Jazz.ee ja Endla Jazzklubi esitlevad: Heavy Beauty

Heavy Beauty

Kuupäev
19. 05. 2017
21:30 - 23:30

Asukoht
Endla Jazzklubi
Keskväljak 1


Liudas Mockūnas (Leedu) – bass-saksofon

Jaak Sooäär – kitarr

Henno Kelp – basskitarr

Andrus Lillepea – trummid


Heavy Beauty keskmes on bass-saksofon – instrument, mida tema suuruse, madala registri ning suure õhutarviduse tõttu harva kasutatakse, kuid millel on ilus ja muhe kõla. Rahvusvaheliselt tuntud leedu saksofonist Liudas Mockunas on just õige mees bass-saksofoni tujusid taltsutama. Nagu ansambli nimestki näha, on Heavy Beauty muusikas oluline osa raske roki kõlal, mida kannab edasi jazziliku improvisatsiooni esteetika.

Heavy Beauty ühendab muusikuid Liudas Mockūnas, Jaak Sooäär, Henno Kelp ja Andrus Lillepea. Liudas ja Jaak on rahvusvaheliselt tuntud jazzmuusikud Baltikumist. Nad kohtusid 1990. aastate lõpupoole jazzmuusika õpingute raames Kopenhaagenis. Kitarrist Jaak Sooäär on erinevates koosseisudes jazzrocki ja rockjazzi viljelenud, bassist Henno Kelp ja trummar Andrus Lillepea kuuluvad aga Eesti tuntumate rockmuusikute hulka ning aitavadki jazzi ja rocki ühendada. Kvarteti debüütalbum “Propaganda” (AVA Muusika) ilmus 2016. aasta kevadel.

Kuula Heavy Beautyt esitamas lugu “The Perfect Escape”: youtube.com/watch?v=DnzW22pg9vo


Kontsert algab kell 21.30, jazzi publikut ootab kohvik alates kella 21. Kohvikusse saab kohti ja laudu broneerida, lisainfo e-postilkohvik@endla.ee. Sissepääs on kõigile tasuta.

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee