Jazzkaar: Kruglov-Sooäär Quartet (RUS-EST)

Kuupäev
23. 04. 2013
22:00

Asukoht
Teater NO99 jazzklubi
Sakala 3


Ansambli liidrid saksofonist Aleksei Kruglov ja kitarrist Jaak Sooäär on mõlemad rahvusvaheliselt tuntud mitmekülgsed muusikud, heliloojad ja organisaatorid. Neile võrdväärsed partnerid on eesti populaarsed jazzmuusikud, oma pilli virtuoosid bassist Mihkel Mälgand ja trummar Tanel Ruben.

Aleksei Kruglovi ja eesti muusikute koostöö sai alguse 2010. aasta kevadel, kui koos anti Eestis viis kontserti, millest viimane salvestati Teater NO99 Jazziklubis. Live salvestuse põhjal valmis heliplaat „Karate“, mille 2011. aasta kevadel andis välja inglise plaadifirma Leo Records. Kvarteti teise albumi „Sea Colours“ andis 2012. aasta kevadel välja tuntud vene plaadifirma Solyd Records. Mõlemad plaadid on saanud väga head kriitikat nii Euroopa, Eesti kui Vene pressis – „Karate“ sai muuhulgas neli tärni Euroopa olulisimas jazziajakirjas „Jazzwise“, „Sea Colours“ valiti Euroopa jazziajakirjanike ühenduse poolt novembris 2012. aasta Euroopa parimate jazziplaatide hulka.

Jazzkaareks on kvartett ette valmistanud uue kava vene heliloojate Mussorgski, Rimski-Korsakovi, Borodini maailmselt tuntud klassikapärlitest ja nõukogude autorite klassikaks saanud meloodiatest Sviridovist kuni Vladimir Võssotski muusikani välja. See, kuidas muusikud klassikuid tõlgitsevad jazzilikus, rokilikus või humoorikas võtmes, on haarav ja pinget kruviv. Igal kontserdil tekib muusikute ja kuulajate vahel eriline fluidum. Kontsert, mis jääb kauaks meelde!

Aleksei Kruglov on lõpetanud Gnessinite-nimelise muusikaakadeemia professor Aleksandr Osseitsuki õpilasena ja täiendanud end USA-s Brubecki Instituudis. 2000. aastal pälvis ta esikoha noorte jazzartistide konkurssidel Rostovis, Riias ja Moskvas ja aasta hiljem omistati talle jazzikriitikute preemia Aasta Tulevikulootus. Saksofonist töötab mitmete erinevate ansamblikoosseisudega, kuid koostööd eesti muusikutega peab ta oluliseks ja haaravaks. Aleksei Kruglovil ja Jaak Sooäärel ilmus möödunud aasta lõpus koostöös vene muusikutega duubelplaat „Stereo Autumn“ (Art Beat), mille ilmumist kontsert Jazzkaarel samuti tähistab.

Koosseis:
Aleksei Kruglov – saksofonid
Jaak Sooäär – kitarr
Mihkel Mälgand – bass
Tanel Ruben – trummid

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee