Jazzkaar: Andy Emler Trio (FRA)

Kuupäev
22. 04. 2013
22:00

Asukoht
Teater NO99 jazzklubi
Sakala 3


Avatud meelega hea huumorinärviga muusik – nii võiks iseloomustada energilist prantslast, keda jagub paljudesse vahvatesse omanimelistesse koosseisudesse. Lapsena õppis ta klassikalist klaverimängu, teismelisena vaismustus rockbändidest nagu Led Zeppelin ja Genesis. Klassikaline koolitus viis Emleri Pariisi konservatooriumi kompositsioonitundidesse, paralleelselt jätkas ta ka rokkimist ühes professionaalsete muusikutega.

Esimesed jazzielamused sai Emler jazzi ja fusion’i radadelt Miles Davise, Chick Corea, Herbie Hancocki ja John McLaughlini muusikat kuulates. Hiljem kandus tema pilk ka varasematesse aastakümnetesse – teda ahvatlesid Miles Davise akustiline periood, John Coltrane jt. Pianisti koostööpartneriks on olnud Eestiski esinenud muusikud nagu Michel Portal, Dave Liebman, Trilok Gurtu, Marc Ducret. Samuti on eesti jazzisõpradele hästi tuntud Emleri trio liikmed. Trummivirtuoos Eric Echampard on Eestis esinenud korduvalt, nii prantslastega kui ka koos soome akordionisti Kimmo Pohjoneniga. Üks prantsuse tipp-bassiste Claude Tchamitchian, on siinamail samuti tuntud, viimati esines ta Jazzkaarel koos Andy Emleri erilise koosseisuga MegaOctetiga.

Samuti kui Andy Emler on ka Eric ja Claude on koos mänginud ja salvestanud paljude Euroopa uue jazzi tippudega. Kõik kolm on võitnud hulga prantsuse jazzi kõrgemaid auhindu. Trio heliplaatidest on saanud väga hea vastuvõtu osaliseks 2003. aastal ilmunud „Tee Time“, mis pälvis kriitikute kõrgema tunnustuse, milleks on FFFF tähistsus plaatidel. Ka trio järgmine album „A quelle distance sommes-nous?“ pälvis kriitikutelt vaid kiidusõnu. Kui Emleri MegaOctetis on olulisel kohal spontaanne improvisatsioon, siis trio muusika on lüürilisem, kuid oma üllatusmomendid ei puudu siingi. Vahel võib suuna võib kätte näidata klaveriakord, publiku hulgast või lahtisest aknast kostuvad helid.

Koosseis:
Andy Emler – klaver
Claude Tchamitchian – bass
Eric Echampard – trummid

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee