Susanna Aleksandra/Lutsoja/Tärn

Kuupäev
14. 03. 2014
20:00 - 21:45

Asukoht
Rakvere Jazzukohvik
Kreutzwaldi 2a


Susanna Aleksandra Veldi sündis muusikute perekonda. Tema vanaisa, Aleksander Rjabov, on tunnustatud klarnetist ja jazzmuusik ning eelkõige tänu temale on jazz Susanna elus juba varasest lapsepõlvest suurt rolli mänginud.
Aktiivset muusikategevust alustas ta koos oma bändiga 2007. aastal pärast „Üllataja“ preemia võitmist Rainbow Jazzkonkursil Eestis. 2008. ja 2012. aastal oli ta Jazz Voices konkursil Leedus finalistide seas. 2013. aastal sai ta rahvusvahelisel pop-jazz lauljate konkursil Pärnu ballaad kolmanda koha ning eripreemia parima a capella esituse eest. Susanna Aleksandra on end täiendanud Deborah Browni (USA), Pete Churchilli (UK) , Guillermo Rozenthuleri (Argentiina) ja Monica Passos’e (Brasiilia/Prantsusmaa) juures. Ta on esinenud erinevate bändidega, teinud koostööd Eesti Kaitseväe orkestri, Eesti Noorte sümfooniaorkestri ja Tartu kergemuusikaorkestriga, ning välismaa nimedest muusikutega nagu David Goloschokin, Mitchell Long, Emanuele Urso, Adriano Urso, jpt. Senised esinemised on teda viinud Prantsusmaale (Café Universel Pariisis), Itaaliasse (Cotton Club, Gregory’s Roomas), Venemaale (Valgete Ööde svingifestival), Hispaaniasse, Soome jm. 

Sellel kontsertil ühineb Susanna virtuoosse akkordionisti Jaak Lutsoja ning fantastilise bassisti Marti Tärniga. Kõlavad nii tuntud kui vähemtuntud džässipalad prantsuse muusikast. Susanna on alati tundnud tugevat kirge prantsuse kultuuri vastu. Ta on lõpetanud Prantsuse Lütseumi ja Tartu ülikooli prantsuse keele ja kirjanduse erialal.
Koosseis:
Susanna Aleksandra – vokaal
Jaak Lutsoja – akkordion
Marti Tärn – kontrabass

Prantsuse kavast näide: Ne Me Quitte Pas – Susanna Aleksandra, Jaak Lutsoja, Peedu Kass

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee