Jazzkaar: Hanna Paulsberg Concept (NOR) & Heliotroop (EST)

Kuupäev
19. 04. 2013
22:00

Asukoht
Teater NO99 jazzklubi
Sakala 3


HANNA PAULSBERG CONCEPT (Norra)

Hanna Paulsberg, norra säravamaid noori saksofoniste, on Euroopa lavadel silma paistnud nii oma ansambliga kui ka mullu sügisel Euroopa jazzorkestri EJO särava solistina, kus nii Kadri Voorand kui Hanna said kahenädalasel Euroopaturneel publiku lemmikuteks. Saksofonisti kokku kutsutud koosseis Hanna Paulsberg Concept (HPC) on end tõestanud Norra ühe olulisema ja uudsema jazzikollektiivina. Pärast Norra Noore Jazzikomeedi auhinna võitmist 2011. aastal on kvartett tuuritanud Suurbritannias, Soomes, Norras ja isegi Gröönimaal ning võtnud osa ka suurimatest Norra jazzifestivalidest. Kriitikute ja publiku reaktsioon debüütalbumile „Waltz for Lilli“ on olnud ülimalt positiivne.

Hanna Paulsberg on ansambli liider ja peamine lugudekirjutaja alates bändi loomisest 2010. aastal. Eredad seaded, tugevad meloodialiinid ja ansambliliikmete suurepärane teineteise mõtetega haakumine on nelikust teinud kriitikute lemmiku. Kvarteti edu alustaladeks on pillimängu meisterlikkus ja suur improvisatsiooniline vabadus. Hanna heliloomingu juured on ühelt poolt afro-ameerika jazzitraditsioonis, teisalt ka põhjamaises avaras helipildis.

Koosseis:
Hanna Paulsberg – saksofon
Oscar Grönberg – klaver
Trygve Waldemar Fiske – kontrabass
Hans Hulbækmo – trummid

Ansambel Heliotroop on alates 2012. aasta sügisest koos tegutsenud ansambel, kus mängitakse pianist Kirke Karja ja bassist Mingo Rajandi loomingut, milles segunevad jazzi, maailmamuusika ja uusklassika helikeel. Kasutatakse eesti kaasaegsete poeetide tekste, sekka ka maailmaklassikasse kuuluvaid luuletusi. Muusika on stiililiselt kirev ning sisuliselt ning väljenduslikult emotsionaalne ja eksperimentaalne nagu seda esitavad interpreedidki.

 

Heliotroop on:

Mingo Rajandi- kontrabass

Kirke Karja- klaver

Kadri Voorand- laul

Meelis Vind- klarnetid

Madis Meister- kitarrid

Eno Kollom- löökpillid

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee