Kadri Voorand Trio

kadri_voorand_trio

Kuupäev
19. 10. 2012
21:30

Asukoht
Endla Jazzklubi
Keskväljak 1


Kadri Voorand on lauljatar, kes viimaste aastate jooksul on tõusnud särava tähena eesti jazzvokalistide esiritta. Kadri pulbitsev loominguline energia otsib väljapääsu mitmes suunas. Kavaga eesti poeetide nagu Juhan Viiding, Juhan Liiv, Doris Kareva, Artur Alliksaar, Andres Ehin, Hando Runnel, Kersti Merilaas jt tekstidele on ta võitnud oma loomingule hulga austajaid. Kava muusika autorid on Kadri Voorand ja Virgo Sillamaa. Lood küpsesid triol kolme aasta jooksul ja jõudsid suve hakul plaadikaante vahele, mis ei tähenda kaugeltki seda et lood on lõpliku vormi saanud, pigem on trio muusika igal kontserdil muutumises. Tänaseks on trio esinenud European Broadcasting Unioni (EBU) kontserdiülekannete programmis otse-eetris, lisaks on Klassikaraadio vahendanud erinevate Jazzkaare festivalide raames toimunud kontserte veel mitmel korral. Trio esinemised Eestis, Kanadas kui ka USA-s on saanud sooja vastuvõtu osaliseks.

Tihti kirjutab Kadri ka ise laulutekste nii enda kui teiste muusikale. Samuti jätkuvad esinemised kvartetiga. Koduselt tunneb Kadri ka vokaalansamblile Estonian Voices arranžeeringuid tehes ja ansamblis lauldes. Lisaks on ta väga oodatud solist paljudes koosseisudes – Tanel Ruben on panustanud oma kahe kavaga „Kogutud rikkus” ja „Nõiutud veerandtunnid”, mis salvestatud ka heliplaatidele, Kadri mitmekülgsetele vokalistivõimetele; ka osales lauljatar Urmas Lattikase trio CD „Ööliblika tants” salvestamisel ja esitluskontsertidel. Mõlemale heliloojale-muusikule on ta väärt kaasautor ja laulude esitaja. Lauljatar osales USA tippmuusikutega salvestatud Anthony Branker and the Ascent´i albumil „Dance Music”. Lõpetanud mullu Eesti Muusika- ja Teatri akadeemia õpetab ta nüüd samas jazzvokaliste. Jazzlaulja-heliloojana on Kadri Voorand korduvalt pälvinud auhinnalisi kohti Uno Naissoo-nimelisel Noorte heliloomingu konkursil. 2008. aastal esitles ta festivalil Jazzkaar oma debüütalbumit „Tunde kaja” ja samal aastal pälvis ka Noore Jazzitalendi Auhinna.

Kitarrist, helilooja ning arranžeerija Virgo Sillamaa on oodatud paljudes jazz- ja popansamblites. Lisaks sellele on ta Georg Otsa-nimelises Tallinna Muusikakoolis rütmimuusika suuna arendusjuht ning pedagoog. 2008. aastal pälvis Sillamaa Tiit Pauluse-nimelise stipendiumi, mida annab välja Viljandi Kitarrifestival. Ta on õppinud jazzmuusikat mitmes koolis nii Eestis, Soomes, Rootsis kui ka Hollandis.

Taavo Remmel on mitmekülgne muusik, kes tunneb end koduselt erinevates jazzistiilides. Ta on osalenud rohkem kui 30 heliplaadil, andnud kontserte Euroopa ja Venemaa muusikafestivalidel, esinenud ka USA-s ja Kanadas, töötanud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, teinud koostööd ansamblitega Hortus Musicus, Vox Clamantis, New York Voices jt ning orkestriga Estonian Dream Big Band. Taavo Remmel on esinenud koos enamiku eesti jazzmuusikutega ja andnud ka põnevaid soolokontserte.

Koosseis:
Kadri Voorand – vokaal
Virgo Sillama – kitarr
Taavo Remmel – kontrabass

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee