinnanud lihtsust, loogilisust ja konkreetsust…Mulle meeldib pidev püüd kõike mõtestada, mitte lihtsalt vaadata, et äkki juhtub midagi…,“ nõnda kirjeldas teise albumi valmimise eel oma püüdlusi Joel-Rasmus Remmel.

Kontserdil põimuvad eri aegade otsingud ja leidmised jättes samas piisavalt vabadust nii kuulajatele kui ka muusikutele.

https://et-ee.facebook.com/joelremmeltrio

Kontsert toimub koostöös Eesti Jazzliiduga.

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee