Tartu Jazz Club: Kadri Voorand Trio

Kuupäev
12. 10. 2012
21:00 - 22:30

Asukoht
Klubi "Jazz"
Ülikooli 20


Kadri Voorand – vokaal
Virgo Sillamaa – kitarr
Taavo Remmel – kontrabass

Noor särav jazzvokalist Kadri Voorand  on oma pulbitseva loomingulise energiaga Teie ees!
Koos temaga on laval oma ala meistrid Virgo Sillamaa kitarril ja Taavo Remmel kontrabassil.

Trio kava sisaldab eesti poeetide nagu Juhan Viiding, Juhan Liiv, Doris Kareva, Artur Alliksaar, Andres Ehin, Hando Runnel, Kersti Merilaas jt tekstidele kirjutatud muusikat. Muusika autorid on Kadri Voorand ja Virgo Sillamaa. Kolme aasta jooksul küpsenud lood jõudsid möödunud suve hakul plaadikaante vahele, see aga ei tähenda sugugi, et lood on lõpliku vormi saanud. Pigem on trio muusika igal kontserdil muutumises. Muusikas tunneb ära nii Eesti folkmuusika sugemeid, kui ka maailmamuusika mõjutusi, kasutades seejuures harmooniaid, mis järgivad pigem jazzi või isegi impressionismi traditsiooni. Albumi pealkiri „Kosmogooniline etüüd” on inspireeritud Artur Alliksaare samanimelisest luuletusest.

Trio on esinenud European Broadcasting Unioni (EBU) kontserdiülekannete programmis otse-eetris, lisaks on Klassikaraadio vahendanud erinevate Jazzkaare festivalide raames toimunud kontserte veel mitmel korral. Trio esinemised Eestis, Kanadas ja USA-s on saanud sooja vastuvõtu osaliseks.

Maailma suurima jazziportaali allaboutjazz.com kriitik Phillip Woolever on hinnanud luulekava järgnevalt:“Voorandi tõlgendused varieeruvad sosinatest, naljatustest ja romantilistest pominatest intiimse jutustuseni. Isegi keelt tõlkimata oli tähendus selgelt edasi antud.”

www.kadrivoorand.com

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee