Jazz.ee esitleb: Teater NO99 jazzklubi/ Trio Porteleki/Tärn/Pärnoja (Hun/Est)

Kuupäev
9. 01. 2015
22:00 - 23:30

Asukoht
Teater NO99 jazzklubi
Sakala 3


Trio Porteleki/Tärn/Pärnoja (Hun/Est)
Trio liikmed kohtusid esmakordselt 2014 aasta suvel Tallinnas. Uue aasta alguse Eesti Jazzliidu poolt korraldatud kontserdid on muusikute endi jaoks väga erilised, sest plaan on kontserdid ka salvestada ja plaadistada. Kuulda saab värsket omaloomingut kõigi trio liikmete sulest.
Marti Tärn on bassimängija, kes tegutseb jazzi- ja folgiringkondades Eestis ja Eestist väljaspool. Lisaks pillimängule on ta hinnatud pedagoog TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ning Taliinnas Otsakoolis. “Üle mitme aasta on mind hakanud huvitama jälle lugude kirjutamine ja sellel kontserdil saab kindlasti kuulda mu kõige värskemat loomingut”.

Erki Pärnoja on kitarrist ja lugudekirjutaja. Elu on teda kokku viinud erinevate muusikastiilidega, mis kõik teda ühel või teisel viisil mõjutanud ja rikastanud on. Seetõttu on tema mängustiili žanriliselt raske sildistada. Talle endale on mulje jäänud, et on ühtmoodi teretulnud nii jazziklubis kui ka rokilavadel. Erkile meeldivad efektipedaalid ja nende abil tahab ta kuulajat viia erinevaisse ruumidesse.

Porteleki Áron kasvas üles Budapestis, Ungaris. Lapsena õppis ta kolmekeelset viiulit Transilvaania ja Ungari muusikutelt ja võttis jazztrummi tunde. Viimase kümne aasta jooksul on ta olnud mitmetes koosseisudes, alates improvisatsioonilisest jazzist kuni poproki bändideni. Temast sai professionaalne lindistus- ja esitusmuusik peamiselt trummidel ja kõigele eelnevale lisandus ka folkmuusikamaailm. Tema praegused huvid on ühendada erinevad improvisatsioonilised helid nii folgist kui jazzist ja tuua need kogemused vioolamängu ja trummide rütmistruktuuridena lavale.

Aron Porteleki- trummid/vioola
Marti Tärn – bass
Erki Pärnoja – kitarr

https://www.youtube.com/watch?v=IOXBAXBAo7g&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=mYacqPqVZyg&list=UUm-KGCWvScdyATpJg7KqynQ&index=13

Piletid: 7/5/2 /Eesti Jazzliidu liikmele)

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee