Maria Väli Quartet

IMG_5530

Kuupäev
7. 09. 2012
22:00 - 23:30

Asukoht
Rakvere Jazzukohvik
Kreutzwaldi 2a


Maria Väli kvartett

Maria Väli, Ara Yaralyan ning Jaan Jaanson on triona tegutsenud juba paar aastat. Nüüd on vokaalile, kontrabassile ja kitarrile lisandunud Eesti jazzimaastikul aktiivselt tegutsev trummar Ahto Abner. Oma debüüdi tegi Maria Väli kvartett selle aasta Talvejazzil kontserdiga “Forgotten Garden”. Kvarteti kavas on nii omaloomingut kui ka endakirjutatud seadeid jazzstandarditest.

Maria Väli on noor lauljanna, kes hetkel õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes jazzlaulu. Jazzmuusikat tutvustas Mariale Tiit Paulus, keda laulja peab enda üheks tähtsaimaks õpetajaks ning kellega koos on kümne aasta jooksul esinetud nii Eestis kui välismaal. Lisaks kvartetile osaleb Maria ka kahes vokaalansamblis – juba tuntust kogunud ansamblis Estonian Voices ning saarlannadest koosnevas ansamblis Söörömöö. 2011. aastal võitis Maria Uno Naissoo nimelise omaloomingu konkursi endakirjutatud lauluga “Forgotten Garden”.

Ara Yaralyan on Armeenia päritolu muusik – üks parimatest Eestis. Ta on õppinud prof. Joshua Davisi juures Bostonis, Metropolia Kõrgkoolis Helsingis ja Eesti Muusika Akadeemias, esinenud ning teinud salvestuseid koos paljude tuntud muusikutega nagu Vardan Ovsepian, Karen Kocharyan, Hedvig Hanson, Kristjan Randalu, Liisi Koikson ja Elletuse, Sofia Rubina, jne. Yaralyan on avaldanud väga tugevat muljet Anders Jorminile, kes on üks parimaid kontrabassimängijaid maailmas.

Jaan Jaanson on andekas kitarrist, kes on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzkitarri erialal ning hetkel õpib Soomes Metropolia Kõrgkoolis. Jaan on koostööd teinud Siim Aimla, Laura Põldvere, Aleksandra
Anstali ja mitmete teiste muusikutega. Lisaks on ta koostööd teinud ka šveitsi trompetisti ja helilooja Jalalu-Kalvert Nelsoniga, kellega andis kontserte Šveitsis. Eelmisel aastal tuuritas Jaan Soomes koos oma bändi Paidarioni ja Michael Manringuga.

Ahto Abner on silmapaistev trummar, kes on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Ta on kaasa teinud ja tegev mitmetes pop- ja jazzprojektides teiste seas ka koos Helin-Mari Arderi, Oleg Pissarenko, Sofia Rubina, Ewert
Sundja, Dave Bentoni, Slobodan Riveri, Eda-Ines Etti, Siiri Sisaski, Ajavarese, Lippajatega. Ahto on kontserte andnud ka väljaspool Eestit, sealhulgas Norras, Islandil, Soomes, Rumeenias, Lätis ja Venemaal.

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee