Kadri Voorand Group feat. Pauli Lyytinen

Kuupäev
7. 03. 2013
20:00

Asukoht
Ülikooli Kohviku Jazzklubi
Ülikooli 20


Kadri Voorand Group feat Pauli Lyytinen

Pauli Lyytinen – saksofonid

Kadri Voorand – vokaal

Mihkel Mälgand – kontrabass, basskitarr

Ville Pynssi – trummid

Joel Remmel – klaver

Bänd esitab peamiselt Kadri Voorandi originaalloomingut, mis oma olemuselt on jazzi mõjutustega muusika. Selles kuuleb palju paeluvaid ning huvitavaid rütme, mis kätkevad endas mõjutusi nii jazzrockist, sambast kui ka R&B-st. Igal juhul on tegemist uue ja põneva muusikaga ning ka muusikud on tuntud tegijad Eesti ja Soome lavadel.

Kadri Voorand on noor ja särav Eesti jazz-laulja ja helilooja, kes on esimeste seas pälvinud väärika auhinna Aasta Noor Jazzitalent.  Omapärane improvisatsioon ja helilooming on toonud auhindu nii Eestis kui võõrsil.

Voorandi muusika on viimastel aastatel jõudnud ka juba suure hulga välispublikuni, kontsertreisid on viinud tema erinevaid kollektiive nii Euroopasse kui Ameerikasse ja Kanadasse. Kadril on ilmunud kaks autorialbumit, neist viimane “Kosmogooniline etüüd” on juba võitnud publiku südamed ja olnud väga menukas. Samuti kuuleb tema häält paljudel teistel CD-plaatidel, neist olulisimad näiteks Tanel Rubeni  “Nõiutud veerandtunnid” või Anthony Branker & Ascent’i “Dance Music” USA-s, millele lisaks leiab aset koostöö ka mitmete teiste Eesti, Soome ja Rootsi muusikutega.

Pauli Lyytinen on mitmekülgne ja riskialdis, eksperimenteeriv ja otsiva vaimuga saksofonist Soomest. Ta tunneb ennast võrdselt hästi nii harcore free jazzis kui eksperimentaalses popmuusikas. Vaatamata muusikastiilile on tema lähenemine orgaaniline ja samas katsetav, uusi nüansse ja üllatusi pakkuv. Pauli Lyytinen on hetkel enim seotud ansamblitega Elifantree, Kauhukakara ja Rauol Björkenheim Ecstasy.

Bändi trummar Ville Pynssi on tuntud oma täpse, osava ning mitmekülgse mängustiili poolest, mis on toonud talle koostöö selliste maailma nimedega nagu Phil Markowitz, Rick Margitza, Miles Griffith, Jukka Tolonen ning paljude teistega. Mihkel Mälgand on tunnustatud Eesti bassist, kes on koostööd teinud pea kõikide Eesti jazzmuusikutega ning mängib ligi 70 plaadil. Samuti on ta mänginud selliste maailmanimedega nagu Randy Brecker, Tim Hagans, Frank Foster, Dennis Rowland, Kurt Elling,  David Liebman jpt. Joel Remmel on noor pianist, kes on samuti pälvinud tunnustuse “Aasta Noore Jazzitalendi Auhinna”. Eelmisel kevadel esitles Remmel ka oma debüütalbumit. Vaatamata noorele eale on ta juba mänginud väga paljude Eesti tippmuusikutega kui ka muusikutega väljaspoolt Eestit, nagu näitels Kurt Elling. On tudeerinud jazzi Göteborgi Muusika Kõrgkoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee