Jazz.ee ja Rakvere Jazzukohvik esitlevad: Heavy Beauty

Heavy Beauty

Kuupäev
20. 05. 2017
22:00 - 23:45

Asukoht
Rakvere Jazzukohvik
Kreutzwaldi 2a


Liudas Mockūnas (Leedu) – bass-saksofon

Jaak Sooäär – kitarr

Henno Kelp – basskitarr

Andrus Lillepea – trummid


Heavy Beauty keskmes on bass-saksofon – instrument, mida tema suuruse, madala registri ning suure õhutarviduse tõttu harva kasutatakse, kuid millel on ilus ja muhe kõla. Rahvusvaheliselt tuntud leedu saksofonist Liudas Mockunas on just õige mees bass-saksofoni tujusid taltsutama. Nagu ansambli nimestki näha, on Heavy Beauty muusikas oluline osa raske roki kõlal, mida kannab edasi jazziliku improvisatsiooni esteetika.

Heavy Beauty ühendab muusikuid Liudas Mockūnas, Jaak Sooäär, Henno Kelp ja Andrus Lillepea. Liudas ja Jaak on rahvusvaheliselt tuntud jazzmuusikud Baltikumist. Nad kohtusid 1990. aastate lõpupoole jazzmuusika õpingute raames Kopenhaagenis. Kitarrist Jaak Sooäär on erinevates koosseisudes jazzrocki ja rockjazzi viljelenud, bassist Henno Kelp ja trummar Andrus Lillepea kuuluvad aga Eesti tuntumate rockmuusikute hulka ning aitavadki jazzi ja rocki ühendada. Kvarteti debüütalbum “Propaganda” (AVA Muusika) ilmus 2016. aasta kevadel.

Kuula Heavy Beautyt esitamas lugu “The Perfect Escape”: youtube.com/watch?v=DnzW22pg9vo


Kontsert algab kell 22. Kohvikusse saab laudu broneerida telefonil 329 5420. Pileti hind 8 €, sooduspileti hind 6 €. Piletid müügil teatri kassas ja kohvikus ning Piletimaailma müügikohtades. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmele.

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee