Soome Jazzliit esitleb: Slo Motive

SLOmotive730m

Kuupäev
14. 12. 2012
22:00 - 23:30

Asukoht
Teater NO99 jazzklubi
Sakala 3


 

Slo Motive on trio, mille moodustavad karismaatiline lauljatar Sanni Orasmaa, Eesti publiku ees sel sügisel juba omaenda trioga üles astunud klahvpillimängija Kari Ikonen ja löökpillimängija Mamba Assefa. Kontserdil kuuleb kõigi ansambli liikmete omaloomingut. Nende debüütalbum ilmub novembris.

Sanni Orasmaa on vokalist ja muusikapedagoog, kes on õppinud pop-jazzlaulu Sibeliuse akadeemias. Ta on esinenud klubides ja festivalidel Põhjamaades ning lisaks ka Poolas, Saksamaal, Austrias, Hiinas ja USA-s. Ta on teinud kaasa kümnekonnal plaadil ning temaga on koostööd teinud näiteks Ted Curson, Ben Monder, Charlie Hunter, Bobby Previte jpt.

Etioopia päritolu löökpillimängija Abdissa “Mamba” Assefa on teinud korduvalt koostööd Eesti muusikutega. Juba aastal 2000 mängis ta koos pianist Mika Pohjola ja Taavo Remmeliga Viljandi folgifestivalil. Koos Jukka Eskolaga oli ta Hedvig Hansoni ansamblis plaadi “Kohtumistund” salvestamisel. Samuti on ta andnud kontserte Villu Veski ja Tiit Kalluste ansambli koosseisus. Viimati käis ta Eestis eelmisel sügisel ansambliga Mikko Helevä Groovin Hammond.

Kari Ikonen (1973) on Soome üks tuntumaid muusikuid. Enim teatakse tema rahvusvahelist Karikko seksteti, samuti tema loomingut UMO Jazz Orcestra’le. Ta on mänginud teiste hulgas Ingrid Jenseni, Magnus Broo’i, Vincent Courtois’i ja Ron McClure’iga. Tema looming on leidnud rahvusvahelist tunnustust, võites auhindu nt. Julius Hemphill Composition Awards’il ja Scrivere in Jazz loomingukonkursil Itaalias.

 

 

 

Three distinguished musicians of the Finnish music scene have teamed up for this trio. Slo Motive was founded by the charismatic lead singer Sanni
Orasmaa. Other members of the trio are the keyboard wizard Kari Ikonen and the percussion maker, player and sound creator Mamba Assefa. All members
have extensive careers in improvised music both on a national and international level. The eye to eye meeting of three acclaimed virtuosos
results in truly creative music that is composed and arranged by all members, and influenced by the moment.

The band releases their debut album on Eclipse Music in November 2012.

“Group’s concentrated interpretations were open for impulses letting also the listener’s imagination fly. Excellent.” (Helsingin Sanomat, Finland’s leading newspaper)

Line-up:
Sanni Orasmaa (voc)
Kari Ikonen (keys)
Abdissa “Mamba” Assefa (perc)

http://soundcloud.com/slomotive

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee