Kadri Voorand Group

Kuupäev
7. 11. 2013
20:00

Asukoht
TAFF CLUB
Pühavaimu 9


KADRI VOORAND GROUP

Kadri Voorand – laul

Jussi Kannaste – saksofon

Mihkel Mälgand – bass

Ville Pynssi – trummid

Joel Remmel – klaver

Luulet loeb WIMBERG

Bänd esitab peamiselt Kadri Voorandi originaalloomingut, mis oma olemuselt on jazzi mõjutustega muusika. Selles kuuleb palju paeluvaid ning huvitavaid rütme, mis omakorda kätkevad endas mõjutusi nii jazzrockist, sambast kui ka R&B-st ja swingist. Igal juhul on tegemist uue ja põneva muusikaga. Kadri Voorand Group’ile kirjutatud muusika erineb küllaltki palju Kadri Voorand Trio muusikast, nii heli kui vormi poolest.

Kadri Voorand on noor ja särav Eesti jazz-laulja ja helilooja, kes on esimeste seas pälvinud väärika auhinna Aasta Noor Jazzitalent. Omapärane improvisatsioon ja helilooming on toonud auhindu nii Eestis kui võõrsil.

Voorandi muusika on viimastel aastatel jõudnud ka juba suure hulga välispublikuni, kontsertreisid on viinud tema erinevaid kollektiive nii Euroopasse kui Ameerikasse ja Kanadasse. Kadril on ilmunud kaks autorialbumit, neist viimane “Kosmogooniline etüüd” on juba võitnud publiku südamed ning jõudis ka Euroopa Jazziajakirjade edetabeli TOP 10-sse. Samuti kuuleb tema häält paljudel teistel CD-plaatidel, neist olulisimad näiteks Tanel Rubeni “Nõiutud veerandtunnid” või Anthony Branker & Ascent’i “Dance Music” USA-s, millele lisaks leiab aset koostöö ka mitmete teiste Eesti, Soome ja Rootsi muusikutega. Voorand on omandanud teadmisi Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias ning lõpetanud magistriõppe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzi suunal. Hetkel on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzosakonna noorim õppejõud.

Kadri kohta on öeldud “Muusikas end vabaks lastes, ei püüa ta publikule meeldida, tähtis on vaid avanemine ja täielik ausus, iseenese, muusika, teiste muusikute suhtes. Ainult nii saab olla aus ka publiku suhtes. Tema tehnilised oskused koos elektrooniliste abivahenditega annavad võimaluse teostada kõige meeletumaid ideid. Tulemus on igatahes kõrgema kunstilise tasemega, täiesti omalaadne, enneolematu muusika.”(Hedvig Hanson, Postimees 2012)

Jussi Kannaste on Soome üks juhtivamaid saksofoniste, Sony Jazz Award 2005 võitja ning Sibeliuse Akadeemia jazzosakonna juht. Teda on õpetanud legendaarsed Lee Konitz, Tim Hagans ja paljud teised. Kannaste on üles astunud selliste jazzimaailma tippudega nagu Daniel Humair, Ted Curson, Kurt Rosenwinkel, Maria Schneider ning teinud koostööd paljude bändidega, nende hulgas UMO Jazz Orchestra ning tema oma bändid Kannaste-Ojajärvi Quartet ja Kannaste-Olding bänd.

Bändi trummar Ville Pynssi on tuntud oma täpse, osava ning mitmekülgse mängustiili poolest, mis on toonud talle koostöö selliste maailma nimedega nagu Phil Markowitz, Rick Margitza, Miles Griffith, Jukka Tolonen ning paljude teistega. Mihkel Mälgand on tunnustatud Eesti bassist, kes on koostööd teinud pea kõikide Eesti jazzmuusikutega ning mängib ligi 70 plaadil. Samuti on ta mänginud selliste maailmanimedega nagu Randy Brecker, Tim Hagans, Frank Foster, Dennis Rowland, Kurt Elling, David Liebman jpt. Joel Remmel on noor pianist, kes on samuti pälvinud tunnustuse “Aasta Noore Jazzitalendi Auhinna”. Eelmisel kevadel esitles Remmel oma debüütalbumit “Lumekristall”. Vaatamata noorele eale on ta juba mänginud väga paljude Eesti tippmuusikutega kui ka muusikutega väljaspoolt Eestit, nagu näiteks Kurt Elling. Ta on tudeerinud jazzi Göteborgi Muusika Kõrgkoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias

Pilet: 7€
Laua saab broneerida aadressil: http://www.mustpeademaja.ee/taff-club/
Sissepääs Pühavaimu tn 9, uksed avatakse tund enne kontserdi algust.
Hooaja peasponsor Altia Eesti

www.kadrivoorand.com

www.kadrivoorand.com/kadri-voorand-group

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee