Jazzkaar: Trio Balkan Strings (SRB)

Kuupäev
25. 04. 2013
22:00

Asukoht
Teater NO99 jazzklubi
Sakala 3


Balkani vaip

Trio Balkan Strings annab esmakordselt hulga kontserte Eestis ja Soomes. Selle erinäolise peretrio kavas on balkani rütme, vahemeremaade meloodiad, mustlasmuusikat ja ka orientaalse hõnguga lugusid. Olles üles kasvanud rahvamuusika ja klassikalise kitarrimuusikaga, on keerulised Balkani rütmimustrid isal ja tema kahele pojal veres – nende esitus on värske ja energiline ning põnevust jätkub kontserdi lõpuni.

Serbia kuulsamaid kitarriste Zoran Starcevic on välja andnud kümme sooloalbumit, kirjutanud üle 700 loo, mitte üksnes kitarristidele, vaid ka lauljatele. Tema vanem poeg Nikola Starcevic huvitus nooruses rokkmuusikast, õppis Belgradi Muusikaakadeemias ja on võitnud hulga auhindu rahvusvahelistelt konkurssidelt. Noorem poeg Zeljko Starcevic on samuti Belgradi Muusikaakadeemia klassikalise kitarri eriala lõpetanud ning pälvinud soolokitarristina hulga tunnustust.

Kultuuride ristumine mõjub alati värskelt ja üllatavalt. Triot on kiitnud paljud nimekat muusikud, muuhulgas ka John McLaughlin, kes on märkinud serbia muusikute erilist pühendumust, virtuoossust ja karismat.Kõik kolm on suurepärased solistid-virtuoosid, kuid mõnes palas mängitakse suisa kuue käega ühel kitarril. “Balkani keelte” muusika on kirju ja kaunis nagu idamaine vaip.

Trio kontsertturneed on neid viinud paljudesse Euroopa riikidesse ja ka Ameerika mandrile. Esmakordselt saab Starcevicite pere tuttavaks ka Eesti publikuga.

Koosseis:
Zoran Starcevic – kitarr
Nikola Starcevic – kitarr
Zeljko Starcevic – kitarr

Koostöös muusikaagentuuriga Levimuusika.ee

www.starcevic.co.rs

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee